هفت‌برکه (گریشنا): از امروز ثبت‌ نام نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز می‌شود. برآوردها این است که ثبت‌نامی‌های این دوره بیش از دوره گذشته خواهد بود.

در دوره گذشته، سه نفر از گراش برای حضور در انتخابات نام‌نویسی کردند، که در نهایت ابوالحسن فردوسی فرصت شرکت در انتخابات را پیدا کرد. تجربه دوره گذشته باعث شده است در این دوره افراد بیشتری از گراش برای ثبت‌ نام دورخیز کنند. پیش از این در گریشنا سه نامزد احتمالی معرفی شده بودند. (خبر در گریشنا)

در هفته ثبت‌نام‌ها، بد نیست مروری بر شش نفر داشته باشیم که از گراش برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کرده‌اند. این سیاهه به ترتیب حروف الفبا است و با توجه به ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی، نظرات در تایید یا رد نامزدها به اجبار حذف خواهد شد. البته این سیاهه نهایی نیست و همانند دوره‌های پیش ممکن است افراد دیگری در روزهای آخر برای ثبت‌نام احساس تکلیف کنند.

سایت هفت‌برکه سعی خواهد کرد با ثبت‌ نام هر کدام از نامزدهای حوزه انتخابیه، معرفی کوتاهی در مورد آنان منتشر کند:

۱. میرزا خلیل بهمنی

دکتر بهمنی تا چند ماه پیش رییس دانشکده علوم پزشکی گراش بود و در حال حاضر رییس مرکز تحقیقات این دانشکده است. به نظر نمی‌رسید بهمنی برنامه‌ای برای حضور در انتخابات داشته باشد، اما برکناری او از ریاست دانشکده، برنامه‌ها را تغییر داد و او در روزهای آینده برای حضور در انتخابات ثبت‌ نام خواهد کرد.

۲. احمد حسن‌نژاد

از چند ماه پیش، احمد حسن‌نژاد خود را برای شرکت در انتخابات مجلس نامزد کرد. حسن‌نژاد از مهرماه بر صندلی ریاست اداره ورزش و جوانان گراش نشست، با این وجود می‌گوید عنوان او در اداره ورزش و جوانان، سرپرستی است و امکان حضور در انتخابات را دارد.

۳. علی‌اصغر حسنی

نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش، برای سومین بار آماده حضور در انتخابات می‌شود. استعفای حسنی از ریاست و عضویت شورای شهر نشان می‌دهد که او چقدر برای حضور در انتخابات جدی است.

۴. حسین‌علی حسین‌شیری

حسین‌شیری سیاسی‌ترین چهره لیست گراشی‌های انتخابات است. حسین‌شیری در شهرستان‌های مهر و ارسنجان سابقه فرمانداری دارد و در حاضر مدیر عامل یکی از شرکت‌های زیرمجموعه شستا است.

۵. حسین فقیهی

سردبیر نشریه عصر مردم گراش از ثبت‌ نامی‌های احتمالی در انتخابات پیش‌ رو خواهد بود. بعد از دو دور نامزدی در انتخابات شورای شهر، این نخستین تجربه فقیهی برای نامزدی در انتخابات مجلس خواهد بود.

۶. حسن وقارفرد

دکتر وقارفرد دو سال پیش با ثبت‌ نام در انتخابات ریاست‌جمهوری خبرساز شد. این دانش‌آموخته دکترای منابع آب در آمریکا، در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان است.

Entekhab Majles Shora