هفت‌برکه (گریشنا): پنج خیر سرشناس گراشی با حضور در جشن رمضان در سالن فرهنگیان شیراز، مبلغ دو میلیارد تومان به مددجویان و نیازمندان اهدا کردند.

به گزارش شهابی، مدیر کمیته امداد شهرستان گراش، جشن رمضان، سوم تیرماه به مدیریت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس با هدف معرفی برنامه‌های کمیته امداد، جذب مساعدت خیرین و جذب افزون‌تر اعتماد عمومی با همکاری صدا و سیما و حضور خیرین برجسته استان در سالن فرهنگیان شیراز برگزار شد.

چند نفر از خیرین سرشناس مدیریت کمیته امداد امام خمینی (ره) گراش ضمن قبول دعوت شرکت در همایش «جشن رمضان»، متعهد به پرداخت مبلغ ۲۰ میلیارد ریال برای کمک به این جشن بزرگ شدند.

۱۷ میلیارد ریال از این مبلغ از سوی حاج عبدالکریم جعفری، رئیس هیات عامل مرکز نیکوکاری حضرت ولی عصر (عج) تقبل شده است که در سال جاری در  قالب وام قرض‌الحسنه، کمک معیشت، سبد کالا، طرح شفا، طرح کوثر، طرح رضوان و کمک موردی در اختیار مددجویان تحت پوشش این مرکز قرار خواهد گرفت. این مرکز نیکوکاری به عنوان یکی از فعال‌ترین و مردمی‌ترین مراکز نیکوکاری سطح کشور با توزیع حدود هزار سبد کالای ماه رمضان به ارزش تقریبی ۸۰۰ میلیون ریال در نیمه اول ماه رمضان در بین نیازمندان، سهم به‌سزایی در زدودن چهره فقر و محرومیت از جامعه اسلامی داشته است.

همچنین حاج رضا یحیی‌پور، حاج یحیی یحیایی و حاج طالب عظیمی نیز جمعا مبلغی حدود ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را در سال ۹۵ تقبل کردند؛ و حاج رضا فدایی نیز مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال را در قالب کمک‌هزینه رمضانیه مددجویان حوزه روستایی کمیته امداد گراش در ماه مبارک رمضان پرداخت کردند.

kometeh

سفره اطعام رمضان برای ایتام گراش

همچنین در برنامه‌ی دیگر در هفته اکرام ایتام و اطعام نیازمندان، سفره اطعام رمضان برای ایتام گراش با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) گسترده شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره)، به مناسبت میلاد حضرت امام حسن مجتبی (ع) و آغاز هفته اکرام ایتام و اطعام نیازمندان، سفره اطعام و افطاری به میزبانی ایتام و با حضور فرماندار و هیات همراه، اعضای هیات عامل مرکز نیکوکاری ولی عصر (عج)، جمعی از مسئولین، خیرین و حامیان طرح اکرام و محسنین، معتمدین محلی، کلیه امدادگران و خانواده‌های ایتام تحت پوشش در محل کانون ولایت برگزار شد. هفته اطعام نیازمندان و اکرام ایتام از سه‌شنبه پانزدهم ماه مبارک رمضان آغاز و تا امروز بیست و یکم ماه رمضان و سال‌روز شهادت حضرت علی (ع) ادامه داشت.

در این مراسم که با برپایی نماز جماعت مغرب و عشا آغاز شد، فرزندان یتیم و محسنین در کنار پدران معنوی خویش (حامیان طرح اکرام ایتام) روزه خود را افطار و پس از آن در جشن میلاد کریم اهل بیت، حضرت امام حسن مجتبی (ع) شرکت کردند.

طرح‌های اکرام ایتام و محسنین از جمله طرح‌هایی هستند که کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور استفاده از مشارکت مردمی در رسیدگی به نیازمندان اجرا می‌کند. طرح اکرام ایتام به کودکانی اختصاص دارد که پدر خود را از دست داده‌اند. طرح محسنین مربوط به کودکانی است که یا پدر و مادر از یکدیگر جدا شده و تحت سرپرستی مادرشان هستند و یا این که پدرشان در قید حیات است، اما به هر دلیل قادر به تامین معاش خانواده نیست که کارشناسان تشخیص نیازمند بودن این خانواده‌ها زیر نظر کمیته امداد، کار تشخیص را انجام می‌دهتد.

kometeh1