هفت‌برکه (گریشنا): برای تشویق صد دختر و پسر تازه‌تکلیف در اولین ماه رمضانشان، مراسم جشنی در مسجد امام حسن عسکری (ع) برگزار شد.

به گزارش محمد هنرپیشه، کارشناس فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گراش، هم‌زمان با میلاد سراسر سعادت مولود ماه رمضان کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) جشن سحر اولی‌ها در مسجد امام حسن عسکری(ع) به همت کانون فرهنگی هنری شهید حسنعلی غلامی برگزار گردید.

تجلیل از سحر اولی‌ها که برای اولین سال در شهر گراش جهت دختران نه سال تمام و پسران مکلف شده ۱۵ سال کامل برگزار گردید، با انتشار فراخوان ثبت‌ نام از آنان از ابتدای ماه مبارک رمضان انجام شد. در این ویژه‌برنامه از ۸۰ نفر از دختران به سن تکلیف و ۲۰ نفر از پسران با تقدیم لوح سپاس و هدایای مادی و معنوی تجلیل شد.

قرائت قرآن مراسم توسط نوجوان علی نام‌آور، اجرای مسابقه فرهنگی توسط حجت الاسلام عالی‌پور و مداحی محمدحسن عباسپور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین مهدوی عارف از دیگر برنامه‌های این مراسم معنوی بود. در پایان از سحر اولی‌ها و خانواده‌های آنان به صرف افطار پذیرایی صورت گرفت.

هیات امنای مسجد امام حسن عسکری و پایگاه مقاومت امام حسین(ع)، کانون فرهنگی هنری مسجد را در این ویژه برنامه مساعدت و همراهی نمودند.