هفت‌برکه (گریشنا): بعد از چندین جلسه غیررسمی، شورای پنجم شهر گراش به ابقای غلامعباس زارع در سمت شهردار گراش رای داد.

غلامعباس زارع از ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۳ کار خود را در شهرداری گراش آغاز کرد. (خبر در گریشنا) امروز اول شهریورماه ۱۳۹۶ در نخستین جلسه شورای اسلامی شهر گراش، زارع با ۴ رای از ۵ رای اعضای شورای شهر در سمت شهرداری گراش ابقا شد.

Zareh Shahrdar Shardari
غلامعباس زارغ – شهردار گراش

مصطفی خورشیدی، عضو شورای اسلامی شهر گراش، در گفتگو با حجت عابدی، خبرنگار هفت‌برکه، از ابقای شهردار خبر داد و افزود: «یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین وظایف شوراها انتخاب شهردار است. از این رو منتخبان شورای شهر گراش پس از برگزاری هفت جلسه فشرده، با در نظر گرفتن جوانب کارشناسی کار، شهردار کنونی گراش را در سمت خود ابقا کردند.»

خورشیدی گفت: «در این جلسه‌ها منتخبان شورا اصول، مبانی، دغدغه‌ها و انتظارهای خود و مردم و بعضا سوال‌ها و ابهام‌هایی که داشتند را مطرح کردند تا با یک فرآیند منطقی و معقول، انتخاب شهردار انجام شود.» او به ارزیابی عملکرد شهردار گراش اشاره کرد و گفت: «رضایت‌مندی نسبی مردم و مسئولان نیز از جمله مواردی است که منتخبان، آن را در گزینش شهردار جدید مبنا قرار دادند.»

این عضو شورای اسلامی شهر گفت: «امیدوارم شهردار منتخب با تلاش مضاعف، حمایت و پشتیبانی مردم و شورا در خدمت به گراش بیش از پیش موفق باشد و در راستای توسعه متوازن شهر و ارائه برنامه منسجم و دقیق و چشم‌انداز روشن و امیدبخش اقدام‌های موثر را انجام دهد.»

مصطفی خورشیدی در مورد نحوه انتخاب شهردار خاطرنشان ساخت: «پنج گزینه در ابتدا توسط منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر معرفی شدند و سوابق، دیدگاه و طرح و برنامه‌های آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در ادامه از پنج گزینه، دو گزینه بومی و غیر بومی، یعنی آقایان ابراهیم وقارفرد، رئیس سازمان نظام مهندسی و آقای غلامعباس زارع، شهردار فعلی، انتخاب شدند. اعضای منتخب در جلسات غیر رسمی به بررسی کارشناسی عملکرد و طرح و ایده‌های این عزیزان پرداختند که در نهایت مهندس زارع با توجه به برنامه مدون، همت و پشتکار و نوآوری در طرح و برنامه به مدت یک سال آینده انتخاب شد.»

زارع قبل از حضور در گراش، ده سال در استانداری فارس حضور داشت. او در سمت رییس گروه امور شهری دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس شناخت خوبی از عملکرد شورا و شهردار پیدا کرد. پیش از آن نیز ۵ سال شهرداری کوار در کارنامه زارع دیده می‌شود.

Shardri