بستن

کرنا و تنبک اوز را روی لوح فشرده بشنوید

کرنا و تنبک اوزی ها در دبی ضبط شده و در سه لوح فشرده منتشر می‌شود.

عنایت نامور پژوهشگر زبان و ادبیات لارستانی در خبری برای وبلاگ کهنه اوز نوشته است:

تا دو هفته دیگر سی دی های – کرنا و تمبلک اوز – در بازار عرضه می‌شود.

سال گذشته آقای محمد شریف الیاس اناخی به دوبی آمده بود در استودیویی با آخرین و مجهزترین دستگاه‌ها که طرف قرارداد با رادیو و تلویزیون دوبی است؛ کلیه نواهای کرنا و سرنا و تمبلک با کیفیتی عالی و بصورت دیجیتال با مساعدت آقای آرش گرگین ضبط شد. اینک پس از یک سال کارهای پژوهشی و تحقیقاتی و فنی به اتمام رسیده و انشاالله تا دو هفته دیگر عرضه می‌شود.

مجموعه شامل ۳ سی دی است و یک کتابچه در ۳۶ صفحه تحت عنوان – درآمدی بر موسیقی سنتی اوز – که خودم نوشته‌ام به همراه دارد. من که از کودکی نوا های این موسیقی در گوشم بود و خود شاهدهنرنمایی مرحوم استاد الیاس بوده ام و شیوه نوازندگی استاد محمد شریف اناخی را با گوش جان نیوشیده ام و بارها می شد که صدای این نغمه های کهن را در کاست هایی با کیفیتی بسیار نازل همراه با همهمه عروسیها می شنیدم ؛ همواره در این فکر بودم که این آواها و نغمه های اصیل و کهن و این سنت دیرینه می بایست با کیفیتی نیک و خوب ثبت و ضبط و عرضه گردد تا یادگار نسلهای پیشین این خطه محفوظ بماند و صدای این موسیقی نیاکان هرچه بیشتر به گوش فرزندان منطقه و دیگر علاقمندان برسد.

عنایت نامور پزوهشگر اوزی مجموعه‌ایی شایسته از تحقیقات زبان‌شناسی را در وبلاگ خود با عنوان گپ و لپ جمع‌آوری کرده است. گفت وگویی با آقای نامور انجام شده که در آینده منتشر خواهد شد.

| مدیر رسانه‌های هفت‌برکه | مدیرمسئول پایگاه خبری هفت‌برکه | مدرس دوره‌های آموزش خبرنگاری

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 نظر
scroll to top