هفت‌برکه (گریشنا): با یک زلزله فرضی، دستگاه‌های امدادرسان و مسئولان اداری شهرستان گراش به مجموعه تاریخی هفت‌برکه فرا خوانده شدند.

به گزارش هفت‌برکه، ساعت ۹ صبح امروز ۱۵دی‌ماه با هماهنگی فرمانداری گراش، مانور لحظه صفر برگزار شد. در مانور لحظه صفر، آمادگی اعضای ستاد بحران در صورت وقوع بحران سنجیده می‌شود. با شروع عملیات جمع نیروهای امدادی هلال‌احمر، اورژانس و آتش‌نشانی به همراه بخش‌های تعمیرات ادارات برق و گاز در محل حاضر شدند. همچنین زمان حضور مدیران و روسای ادارات و نیروهای امنیتی و انتظامی نیز ثبت شد.

هلال‌ احمر در زمان بحران، مسئولیت هماهنگی بین نهادهای مختلف را بر عهده دارد و هیچ کدام از نیروهای دیگر از زمان فراخوان مانور مطلع نبودند. قاسم فرسوده، معاون فرماندار گراش، در جمع نیروهای حاضر در مانور گفت: «انشاالله که حادثه‌ای رخ ندهد، ولی ضروری است همه ما آماده برای خدمت‌رسانی باشیم. این مانور در آینده هم تکرار خواهد شد.»

معاون فرماندار در ارزیابی عملکرد دستگاه‌های عضو ستاد بحران شهرستان گفت: «این مانور به خوبی انجام شد و نقاط ضعف در این مانور به اعضای ستاد بحران یادآوری و کمبود امکانات شناسایی و بررسی خواهد شد.»

13951015-manoor-10