بستن

مقابله پلیس با ۵۱ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی

هفت‌برکه: فرمانده انتظامی گراش از تخریب تغییر کاربری ۸۵ هزار متر اراضی کشاورزی به ارزش ۱۷ میلیارد تومان در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ کرامت کریمی فرمانده انتظامی گراش ۴ دی ماه ۱۴۰۲ در گفتگو با باشگاه خبرنگاران پلیس گفت: حفظ و حراست از بافت‌های کشاورزی از اولویت‌های مجموعه انتظامی است و مبارزه با زمین‌خواران و سودجویان به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.

او به دریافت خبر تغییر کاربری اراضی کشاورزی و زراعی توسط تعدادی افراد سودجو در روستا‌های اطراف گراش و آغاز تحقیقات پلیسی در این زمینه اشاره و تصریح کرد: ماموران انتظامی ضمن هماهنگی با مراجع قضایی و کارشناسان اداره جهاد کشاورزی برای بررسی موضوع به محل مورد نظر اعزام شدند.

فرمانده انتظامی گراش بیان کرد: در بازدید از این زمین‌ها مشخص شد، افرادی سودجو ۸۵ هزار متر اراضی کشاورزی متعلق به خود را تغییر کاربری داده‌اند و به صورت غیرقانونی دیوارکشی و محصور کرده‌اند.

سرهنگ کریمی با بیان اینکه در این خصوص ۵۱ حکم قضایی اجرا شد، گفت: ارزش زمین‌های تخریب شده برابر نظر کارشناسان ۱۷ میلیارد تومان برآورد شده است.

این مقام انتظامی با اشاره به این که در این خصوص پرونده افراد متخلف برای سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال شد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه زمین خواری و تغییر کاربری موضوع را از طریق فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

 

| مدیر رسانه‌های هفت‌برکه | مدیرمسئول پایگاه خبری هفت‌برکه | مدرس دوره‌های آموزش خبرنگاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 نظر
scroll to top