هفت‌برکه – گریشنا: اداره کل راه و شهرسازی لارستان زمینی به مساحت بیش از ده هزار متر را در نزدیکی بازارچه شهرداری به مزایده گذاشته است. نحوه برگزاری این مزایده با اعتراض‌هایی همراه بود. یکی از بنگاه‌داران گراش نیز اعلام کرد که درخواست خود برای لغو مزایده را تحویل اداره کل داده است.

این مزایده مانند مزایده‌های پیشین اداره کل راه و شهرسازی لارستان در روزنامه جهان اقتصاد منتشر شده است. با توجه به این که این روزنامه توزیع چندانی در منطقه ندارد، معمولا روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان مزایده‌ها را از طریق سایت و کانال منتشر می‌کرد. اما عدم انتشار مزایده جدید در سایت و کانال یکی از موارد مورد اعتراض است.

مهدی مصدق، روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی، در این مورد به هفت‌برکه گفت: «۴۷ قطعه زمین در این مزایده وجود دارد. در انتشار آگهی مزایده روال قانونی به صورت کامل انجام شده است. آگهی هم در روزنامه و هم در سایت رسمی مزایده‌های دولتی منتشر شده است. همچنین این آگهی در برد اداره کل نیز نصب بوده است.»

مصدق با رد مخفی‌کاری در انتشار این آگهی گفت: «مزایده به تناسب شرکت‌کننده داشته است و هفت نفر متقاضی درخواست‌های خود را فرستاده‌اند. نمایندگان دادگستری، سازمان بازرسی، اداره ثبت در زمان بازگشایی پاکت‌ها حضور دارند و احتمال تخلف صفر است. افرادی که در مناقصه شرکت کرده‌اند نیز برای بازگشایی پاکت می‌توانند حضور داشته باشند.»

مزایده ۲۰۰۹۷۳۳۶۲۰۰۰۰۰۱ شامل ۴۶ واحد مسکونی سازمانی بوده است که یک واحد آن در گراش قرار دارد. بعد از آن ۴۶ واحد مسکونی، ردیف ۴۷ این مزایده زمینی به مساحت بیش از ۱۰۹۷۰ متر با کاربری خدماتی است. برای مشخصات این زمین پلاک ۱۴۰۱۵ درج شده است در حالی که این پلاک ثبتی مربوط به شهرستان گراش نیست. این موردی است که مالک بنگاه نیلی به عنوان یکی از شرکت‌کنندگان در مزایده به آن معترض است.

زمین ده هزار متری در نزدیکی بازار مرکزی شهرداری قرار دارد و پیش از این قرار بود طرح توسعه بازار مرکزی در این محدوده انجام شود. اکبر باقرزاده، عضو شورای شهر، در این مورد می‌گوید: «این قسمت را برای نمایشگاه شهرداری در نظر داشتیم، ولی اقدام به موقع انجام نشده بود. در نهایت سازمان ملی زمین و مسکن اقدام به مزایده کرده است و پول مزایده طبق قانون به خزانه واریز می‌شود.»

کاربری این زمین خدماتی است و قیمت یک میلیارد و ۲۳۶ میلیون تومان به عنوان قیمت پایه اعلام شده است. قیمتی که با توجه به قیمت بالای زمین در محدوده شهر گراش، به نظر چندان زیاد نیست، البته ممکن است در مزایده به قیمت بسیار بالاتر واگذار شود. باید در نظر داشت که یکی از شرایط شرکت در مزایده «ارائه موافقت اصولی، جواز تاسیس یا پروانه کسب معتبر» اعلام شده است. این مساله باعث می‌شود برخی از تقاضاها در صورت نقص پرونده به صورت قانونی از مزایده کنار گذاشته شود.

مهندس باقرزاده در مورد کاربری این زمین می‌گوید: «کاربری زمین خدماتی است و کاربری خدماتی برای کارهای معدودی می‌توان استفاده کرد. اگر بخواهند زمین را تغییر کاربری بدهند ما حق شهر را در زمان تغییر کاربری لحاظ خواهیم کرد.»

در آگهی مزایده تاریخ ۹ اردیبهشت به عنوان زمان بازگشایی پاکت‌ها و تعیین برنده اعلام شده است. اما تا امروز نتیجه این مزایده اعلام نشده است و احتمالا بعد از تعطیلات نیمه شعبان، در هفته آینده برندگان مزایده مشخص خواهد شد.

باید دید چه کسی برنده این مزایده خواهد شد و یا اصلا نام برنده اعلام خواهد شد؟

photo 2018 04 30 12 49 26

تکمیل خبر: آگهی فروش زمین خدماتی در نزدیکی گلزار شهدا گراش تجدید شد.

در آگهی جدید قیمت زمین به متری ۱۳۰ هزار تومان افزایش یافته است و قیمت پایه این زمین ده هزار متری به بیش از یک میلیارد چهارصد میلیون تومان رسیده است.

همچنین پلاک زمین به ۱۴۰۱۵/۲ تصحیح شده است.

متقاضیان فرصت دارند تا ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ در مزایده شرکت کنند. همچنین بندی به آگهی فروش جدید اضافه شده است که بر اساس آن خریدار حق تغییر کاربری این زمین را نخواهد داشت.

Zamin 01