هفت‌برکه: مادر جویمی در دومین زایمان خود صاحب یک دختر و چهار پسر شد.

به گزارش ایسنا رئیس بیمارستان حضرت زینب(س) شیراز، از ۵قلوزایی مادر ۲۹ ساله اهل جویم لارستان در این بیمارستان خبر داد و گفت: نوزادان برای افزایش وزن‌گیری در آی‌سی‌یو به سر می‌برند.

Nowzad

دکتر فاطمه‌السادات نجیب گفت: یکشنبه ۱۴ شهریور خانم بارداری از جویم لارستان در سن بارداری ۳۱ هفتگی با دردهای زودرس زایمانی به این بیمارستان مراجعه کرد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: این مادر جوان که دومین بارداری خود را تجربه می‌کرد، یک دختر و چهار پسر را به دنیا آورد.

رئیس بیمارستان حضرت زینب(س) شیراز با بیان اینکه این مادر پیش از این زایمان دارای یک فرزند پسر بوده است، گفت: خوشبختانه همه نوزادان سالم هستند و از دستگاه تنفسی استفاده نمی‌کنند ‌و تنها به دلیل اینکه در میانگین وزنی یک کیلوگرم تا ۱.۵ کیلوگرم قرار دارند، در آی‌سی‌یو بیمارستان به سر می‌برند.

نجیب ادامه داد: با توجه به این که پدر این نوزادان دارای شغل آزاد ‌و کارگری است از رسانه‌ها درخواست کمک کرده تا با اطلاع‌رسانی، خیرین او را در تامین هزینه نگهداری این کودکان همراهی کنند.

این مقام مسئول بیان این که این دومین مورد ۵قلوزایی در ۵ماهه‌ی نخست امسال در بیمارستان حضرت زینب(س) شیراز است، گفت: بزرگترین مرکز آی‌سی‌یو نوزادان جنوب کشور مربوط به این بیمارستان است و به همین دلیل اکثر موارد چندقلوزایی استان فارس به این مرکز ارجاع داده می‌شود.