هفت‌برکه (گریشنا): فیلم کوتاه «باگ» ساخته کیوان محسنی و دو عکس «به سوی عقرب» از جواد آب‌افکن به پنجاه و هشتمین جشنواره منطقه‌ای فیلم اروند راه یافتند. این دو هنرمند به تازگی از جشنواره‌ی فیلم کوتاه کل گراش با موفقیت خارج شدند: آب‌افکن در مقام دبیر اجرایی، و محسنی در مقام فیلمسازی که چهار جایزه مهم را از جشنواره دریافت کرد.

Mohseni Abafkan

به گزارش سایت فیدان‌فیلم، به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، هیئت انتخاب بخش فیلم پنجاه و هشتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان – اروند، متشکل از سیدرضا صافی، طوفان نهان‌قدرتی، سالم صلواتی، محمد حمزه‌ای و یوسف کارگر، ۳۶ فیلم را در بخش داستانی، ۱۵ فیلم را در بخش مستند، ۹ پویانمایی و ۴ فیلم تجربی را شایسته رقابت در این جشنواره دانستند. کیوان محسنی امسال نیز موفق شده است برای دومین بار با فیلم کوتاه «باگ» به این جشنواره راه پیدا کند. او در پنجاه و دومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان که برای اولین بار در آبادان برگزار می‌شد، موفق شده بود با دو فیلم کوتاه «ساعت شش» و مستند «کایه» در همه بخش‌های جشنواره نامزد شود، و در نهایت جایزه بزرگ جشنواره و جایزه بهترین تدوین را کسب کند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، هیئت انتخاب بخش عکس جشنواره «اروند» نیز متشکل از ساعد نیک‌ذات، شادی قدیریان و امیر جوزدانی از میان ۱۱۵۹ تک‌عکس که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود، تعداد ۴۸ عکس از ۴۰ عکاس، و ۳ مجموعه از ۳ عکاس، را واجد شرایط حضور در بخش نهایی دانستند. در این لیست، نام جواد آب‌افکن، عکاس شناخته‌شده‌ی و رییس انجمن فیلم و عکس شهرستان گراش، نیز با دو عکس با عنوان «به سوی عقرب» به چشم می‌خورد.

جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان با هدف حمایت از تولیدات حرفه‌ای و نیمه ‌حرفه‌ای هنرجویان استان‌های سراسر کشور، شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی در خارج از مرکز، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله‌های مهم فرهنگی و ارتباط هرچه بیشتر میان مسئولان استانی و ستاد مرکزی سینمای جوانان ایران برای همکاری‌های دو جانبه برگزار می‌شوند.

جشنواره اروند سه بخش فیلم، فیلمنامه و عکس دارد. پنجاه و هشتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان سوم تا ششم دی‌ماه سال جاری در آبادان و با حضور استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و خوزستان برگزار می‌شود.

Abafkan Arvand02 Abafkan Arvand01