هفت‌برکه: محمود طاهرزاده، معاون فرماندار مُهر، با حکم استاندار فارس، پنجمین فرماندار گراش شد؛ کسی که تا روزهای قبل نامی از او به عنوان گزینه‌ی فرمانداری گراش برده نمی‌شد. 

به گزارش هفت‌برکه، گراش یکی از آخرین‌ شهرستان‌های استان فارس است که حکم فرماندار آن در دولت سیزدهم صادر می‌شود. محمود طاهرزاده که سه ماه پیش حکم معاون فرمانداری مهر را دریافت کرده بود، در یک جهش دوباره، به عنوان فرماندار گراش منصوب شد. 

Taehrzadeh Farmamdar

دومین حکم ایمانیه برای طاهرزاده

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، امروز ۳ خرداد ۱۴۰۱ محمدهادی ایمانیه در حکمی محمود طاهرزاده را به عنوان سرپرست فرمانداری گراش منصوب کرد: «به موجب این حکم و بنا به پیشنهاد معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی، جنابعالی را به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان گراش منصوب می‌نمایم. امید است با اتکال به خداوند متعال و تحت عنایات حضرت ولی عصر(عج) با الهام از فرامین رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله العالی) برای تحقق آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با روحیه انقلابی، پاک‌دستی و فسادستیزی ضمن تعامل با دستگاه‌های اجرایی، نهادهای انقلابی و نیروهای مسلح در اجرای دقیق سیاست‌های دولت سیزدهم و خدمت به مردم شریف شهرستان موفق و موید باشید.»

این دومین حکم استاندار فارس برای طاهرزاده بود. 

گزینه «سایر» فرماندار گراش شد

از زمان تغییر دولت و تغییر استاندار، به شکل طبیعی زمزمه تغییر فرمانداری گراش نیز شنیده می‌شد. در هفت ماه گذشته گزینه‌های مختلفی به عنوان فرماندار گراش مطرح شد که دو گزینه قاسم فرسوده، معاون فعلی فرمانداری گراش، و هادی‌پور، از نیروهای سپاه فجر، بیش از دیگران مطرح بود. کش‌وقوس بین حامیان و مخالفان این گزینه‌ها و گزینه‌های دیگر از داخل شهر گراش در ماه‌های اخیر در جریان بود.

هفت‌برکه در آبان‌ماه ۱۴۰۰ نوشته بود: «شانس «سایر» برای فرمانداری گراش بیش از دیگران است». در نهایت نیز گروکشی‌های داخل شهرستان باعث شد گزینه سایر روی صندلی فرمانداری گراش بنشیند. 

دومین مُهری در فرمانداری گراش

از طاهرزاده در دولت سیزدهم به عنوان گزینه فرمانداری مًهر و خنج نام برده می‌شد اما در نهایت ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ به عنوان معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان مهر منصوب شد. اما نشستن روی صندلی معاون فرمانداری فقط سه ماه طول کشید. در حالی که صندلی خالی چندانی برای فرمانداری در استان فارس باقی نمانده بود طاهرزاده سوم خرداد ۱۴۰۱ دومین حکم خود را از محمدهادی ایمانیه دریافت کرد و سوم خردادماه فرماندار گراش شد.

محمود طاهرزاده نیز همانند مجید غلامپور اهل شهرستان مهر است و این دو مدتی در فرماندار مهر با یکدیگر همکار بوده‌اند. غلامپور در زمان فرمانداری گراش دو نفر از همشهریان خود را نیز به عنوان بخشداری مرکزی و بخشدار ارد به گراش آورد. 

محمود طاهرزاده دارای مدرک تحصیلی کارشناس حقوق و کارشناس ارشد علوم سیاسی، اهل و ساکن شهر فال از توابع بخش گله‌دار است. او در دولت احمدی‌نژاد نیز مدت کوتاهی حدود ۱۰ ماه معاون سیاسی فرماندار مهر بود و بعد از آن به عنوان کارشناس سیاسی به فرمانداری لامرد رفت. طاهرزاده بیش از ۱۷ سال در فرمانداری‌های مهر و لامرد در سمت‌های مختلف سیاسی حضور داشته است. طاهرزاده که از حامیان سرسخت رئیسی بود، با تغییر دولت، یکی از شانس‌های اصلی فرماندار مُهر بود ولی با منتفی شدن انتصاب به عنوان فرماندار، در سمت معاون عمرانی فرمانداری جای گرفت. 

طاهرزاده با حضور در گراش برای نخستین بار نفر اول بودن در فرماندار را تجربه می‌کند. در این میان باید دید نماینده و امام جمعه که هر کدام گزینه‌های خود را برای فرمانداری داشتند چه واکنشی به این انتخاب خواهند داشت. در نهایت مثل بیشتر وقت‌ها «سایر» فرماندار گراش شد.