هفت‌برکه (گریشنا): سفر به دور ایران با موتورسیکلت چه حالی دارد؟ دو موتورسوار گراشی، حاج عباس پرهیزگار و مهندس حسین عباسپور، امروز پنجم شهریور بعد از نماز جمعه، برای یافتن جواب این سوال عازم سفر شدند. یک ماه بعد که برگشتند، از آنها می‌پرسیم!

Irangardi Motor (2)

 

حسین عباسپور در مطلب کوتاهی که برای هفت‌برکه فرستاده، از شور و شوقی که برای این سفر دارند نوشته است، و همچنین از هدف و برنامه‌هایشان.

با یاد و نام خدا

خیلی وقت بود دنبال یک سفر دل‌انگیز آن هم با موتور بودم. بله موتورسیکلت. موتوری که قدرت و سرعت خوبی هم داشته باشد. تجربه قبلی مسافرت نسبتا بلند را داشتم ولی برای شروع سفری بلندمدت، یک انگیزه مجدد و یک همراه خوب می‌خواستم. من، حسین عباسپور، به اتفاق دوستم حاج عباس پرهیزگار که او هم تجربه مسافرت بلندمدت با دوچرخه را داشت، در نهایت این تصمیم را گرفتیم.

به مناسبت هفته دفاع مقدس که پیش روست و با یاد و گرامی‌داشت شهدای گران‌قدر مدافع حرم، این برنامه‌ریزی را به انجام رساندیم. تجربه قبلی حاج عباس در رکاب‌زنی با دوچرخه تا حرم مطهر امام هشتم (ع) و آشنایی با جاده و داشتن یک نقشه کامل، همه چیز را مهیا کرد تا دوباره شروع کنیم. در برنامه‌ریزی، مدت سفر را حدود یک ماه پیش‌بینی کردیم تا با عبور از حدود بیست استان از کشور پهناورمان ایران عزیز، شهر خوبمان را و دلدادگی همیشگی‌اش به امامت و ولایت را به ایران و دنیا معرفی کنیم. بله، دنیای مجازی تمام مرزها را برداشته و در معرفی گراش هیچ مشکلی نداریم.

خرید تجهیزات لازم و رعایت ایمنی سفر و سرعت قانونی برای این سفرها ضروری است. هیچ چیز باعث نمی‌شود هیجانی را که برای رفتن به این سفر داریم از ما دور کند. لازمه جوانی شور و نشاط و کارهای بزرگ است.

با دیدن توریست‌هایی که با موتورسیکلت و دوچرخه، کشورها را یکی‌یکی درمی‌نوردند، شوقی به وجود آورد که به سفر بین‌المللی هم نگاهی داشته باشیم. جالب اینجاست که بعضی از دوستان از ما قول گرفتند که در سفر خارجه حتما ما را مشایعت کنند. لذت بردم از این همه شوق عزیزان. ما شروع‌کننده هستیم اما امیدواریم جوانان زیادی پا به این عرصه بگذارند. ورزشکار بودن و استقامت بدنی برای این‌گونه سفرها جزو واجبات است، چرا که هر سستی‌ای مشکل‌ساز خواهد شد.

از ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان گراش، جمعیت هلال احمر، اداره ورزش و جوانان، اداره میراث فرهنگی و گردشگری، شورای اسلامی شهر، موسسه خیریه شباب‌البرکه و آقای عبدالرضا افشار و رسانه‌های خبری موسسه هفت‌برکه که حمایت‌های معنوی و همچنین نامه‌نگاری‌هایی برای محل‌های اقامت ما انجام دادند، کمال تشکر را دارم.

ان‌شاء الله سفر ما از نماز جمعه امروز، ۵ شهریور، به سمت شیراز و حرم مطهر شاهچراغ شروع خواهد شد. بعد از آن به پابوسی امام رضا (ع) و حرم مطهر حضرت معصومه (س) خواهیم رفت. سفر ما روز ششم مهرماه به مناسبت روز جهانی گردشگری به پایان خواهد رسید.

حسین عباسپور

۵/۶/۱۳۹۵