بستن

مدرس تئاتر: چشم‌انداز نمایش منطقه روشن است

هفت‌برکه: علاقه‌مندان هنرهای نمایشی در سنین و سطوح مختلف، استعدادهایشان را در کارگاه تئاتر نادعلی شجاعی محک زدند. این مدرس، بازیگر و کارگردان تئاتر و فیلم که کارگاهی سه‌روزه را از چهارشنبه تا جمعه، ۱۰ تا ۱۲ اسفندماه ۱۴۰۱ در چهارمین جشنواره نمایش کل گراش برگزار کرد (خبر در هفت‌برکه)، اعتقاد دارد با توجه به حضور افراد مستعد در این کارگاه، می‌توان چشم‌انداز خوبی را برای تئاتر منطقه پیش‌بینی کرد.

سجاد فتحی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش، شخصا پیگیری برگزاری این کارگاه را به عهده گرفته بود. او گفت: «در راستای برگزاری ویژه‌برنامه‌های آموزشی هنر برای همه، با پیگیری‌هایی که انجام شد و موافقت اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس، شهرستان گراش میزبان این دوره آموزشی در منطقه جنوب فارس شد. به هنرجویان در طی سه روز به صورت فشرده، آموزش داده شد.» فتحی در ادامه گفت: «انشالله قصد داریم علاوه بر نمایش، در دیگر رشته‌های هنری هم از اساتید مطرح در جهت ارتقای سطح دانش هنرمندان استفاده کنیم.»

فتحی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد گراش، از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و همچنین اسپانسرهای این کارگاه، چلوکبابی صالح و هتل رستوران آبشار، تشکر کرد.

نادعلی شجاعی در گفتگو با هفت‌برکه در مورد موضوع کارگاه گفت: «در این کارگاه سه‌روزه، بخش‌های مختلفی از هنرهای نمایشی از جمله نویسندگی، کارگردانی و بازیگری مطرح شد. این کارگاه به صورت تئوری و عملی بود و شرکت‌کننده‌ها هم طرح نویسندگی زدند و هم بازیگری و کارگردانی.»

شجاعی می‌گوید از سطح کارگاه رضایت دارد: «استعدادهای زیادی در بخش‌های مختلف دیدم، بعضی در کارگردانی، بعضی در بازیگری. با توجه به این علاقه و استعداد، من چشم‌انداز خوبی را برای نمایش گراش و منطقه می‌بینم.»

شجاعی که به عنوان منتقد مهمان در جلسات نقد و بررسی نمایش‌های اجراشده در جشنواره نیز حضور داشت، در مورد این نمایش‌ها گفت: «چهار نمایشی که در جشنواره دیدم، در مجموع خوب بود. با توجه به این که گروه‌ها بیشتر تازه‌کار بودند و از شهرهای منطقه آمده بودند، می‌توان آینده خوبی را برای نمایش منطقه پیش‌بینی کرد، البته اگر کارهایشان استمرار داشته باشد و مداوم کار کنند.»

سردبیر پایگاه خبری هفت‌برکه عضو هیات مدیره موسسه فرهنگی هنری هفت‌برکه گراش دکترای ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 نظر
scroll to top