هفت‌برکه – گریشنا: ضرورت توسعه شهرک صنعتی گراش و ایجاد ناحیه صنعتی ارد و فداغ مهمترین خواسته‌های فرماندار گراش از مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان فارس بود.

به گفته مدیر عامل شهرک‌های صنعتی استان فارس در حال حاضر در شهرک صنعتی گراش ۵۱ قرار داد باسرمایه گذاران برای ایجاد واحد های تولیدی و صنعتی منعقد شده است که از این تعداد ۱۲ واحد با اشتغالزایی ۱۱۰ نفر در مرحله بهره برداری است.

sharak sanhati2

در ارد و فداغ شهرک صنعتی راه‌اندازی شود

به گزارش حجت عابدی، یکشنبه ۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۸ اصغر فرودی فرماندار گراش در دیدار با احد فتوحی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس خواستار توسعه زیرساخت‌های شهرک صنعتی گراش و راه اندازی ناحیه صنعتی در بخش ارد و دهستان فداغ شد.

فرماندار گراش با اشاره به برخی مشکلات شهرک صنعتی و موانع پیش روی سرمایه‌گذران، گفت: شهرستان گراش با توجه به دارا بودن بخش خصوصی قوی، مزایای مهمی برای توسعه صنعت دارد و توسعه زیرساخت‌های شهرک‌ صنعتی در گراش دارای اهمیت زیادی است.

اصغر فرودی با بیان این که زیرساخت‌های لازم برای سرمایه گذاری و رونق تولید در گراش وجود دارد، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و رونق کسب و کار، گراش را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار می‌دهد.

فرماندار گراش خواستار راه‌اندازی ناحیه صنعتی در بخش‌های تابعه شهرستان شد و خاطر نشان ساخت: ایجاد شهرک‌های صنعتی در بخش ارد و دهستان فداغ می‌تواند زمینه شکوفایی اقتصاد شهرستان را فراهم کند. اساس کشور بر تولید است و امروز باید برای حفظ اشتغال تلاش کنیم.

 

طرح توسعه شهرک صنعتی ضروری است

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این دیدار گفت: با توجه به استقبال سرمایه‌گذاران و واگذاری بخش زیادی از اراضی صنعتی شهرک، طرح توسعه آن از طریق الحاق اراضی مجاور، ضروری است.

احد فتوحی افزود: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان گراش در جذب سرمایه‌گذار، بویژه سرمایه گذاران مقیم کشورهای حاشیه خلیج فارس، ضروری است در افق بلندمدت توسعه شهرستان، ظرفیت کنونی شهرک صنعتی که درحال تکمیل است افزایش یابد تا جوابگوی سرمایه گذاران باشیم.
وی از فراهم بودن زیرساخت ها برای جذب سرمایه گذار در شهرک صنعتی گراش خبر داد و تصریح کرد: برای ارائه بهتر و مناسب خدمات به صنعتگران،بر اساس قانون باید امور راهبری این شهرک صنعتی به شرکت خدماتی واگذار شود.

فتوحی، با بیان اینکه تمامی زیرساخت‌ها برای استقرار واحد های صنعتی شهرک ایجاد شده است گفت: شهرک صنعتی گراش دارای امکانات زیربنایی نظیر آب،برق گاز و تلفن است و متناسب با استقرار سرمایه گذاران سایر امکانات زیربنایی نیز در آن ایجاد خواهد شد.

وی از سرمایه گذاران خواست با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان گراش و نیز وضعیت مناسب زیرساختی در شهرک صنعتی و اختصاص مشوق‌های سرمایه گذاری از این فرصت برای ایجاد واحد‌های تولیدی و اشتغال پایدار صنعتی در این شهرستان استفاده کنند.

مدیر عامل شرکت شهر‌‌های صنعتی فارس در ادامه با بیان اینکه شهری صنعتی گراش با مساحت ۴۰ هکتار دارای ۲۳ هکتار اراضی صنعتی است، گفت: در حال حاضر ۵۱ قرار داد باسرمایه گذاران برای ایجاد واحد های تولیدی و صنعتی منعقد که از این تعداد ۱۲ واحد با اشتغالزایی ۱۱۰ نفر در مرحله بهره برداری است.

وی تصریح کرد: تاکنون ۱۴هکتار از اراضی این شهرک صنعتی به متقاضیان واگذار شده است و با توجه به به واگذاری سایر اراضی باقیمانده در آینده ای نزدیک، لزوم اجرای طرح توسعه این شهرک صنعتی ضروری است.

فتوحی همچنین بر فسخ اراضی راکد شهرک صنعتی گراش تاکید کرد و گفت: قراردادهای راکد سال ۹۴ و قبل از آن در دستور کار برای فسخ قرار دارند.

وی همچنین از آمادگی برای ایجاد نواحی صنعتی جدید در این شهرستان خبر داد و افزود:کار امکان سنجی ایجاد ناحیه صنعتی در منطقه فداغ و بخش ارد در حال انجام است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس به همراه کشاورز رئیس شرکت شهرک‌ صنعتی گراش از چند واحد تولیدی بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آن قرار گرفت.

Shahrak Sanati