هفت‌برکه – گریشنا: آتشی که از صبح امروز ۲۶ خرداد ۹۷ در نخلستان بالنگستان فداغ شروع شده بود، بعد از ساعت‌ها تلاش آتشنشانان و نیروهای امدادی در ساعت ۱۸ مهار شد. دو هفته پیش نیز آتش به جان نخلستان بنو در ارد افتاده بود و نیمی از آن را طعمه خود کرده بود (خبر در گریشنا).

Atash Nakhlestan 01

به گزارش فداغ‌نیوز، آتش‌سوزی گسترده در محل گردشگری و تفریحی بالنگستان فداغ با حضور گسترده مردم، نیروهای امدادی و آتش‌نشانی بعد از ساعت‌ها تلاش مهار شد. در اولین مرحله، از طریق بلندگو به مردم فداغ اطلاع‌رسانی شد که جهت مهار آتش به کمک بیایند. تعداد زیادی از مردم فداغ با دستان خالی به محل آتش‌سوزی آمدند، ولی به دلیل حجم بالای آتش، عملا کاری از آنان ساخته نبود. شورای اسلامی فداغ به محض اطلاع، یک ماشین آتش‌نشان به محل اعزام نمود. نیروهای امدادی بسیج و نیروهای انتظامی هم در محل حاضر شدند.

از طرف جمعیت هلال احمر گراش نیز ۹ نیروی امدادی به همراه یک دستگاه آمبولانس و یک خودرو عملیاتی؛ و از پایگاه آتش‌نشانی گراش نیز دو نفر نیروی آتشنشان به همراه دو خودروی آتشنشانی مجهز به محل اعزام شدند. با هماهنگی مسئول عملیات ناحیه مقاومت سپاه گراش نیز ۵۰ نفر از نیروهای بسیجی فداغ و ارد به محل اعزام گردیدند.

یک دستگاه ماشین آتشنشان دیگر از پایگاه آتشنشانی بیرم به محل آتشسوزی اعزام شد، تا در مجموع شش دستگاه ماشین آتشنشان از گراش، ارد، فداغ و بیرم جهت اطفا حریق همکاری کنند.

به نوشته فداغ‌نیوز، فرسوده، معاون فرماندار؛ نیروهای عملیاتی منابع طبیعی و محیط زیست؛ جعفری، نماینده بخشداری؛ ناصر منصوری، رییس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی فداغ؛ نیروهای انتظامی و بسیج فداغ و نیروهای سپاه ناحیه از جمله افرادی بودند که در محل حاضر شدند. فرماندار گراش نیز برای هماهنگی این نیروها تلاش زیادی نمود.

Atash Nakhlestan 02