هفت برکه (گریشنا): در مسابقات قهرمانی تنیس روی میز نونهالان کشور، محمدحسن سبزواری به سه عنوان ارزشمند دست پیدا کرد: او علاوه بر کسب مقام سوم با تیم فارس، برنده‌ی جام اخلاق مسابقات شد و به عنوان نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی نیز انتخاب گردید.

مقام سومی تیمی کشور

به گزارش روابط عمومی هیات تنیس روی میز گراش، محمدحسن سبزواری با تیم تنیس روی میز فارس با شایستگی بر سکوی سوم مسابقات نونهالان زیر ۱۲ سال کشور ایستاد. این مسابقات در روزهای ۳ الی ۵ شهریورماه با حضور  ۲۷ استان در قم برگزار گردید. تیم فارس با ترکیب محمدحسن سبزواری، محمدرضا شفیعی، امیررضا سعیدی و شایان فلک‌دین به مربی‌گری مجید یزدان‌بخش در گروه ۶ مسابقات با تیم‌های توابع تهران، گلستان و یزد هم گروه بود.

تیم فارس موفق شد با دو پیروزی ۳ بر ۰ مقابل گلستان و یزد و شکست دور از انتظار ۳ بر ۱ مقابل توابع تهران به عنوان تیم دوم گروه به مرحله حذفی رقابت‌ها پای بگذارد. در مرحله یک هشتم نهایی نیز تیم فارس موفق به شکست ۳ بر ۲ بوشهر شد تا به جمع هشت تیم برتر کشور برسد. اما این پایان کار نبود و در بازی بعدی نیز فارس با نتیجه ۳ بر ۲ اصفهان را از پیش رو برداشت و مقام سوم خود را تثبیت کرد.

اما در مرحله نیمه نهایی، فارس می‌بایست برای رسیدن به فینال، از سد محکمی به نام تهران می‌گذشت که موفق به انجام این کار نشد و به مقام سومی قناعت کرد. لازم به ذکر است که در سال ۹۱ تیم فارس به مقام ۲۱ مسابقات رسیده بود.

PingPong Nonahalan Fars

 

برنده جام اخلاق

محمدحسن سبزواری در این مسابقات به یک عنوان فردی ارزشمند نیز دست پیدا کرد: جام اخلاق مسابقات.

به نوشته‌ی پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون تنیس روی میز، در مسابقات تیمی قهرمانی نونهالان کشور، کار ارزنده و اخلاقی محمدحسن سبزواری، نونهال گراشی استان فارس، توجه همگان را به خود جلب نمود و باعث شد فدراسیون تنیس روی میز با اهدای یک جفت روکش راکت از او تقدیر و تشکر کند.

این نونهال بااخلاق، در حساس‌ترین بازی تیمی در مقابل بازیکنی از استان اصفهان قرار گرفت و در حالی که در امتیاز ۹ – ۱۰ گیم پنجم، یک امتیاز با پیروزی خود و تیمش فاصله داشت، در آن موقعیت حساس که داور و رقیب از برخورد توپ با لبه میز مطلع نشدند، این ورزشکار با صداقت کامل این موضوع را اعلام کرد و بازی را نیز در نهایت به رقیب خود واگذار نمود.

فدراسیون تنیس روی میز به پاس این اقدام ارزشمند و اخلاقی نونهال استان فارس، یک جفت رویه راکت مناسب به او اهدا کرد تا بیش از پیش بر رعایت موارد اخلاقی و جوان‌مردانه در تنیس روی میز کشور تاکید نماید.

tenis2

 

دعوت به نمایندگی ایران

بازی‌های سبزواری در این مسابقات باعث شد نظر فدراسیون برای انتخاب او به عنوان نماینده‌ی ایران در بازی‌های بین المللی قزوین نیز جلب شود.

مسابقات بین‌المللی نوجوانان و جوانان دختر و پسر که دارای رنکینگ فدراسیون جهانی ittf است، ۶ الی ۸ شهریور در قزوین برگزار می‌شود. تیم‌های ایران، ترکمنستان، آذربایجان، بلاروس و هند در این مسابقات حضور دارند. محمدحسن سبزواری در بخش انفرادی نوجوانان، فردا هفتم شهریور به عنوان نماینده ایران به مصاف رقبایش می‌رود. مرتضی موغلی هم به عنوان مربی او را در این رقابت‌ها همراهی می‌کند.

Sabzavari-Pingpong-4