بستن

پروانه کسب باطل می شود

مهدی باقر پور: امروزه به دلیل مشکلات مالی و ثبات نداشتن بازار، یکی از مشکلات عمده‌ی اکثریت کسبه و بازاریان در شهرمان تداخل صنفی است. این امر با همکاری کسبه محترم شهر قابل حل است و باعث رونق بازار می‌گردد. طبق قانون، هر کسبه موظف است در حیطه کاری خود به فعالیت بپردازد و از دخالت در رشته‌هایی که مربوط به پروانه کسب خودش نیست پرهیز کند. یا اگر مایل به فعالیت در این زمینه هستند، از طریق قانونی در این زمینه اقدام کنند؛ در غیر این‌صورت جریمه و در صورت تکرار این کار پروانه کسب باطل می‌گردد.

اما به دلیل روابط و آشنایی افرادِ مسئول و ضابطین با این کسبه محترم، تاکنون این امر میسر نگشته است. اما در حال حاضر، بسیاری از کسبه با در‌خواست‌های مکرر، خواهان اجرای این قانون هستند.

لذا از کلیه کسبه‌های محترم خواهشمندیم که با اجرایی کردن این کار، یعنی «عدم همکاری با صنوف دیگران» در این مورد همکاری لازم را بنمایند تا خدای ناکرده باعث رنجش و کدورت و همچنین تضییع حقوق دیگران نشوند و ضابطین نیز مجبور به اجرای این قانون نگردند. امید داریم با اجرای این قانون باعث رونق تجارت شویم و شهری پویا و فعال داشته باشیم.

مدیر گروه مطالعات فرهنگی رادیو فرهنگ سردبیر نشریه افسانه ویِژه گراش شاعر، پژوهشگر فرهنگ عامه، تاریخ و ادبیات در جنوب فارس مدیر انتشارات همسایه مدیرعامل موسسه فرهنگی هفت برکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 نظر
scroll to top