بستن

بحرین، ایران را متهم کرد

یک مقام بحرینی مدعی شد که رهبران ناآرامی‌های بحرین در سال گذشته به ایران و حزب‌الله لبنان مرتبط بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز از دبی گزارش داد: وائل بوعلای، یک مقام دادستانی کل بحرین روز سه‌شنبه ادعا کرد که رهبران ناآرامی‌های سال گذشته بحرین که حکم حبس آنها روز سه‌شنبه در دادگاهی تایید شد، با ایران و حزب‌الله لبنان که متحد ایران است «تماس اطلاعاتی» داشته‌اند.

وی در کنفرانسی خبری با استناد به این دادگاه فرمایشی مدعی شد: براساس این حکم برای ما روشن است که برخی از متهمین با یک سازمان خارجی، که حزب ‌الله است و در جهت منافع ایران کار می‌کند، رابطه داشته یا تلاش کرده‌اند رابطه داشته باشند و تماس‌های اطلاعاتی داشته‌اند.

شش تن از ۲۰ مردی که احکام آنها روز سه‌شنبه تایید شد به داشتن تماس اطلاعاتی با نهادهای خارجی متهم هستند. هم چنین تلاش برای سرنگونی نظام بحرین و نقض قانون اساسی از دیگر اتهامات آنها است. این در حالی است که هر ۲۰ متهم اتهامات‌شان را رد کرد و می‌گویند که فقط اصلاحات دموکراتیک را خواستارند.

براساس احکام صادره هفت تن به حبس ابد، چهار تن به ۱۵ سال حبس و دو تن دیگر نیز به پنج سال حبس محکوم شدند.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که پیش از این در گزارش کمیته‌ای که توسط خود رژیم آل خلیفه تشکیل شد اذعان شد که ایران هیچ گونه نقشی در قیام مردمی بحرین نداشته است.

ایران بارها تاکید کرده است که هیچگونه دخالتی در امور داخلی کشورها ندارد و صرفا از قیام مردمی بحرین حمایت معنوی می‌کند.

مدیر گروه مطالعات فرهنگی رادیو فرهنگ سردبیر نشریه افسانه ویِژه گراش شاعر، پژوهشگر فرهنگ عامه، تاریخ و ادبیات در جنوب فارس مدیر انتشارات همسایه مدیرعامل موسسه فرهنگی هفت برکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 نظر
scroll to top