بستن

پر کشیدن کودک افغان از برکه

گریشنا: جسد یک پسربچه‌ی ۶ یا ۷ ساله‌ی افغانی صبح امروز سه‌شنبه اول مرداد از برکه‌ای در بلوار سپاه بیرون کشیده شد. این کودک روز قبل ناپدید شده بود؛ و احتمال داده می‌شود از همان ساعات قبل از ظهر در برکه سقوط کرده باشد.

دلخوش از مرکز اورژانس گراش می‌گوید وقتی بعد از تماس تلفنی ساعت ۱۰ صبح از موضوع باخبر شدند و به محل حادثه رفتند، «کودک بی‌جان را بیرون آورده بودند و در آغوش پدرش بود و حدود ۲۰ ساعت از فوت‌اش به علت خفگی در آب و منجلاب می‌گذشت.»

به گفته‌ی یکی از اهالی شهروندان ساکن بلوار سپاه، آب‌انباری که کودک در آن غرق شده به نام «برکه حاج علی» شناخته می‌شده است، زین‌الدینی رئیس اداره اوقاف گراش در واکنش به این خبر می‌گوید: این برکه سال ۷۰ واگذار شده است و صاحب برکه بدون اطلاع و هماهنگی با اداره‌ی اوقاف اقدام به تخریب آن کرده است.این آب‌انبار قبلا با نخاله‌های ساختمانی پر می‌شده، اما نخاله‌ها در آب موجود در آن نشست کرده است. دیواره‌ی دور برکه نیز در یک محل به اندازه دو تا سه متر تخریب شده است، و احتمال داده می‌شود که کودک از آن نقطه به برکه سقوط کرده است.

مرگ این کودک به علت ملیت افغانی خانواده‌اش بازتاب چندانی نداشت. خبر مرگ او را یکی از خوانندگان سایت گریشنا به صورت دیدگاهی به گوش خبرنگار گریشنا رساند. پیگیری‌ها برای تایید خبر و گرفتن اطلاعات از آتش‌نشانی و جمعیت هلال احمر نشان داد که از این واقعه اطلاعی ندارند. سرانجام اورژانس گراش واقعه را تایید کرد. با این حال، تاکنون اطلاعاتی درباره نام این کودک به دست نیامده است.

 

سردبیر پایگاه خبری هفت‌برکه عضو هیات مدیره موسسه فرهنگی هنری هفت‌برکه گراش دکترای ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران

6 نظر

 1. ضمن تشکر از زحمتی که برای اطلاع رسانی می کشید:
  میگم توی گراش جز خبر خودکشی و دزدی و مرگ خبری نیست که این همه گریشنا روی اینها مانور میده؟ تازه وقتی خبر فارسی نداره همین حوادث تلخ رو به انگلیسی ترجمه میکنه و میزاره توی سایت؟
  باور کنید این رویکرد سایت، آرامش روانی گراشی های خارج از گراش و حتی خود مردم گراش را به هم می زنه.
  به مردم امید بدهید. آنها را خوشحال کنید. افتخارات گراش را بگویید.با دانشوران گراش به هر بهانه مصاحبه کنید.

  ———–تم
  نیازی به انتشار این پست نیست. صرفا برای اهالی گریشنا نوش

  1. با تشکر از شما به خاطر بیان صادقانه‌ی دیدگاه‌تان، سعی ما بر اطلاع‌رسانی صحیح و کامل است. روزانه خبرهای زیاد و متنوعی در سایت درج می‌شود، و مطمئنا اگر دقت بفرمایید فضای سایت این‌قدر هم تاریک نیست.
   و البته باید عرض کنیم ما هم به اندازه شما از شنیدن خبرهای تلخ ناراحت می‌شویم. امیدواریم آن‌قدر این مسائل تلخ کم پیش بیایند و در مقابل آن‌قدر خبرهای شیرین زیاد شوند که توضیحی مثل این نیاز نباشد.

 2. با سلام و خسته نباشید خدمت شما ما پس از بررسی کلی صحنه حادثه متوجه شدیم کودک روز قبل در برکه سقوط کرده ولی به علت اینکه این برکه حالت باتلاقی داشت به هیچ وجه سطح آب پیدا نبود واز روی دمپایی کودک متوجه سقوطش در برکه شده اند.
  پس از اطلاع از هم محله ای هامتوجه شدیم تا به حال چندین نفر در این برکه سقوط کرده اند ولی مسوول این اتفاقات مشخص نیست
  از همکاران گریشنا استدعا دارم که عکس هایی در این زمینه از آن محل گرفته شود.
  با تشکر
  محمد شکاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 نظر
scroll to top