هفت‌برکه (گریشنا): کوچه‌های محله‌ی پاقلعه و بافت فرسوده‌ی شهر سامان‌دهی می‌شود.

به گزارش خبرنگار گریشنا، عبدالرضا هرمزی، سخنگوی شورای شهر می‌گوید: «با گذشت حدود دو دهه هیچ کار خاصی برای بافت فرسوده شهر انجام نشده است و بر اساس پیگیری‌ها، بهسازی این مناطق از شهر در اولویت فعالیت‌های شورا و شهرداری قرار گرفت. حد فاصل بین مسجد صاحب‌الزمان (عج) و پارک لاله به سمت پاقلعه مناطقی است که هم از لحاظ فاضلاب و بهداشت و هم از لحاظ معابر در وضعیت نامناسبی قرار دارد، و قرار شد به مرور از امسال کار بهسازی آن بدون مشارکت مردم آغاز و تا پایان سال به اتمام برسد.»

او در ادامه بیان می‌کند: «آسفالت معابر، احداث پارک محله‌ای و ایجاد پارکینگ از جمله اهدافی است که برای محله‌ی پاقلعه در نظر داریم. اما در حال حاضر برای ایجاد پارک و پارکینگ مشکل زمین داریم. اگر مردم در این زمینه با ما همکاری داشته باشند، ما نیز برای تجهیز و راه‌اندازی آن اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.»

در سایت شهرداری نیز آمده است: با موافقت شورای اسلامی شهر گراش مبنی بر بهسازی کوچه‌های محله‌های پاقلعه، عملیات عمرانی آن به زودی آغاز می‌شود.

محله‌های پاقلعه با توجه به بافت فشرده و قدیمی و همچنین گذرهای باریک که ماشین‌آلات عمرانی و خدمات‌رسانی نمی‌توانند به سادگی عبور کنند، از جمله محلات شهر هستند که سال‌ها از تغییر و تحول به دور مانده‌اند. از دیگر مشکلات بافت قدیمی شهر، فاضلاب خانگی است که از طریق کوچه‌های شیب‌دار به جداول خیابان امام (ره) منتقل می‌شود و ساکنین این بخش از شهر با رهاسازی فاضلاب در کوچه باعث بروز مشکلات بهداشتی و عبور و مرور می‌شوند. با این حال شهرداری گراش طی بازدید از محلات و نیازسنجی، تصمیم گرفت کوچه‌های محلات قدیمی شهر را ساماندهی کند و با حفر کانیوای مناسب و در صورت نیاز آسفالت کوچه‌های فرسوده این مشکلات را رفع کند.

طی صحبت‌های انجام شده با پیمانکاران، محلاتی که دچار مشکلات حادتری هستند در اولویت قرار می‌گیرند.

پاقلعه به محله‌هایی اطلاق می‌شوند که در دامنه کلات و بر روی سطح شیب‌دار قلعه همایون‌دژ واقع شده‌اند. در حال حاضر پروژه در حال تحلیل و بررسی شرایط موجود است. منتظر خبرهای تکمیلی این پروژه بمانید.

gerash_kalat_sector_by_sajjad_arian17