هفت برکه(گریشنا): آتش سوزی یک منزل مسکونی در کنار حسینیه اعظم  گراش با دوساعت تلاش نیروهای آتش نشانی مهار شد.

به گزارش محسن حسن‌زاده، سخن‌گوی واحد آتش نشانی گراش،سحرگاه سی‌ام خردادماه یک آتش‌سوزی به علت کپسول گاز در منزل مسکونی رخ داد. میزان خسارت وارده در دست بررسی است.

حسن‌زاده ماجرا را این گونه گزارش می‌کند: «ساعت چهار و یک دقیقه سحر طی تماس تلفنی اعضای منزلی واقع در جنب حسینیه اعظم با درخواست کمک خبر از وقوع آتشی مهیب دادند. بلافاصله معصومی و زحمتکشان از پرسنل آتش‌نشانی به محل اعزام شده و پس انجام اقدامات اولیه و قطع کنتور برق اقدام به سرد نمودن آتش کردند. شدت آتش به قدری بود که سریعاً تشخیص دادند که با کمبود آب مواجه خواهند شد و خودرو دیگری نیز به محل اعزام شد. ولی شدت شعله‌ها زیاد بود و وسایلی که انبار در حال سوختن بود آتش‌نشانان را وادار کرد تا از مرکز درخواست نیروی کمکی کند، چند دقیقه بعد آقایان مولایی، حسن‌زاده و محمدیان با خودرو ده تن به عنوان نیروی پشتیبان به آتش‌نشانان پیوستند و تیم پنج نفره آنان با همکاری و هوشیاری و کمک برخی نیروهای مردمی و همکاری امدادگران هلال احمر توانستند پس از حدود دو ساعت با استفاده از سه تانکر آب و دو خاموش کننده کپسول دستی آتش را بطور کامل مهار کنند.»

حسن زاده در تشریح خسارات این آتش‌سوزی گفت:«به دلیل قدیمی بودن ساختمان و سوختن تمامی چوب‌های استفاده شده در سقف خانه خطر ریزش سقف هر لحظه احساس می‌شد و این کار آتش نشانان را دشوار می‌ساخت، همچنین هجوم افرادی که برای تماشا به محل آمده بودند کار امدادرسانی را کند ساخته بود. علت آتش سوزی و میزان خسارات وارده به این منزل در دست بررسی می‌باشد.»

حسینعلی مولایی، مسئول آتش نشانی گراش از نیروهای آتش نشانی برای سرعت عمل و هوشیاری در انجام عملیات تقدیر کرد و از همکاری برخی افراد خصوصاً آقای محمدیان،کارکنان فضای سبز شهرداری، نیروهای امداد هلال احمر و نیروی انتظامی نیز تشکر کرد. مولایی از همشهریان خواست با توجه به گرمی هوا ضمن رعایت موارد ایمنی و بازدید دوره‌ای سیم‌ها و اتصالات برق از نگهداری اقلام خطرناک و آتش‌زا در منزل خودداری کنند تا در آینده شاهد چنین حوادثی نباشیم.

atashsozi 1