هفت‌برکه: همزمان با زادروز ماه‌منیر بنی‌هاشم و روز جانباز، از جانبازان هنرمند گراش و لار تقدیر شد.

به گزارش هفت‌برکه، این آیین صمیمی با حضور چند تن از جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس، دیشب ۲۸ اسفندماه در محوطه‌ی میراث فرهنگی هفت‌برکه برگزار شد.

13991228 Janbaz Honarmand 7

 

در آغاز این آیین، محمدعلی شامحمدی، مسئول بسیج هنرمندان شهرستان گراش، ضمن خوش‌آمدگویی گفت: «هنر انقلاب با از خودگذشتگی و ایثار رشد کرده است و تداوم یافته است. این نخستین مراسم از مجموعه برنامه‌های بسیج هنرمندان است که در آن از هنرمندان جانباز تجلیل می‌شود.»

در ادامه صادق رحمانی، شاعر شناخته‌شده‌ی کشوری، ضمن یادکرد از رشادت‌های رزمندگان به ذکر خاطره‌هایی از حضور در جبهه‌ها پرداخت. مدیر مسئول موسسه هفت‌برکه گراش چند خاطره از جبهه غرب و جنوب درباره‌ی چگونگی عملیات‌‌ها و لحظه مجروحیت بازگو کرد و شعری را نیز تقدیم به حضرت ابوالفضل(ع) خواند.

صادق رحمانی درباره‌ی نقش بی‌بدیل جانباز هنرمند، محمدرضا وفایی‌فرد، در ثبت لحظات تاریخی در قاب عکس‌هایش صحبت کرد. او همچنین به تلاش‌های بی‌پایان ناصر شهپر، هنرمند جانبار لاری، اشاره کرد. شهپر نیز در ادامه از خاطره‌‌های خود در جبهه گفت.

در این مراسم صادق نوروز، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گراش؛ مهدی آینه‌افروز، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش؛ مجید فرجی، معاون فرهنگی ناحیه مقاومت سپاه گراش؛ عمران جمالی و میلاد یزدان‌پناه از بسیج هنرمندان لار؛ و حسین فولادی و احمد بابااحمدی از پایگاه مقاومت سیدالشهدا(ع) گراش، و عده‌ای از علاقه‌مندان هنر حضور داشتند.

در پایان مراسم نیز با اهدای لوح تقدیر از سه هنرمند جانباز، دکتر صادق رحمانیان (شاعر و نویسنده)، ناصر شهپر (خوشنویس و مجموعه‌دار هنری و فرهنگی) و محمدرضا وفایی‌فرد (عکاس) تقدیر شد.

این برنامه به ابتکار بسیج هنرمندان شهرستان گراش و با همکاری موسسه فرهنگی هنری هفت‌برکه گراش برگزار شد.

13991228 Janbaz Honarmand 8