هفت‌برکه – گریشنا: تیم تیترستان، پادکست رادیو کاوک را با نگاهی انتقادی و طنز در استودیو پارسینا تولید می‌کنند.

تولید نخستین شماره رادیو کاوک از ۱۰ آبان در گریشنا آغاز شد. این پادکست داستانی با سفری به گذشته و نگاهی انتقادی به مسائل شهر گراش دارد. کاوک در استودیو پارسینا تهیه می‌شود و علی‌ ذاکری‌نیا سردبیر و کارگردان فنی آن است. حسین شمسی نویسنده اصلی این رادیو است و صادق اندیشه، فرزاد رجاییان، محمد شکوهی و محمد مهدی نادرپور صداپیشگان اصلی کاوک هستند.

این پادکست را می‌توانید ماهانه در سایت و کانال گریشنا دنبال کنید.

Kavak Radio

عل ذاکری‌نیا سردبیر رادیو کاوک در مورد انتخاب این نام به گریشنا گفت: «کاوک به معنی پوچ و توخالی است و نام کاوک تلنگری‌ست که افکار و عقایدمان نسبت به پیش‌آمدهای محیط اطراف چگونه باشد.»

رادیو کاوک به صورت طنز انتقادی منتشر خواهد شد. ذاکری‌نیا می‌گوید: «انتقادها در این رادیو می‌تواند شامل مسایل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و… باشد. در این کار سعی شده تمامی این مسایل در قالبی روان و طنزگونه قرار گیرد تا هم برقراری ارتباط با مخاطب حفظ شود و هم مسایل مورد نظر به شکلی جذاب بیان شود. البته برای دیدن نتیجه، بهتر است صبر کنیم تا نظر مخاطبان را در مورد کاوک بشنویم.»

علی ذاکری‌نیا مجموعه انیمیشن‌های «درین درین گراشی» و «تیترستان» را در سال‌های گذشته منتشر کرده است. همان تیم این بار رادیو کاوک را تولید کرده‌اند. کارگردان کاوک در مورد ویژگی این کار جدید می‌گوید:‌ «اولین تفاوت مشخص در فرم کار است. این کار به صورت صوتی و کارهای قبلی تصویری بود که این خودش مزایا و محدودیت‌هایی را به همراه دارد. مزیتی که کار رادیویی دارد، امکان فضاسازی و داستان‌پردازی به هر شکل خاصی که در نظر داریم هست و محدودیتی که برای ما ایجاد می‌کند این است که مخاطب تصوری از شکل، بافت و کاراکترها ندارد و کلیه این موارد باید در صدا خلاصه شود. البته این هم می‌تواند نوعی مزیت باشد که مخاطب فضای داستان را بدون محدودیت و به طور دلخواه در ذهن خودش می‌سازد. شباهتی که کاوک با تیترستان و دیرین دیرین دارد، پرداختن به مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی شهر در قالب طنز است که البته طنزهایی که در کاوک استفاده می شود تماما غیر مستقیم و در قالب داستان‌های کوتاه است.»

 

رادیو کاوک – قسمت اول 
تهیه شده در استودیو پارسینا – آبان ۱۳۹۸

سردبیر: علی ذاکری‌نیا
نویسنده: حسین شمسی
صداپیشگان:
صادق اندیشه
فرزاد رجاییان
محمد شکوهی
محمد مهدی نادرپور
کارگردان فنی: علی ذاکری‌نیا