هفت برکه(گریشنا): در ادامه پروژه‌های هفته دولت از پروژه گازرسانی به روستای آغصه و زینل آباد بهره‌برداری و کلنگ زمین چمن مصنوعی فوتبال روستای زینل آباد به زمین زده شد.

به گزارش هفت برکه، صبح روز گذشته هجدهم شهریورماه ۱۳۹۷ اصغر فرودی، فرماندار شهرستان گراش، اعتمادپور، رییس اداره گاز لارستان، سجادی، بخشدار ارد به همراه جمعی از روسای ادارات شهرستان گراش برای افتتاح پروژه گازرسانی راهی روستای زینل آباد و آغصه شدند. قرار بود این افتتاح در هفته دولت انجام شود که به دلیل کمی وقت انجام نشد و تنها پروژه گازرسانی به شهر ارد در هفته دولت افتتاح شد. این مراسم بدون حضور محمدعلی عطاریان، رییس اداره گاز گراش برگزار شد. عطاریان در ماموریت خارج از شهرستان بود.

گازرسانی به شهر ارد و سه روستای آغصه، زینل آباد، گزدان برای ۱۹۸۳ خانوار و با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۵۷۶ میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی انجام شد.(خبر در گریشنا)

فرودی: وظیفه دولت فراهم کردن زیر ساخت است.

اصغر فرودی، فرماندار شهرستان گراش در افتتاح پروژه گازرسانی به روستای آغصه و زینل آباد گفت:‌«یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید و به تبع آن مسئولین شهرستان گراش توسعه متوازن بوده است به همان اندازه که به مرکز شهرستان توجه داریم و اعتبارات را در آنجا هزینه می‌کنیم به همان اندازه هم به روستاها توجه کنیم، از خود شهر گراش گرفته تا روستاهای پشت‌پری که حدود ۲۰ کیلومتر آن طرف تر از خلیلی است ۳۵۰ میلیون تومان فقط برق رسانی کردیم. روز اولی که به عنوان فرماندار شهرستان منصوب شدم و در آن ایام به این روسا آمدم عزیزان شورا و معتمدین بودند و از مشکلات باخبر شدیم و عزم با جذم کردیم و اهتبار جذب گرفتیم تا موانع و مشکلات را حل کنیم هر چند حق مردم این روستا و بقیه روستاها بیش از این کارهایی است که انجام داده‌ایم.»

فرماندار شهرستان گراش با اشاره به اینکه وظیفه دولت فراهم کردند زیر ساخت و وظیفه مردم توسعه و پیرفت جامعه است افزود:‌ «روزی که به این روستا آمدیم مهمترین مشکل این روستا بحث محور جاده بود که جاده فاقد شانه و کیفیت بود که غریب ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تامین اعتبار شد که این جاده تا حدود زیادی استاندارد سازی شد و خانه بهداشت هم با ساختمان جدیدی برای این روستا ساخته شد و موارد دیگر که به حمدالله یکی بعد از ذیگری انجام میشود. یکی از پروژه‌هایی که در بخش رونق به این روستا و شهرستان و کشور موثر است بحث تونل بالنگستان و تونل خلیج فارس است که با گشایش این تونل شاهد رونق بخشی به ارد و روستاهای آن باشیم. وظیفه دولت فراهم کردن زیرساخت‌ها است اما توسعه و پیشرفت جامعه وظیفه مردم به این صورت است که با سرمایه‌گذاری در شهر و در حوزه‌های مختلف کمک داشته باشند. ما هم وظیفه خود می‌دانیم.»

اصغر فرودی در پایان به حضور اعضای شورای آغصه در جلسه اشاره کرد و اظهار داشت : «حضور اعضای شورای شهر در این جلسه برای من جای خوشحالی و تشکر از معرفت و دلگرمی شما دارد و البته ما جایی را هم رفتیم برای افتتاح که بعدها متوجه شدم اعضای شورای آن  حضور نداشتند که خوب خودشان ضرر می‌کنند و دود این کار به چشم خودشان می‌رود و پشیمان خواهند شد از اینکارشان.»

Gaz4

اعتمادپور: گاز مهمتر از آب است

محمدحسین اعتمادپور، رییس اداره گاز لارستان ضمن اشاره به اهمیت گاز افزود:‌« گاز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اصلا مثل آب نیست که اگر یک نشتی داشته باشد بشود آن را برطرف کرد. خسارت آب مالی است ولی گاز جدای مالی خسارت جانی جبران ناپذیری را در پی دارد. مهم ترین کار بعد از گازرسانی استفاده صحیح از این نعمت است، اگر دوست دار خود و خانواده خود هستید حتما در رعایت نکات ایمنی دقت کافی را داشته باشید، تمام دستگاه‌های اجرایی و شما مردم اگر قرار است حفاری داشته باشید حتما با نظارت مسئولین ادارات گاز و با گرفتن استعلام باشد وگرنه کوچکترین نشتی باعث انفجار خواهد شد.»

رییس اداره گاز لارستان با بیان اینکه گازرسانی به روستاهای دیگر شهرستان گراش در دستور کار است گفت: «شهرستان گراش شامل ۳۹ نقطه جمعیتی است که ۲۰ روستای آن مشمول گازرسانی هستند، سه روستای آغصه، زینل آباد و گزدان امروز گازرسانی به آن افتتاح می‌شود و آماده بهره برداری است. ۸ روستا دیگر مثل فداغ و خلیلی و… با حدود ۲۷۰۰ خانوار هم در دست اقدام است، ۴ روستا هم در حال پیگیری هستیم که برای گازرسانی به آن‌ها سریع اقدام شود.»

شیخ حنیفی، امام جماعت اهل سنت آغصه ضمن تشکر از حضور مسئولین شهرستان گراش در روستای آغصه گفت: «یکی از نشانه مردم‌داری دولت شریف جمهوری اسلامی این است که در نهایت تواضع و فروتنی به این روستای محروم و محتاج تشریف آوردند، روستایی که در گذشته برق ، جاده، مخابرات را برای این روستا تامین کردند که امروز هم شاهد افتتاح پروژه گازرسانی هستیم و امیدواریم در آینده هم آب این روستا تامین شود.»

صبوری، ریئس شورای اسلامی روستای آغصه و سجادی، بخشدار ارد  از دیگر سخنرانان این مراسم بودند که ضمن تشکر از حضور مسئولین و گازرسانی به روستای آغصه دقایقی را به صحبت پرداختند.

در پایان مراسم بیژن جمشیدی، رییس اداره بنیاد مسکن شهرستان گراش با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره در روستای زینل آباد افزود: «اجرای ۱۴ هزار متر مربع بهسازی روستایی با اعتباری بالغ بر ۱۵۰  میلیون تومان از محل سه درصد نفت و گاز، تفکیک اراضی دولتی با همکاری منابع طبیعی برای سامان دهی و ساخت و ساز روستایی، واگذاری ۷۵ قطعه زمین روستایی که از طربق معرفی نامه شورا از جمله کارهای انجام شده بنیاد مسکن گراش در این روستا بوده است که امروز به صورت نمادین دو سند از واگذاری زمین روستایی را مالکین را تقدیم خواهیم کرد. الباقی عزیزانی که موفق نشده  تاکنون مراجعه کنند در این ماه و ماه آینده فرصت دارند برای واگذاری مراجعه کنند. در خصوص وام های روستایی ما تخصیص اعتبار هر واحد ۲۵ میلیون تومان در سال از طریق دولت بنیاد مسکن در اختیار عزیزان قرار می‌دهم.»

Gaz1