بستن

انتشار آلبوم جدید «نزار القطری» در آستانه محرم+‌فایل صوتی

اختصاصی فارس/
انتشار آلبوم جدید «نزار القطری» در آستانه محرم+‌فایل صوتی

خبرگزاری فارس: «نزار القطری» مداح مشهور اهل بیت(ع) جدیدترین کار خود را با نام «قانون عشق» را با ۸ تراک منتشر می‌کند که در آن علاوه بر مداحی‌هایی به زبان عربی، یک مداحی فارسی نیز گنجانده شده است.

خبرگزاری فارس: انتشار آلبوم جدید «نزار القطری» در آستانه محرم+‌فایل صوتی

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، «نزار القطری» مداح مشهور اهل بیت(ع) که تولید بیش از ۲۰ آلبوم مذهبی را در کارنامه هنری خود دارد، جدیدترین اثر موسیقایی خود به نام «قانون عشق» را به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم روانه بازار می‌کند.

این مداح خوش‌الحان اهل‌بیت علیهم السلام، «قانون عشق» را با ۴ شعر از «عمر فاروق البدراوی» و اشعاری از حیدر ترکی الکربلائی، علی السقای، حسان حلمی و کریم الحاج فلیج تولید کرده است.

 

 

آلبوم قانون عشق شامل تراک‌های ذیل است:

ـ بین البقیع و کربلاء (۰۱:۴۶ دقیقه)

ـ محاریب الحنین (۰۲:۵۲ دقیقه)

ـ ثارک یا غایب (۰۴:۰۸ دقیقه به زبان‌های عربی و فارسی/ دانلود از اینجا)

ـ خادم حسین (۰۵:۲۵ دقیقه)

ـ مأوى الحائرین (۰۶:۱۸ دقیقه)

ـ زینب و الحسین (۰۷:۲۷ دقیقه)

ـ آه یا حسین (۰۸:۰۶ دقیقه)

ـ و هم بیه موال (۰۹:۲۲ دقیقه)

عنوان «قانون عشق» از مدخل (اینترو) ۱۳ ثانیه‌ای این آلبوم انتخاب شده است.

 

دموی آلبوم قانون عشق با صدای نزار القطری

 

شرکت «الغدیر» کویت ضبط و پخش این آلبوم مذهبی را بر عهده گرفته است.

 

به گزارش فارس، نزار القطری سال گذشته مجموعه مداحی «رایات» را با اشعاری به زبان عربی، فارسی و ترکی به همراهی یک موزیک‌ویدئو منتشر کرد که با استقبال بی‌نظیر مخاطبان روبه‌رو شد.

بخش‌هایی از کلیپ زیبای «رایات» از اینجا قابل مشاهده است.

نزار القطری با نام اصلی «نزار فضل‌الله روانی» ۵ سال پیش با پخش نوحه عربی-فارسی «أنا مظلوم حسین» از شبکه سوم سیما به شهرت رسید. این مداح ۴۱ ساله اصالتاً اهل قطر است، مدتی را در لندن زندگی کرده و اکنون ساکن کویت است.

القطری که بیش از ۳ دهه است به مداحی می‌پردازد، به زبان‌های عربی، فارسی و انگلیسی مسلط بوده و نوحه‌هایی را به هر سه زبان خوانده است.

او اکنون دارای سه فرزند با نام‌های کوثر، حسین و علی است و به خواندن قصیده مشهور «خیره الله من الخلق أبی» علاقه خاصی دارد و همواره آن را در پایان مجالس خود زمزمه می‌کند.

مدیر گروه مطالعات فرهنگی رادیو فرهنگ سردبیر نشریه افسانه ویِژه گراش شاعر، پژوهشگر فرهنگ عامه، تاریخ و ادبیات در جنوب فارس مدیر انتشارات همسایه مدیرعامل موسسه فرهنگی هفت برکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 نظر
scroll to top