بستن

لامردی‌ها نیز به ارتقای ۲ اداره لار اعتراض کردند

 گریشنا: صدها نفر از مردم لامرد با امضای بیانیه‌ای، به ارتقای دو اداره در لارستان اعتراض کردند. بدین ترتیب، مردم لامرد نیز با مردم گراش در نماز جمعه‌ی این هفته در اعتراض به آنچه تمامیت‌خواهی لار نامیده شده، هم‌صدا شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از لامرد، در حاشیه نماز جمعه امروز شهر لامرد که با حضور صدها نفر از مردم روزه‌دار و انقلابی در مصلی الغدیر مسجد جامع این شهر برگزار شد، مردم جنوبی‌ترین شهر فارس با نصب طومار و امضای آن نسبت به مصوبه اخیر هیئت دولت در مورد ارتقای دو اداره جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت لار به اداره کل و قرار گرفتن شهرستان‌های جنوبی این استان زیر نظر این اداره کل به مرکزیت شهرستان لار اعتراض کردند.

در بخشی از متن این طومار که به امضای صدها نفر از مردم شهر لامرد رسیده است آمده است: به استحضار ریاست محترم جمهوری می‌رسانیم که ما مردم رنج کشیده لامرد از تبعیضات مسئولان لار نسبت به زیرمجموعه مدیریتی آنان خاطره‌های بسیار تلخی داریم، زیرا که ما را سال‌ها در محرومیت نگه داشته و کل اعتبارات مربوط به شهرستان سابق را در مرکز شهرستان لار هزینه و هیچ توجه‌ای به بخش‌های تابعه که لامرد پیشین نیز از جمله این بخش‌ها بوده نکرده‌اند.

در ادامه متن این طومار آمده است: باهمت تمام مسئولان دلسوز و بومی و نمایندگان آنان امروز لامرد یک شهرستان صنعتی در جنوب فارس شده که دارای پتانسیل‌های عظیم صنعتی چه در نفت و گاز و صنایع انرژی‌بر، کارخانجات سیمان و صنایع آلمینیوم است و توجه ویژه دولتمردان نظام به این شهرستان به عنوان قطب صنعتی است و اگر بنابر این باشد دولت محترم عنایتی کند که نسبت به اداره کل صنعت، معدن و تجارت در جنوب استان فارس اهتمام ورزد شهرستان لامرد از هر حیث مقدم‌تر بوده و از کجا معلوم که پتانسیل‌های کشاورزی لار از دیگر شهرستان‌ها بالاتر باشد آنهم شهرستانی که مدیریت جهاد کشاورزی در تامین کشاورزان زیرمجموعه خود ناتوان بوده چه رسد که بخواهد شهرستانی دیگر را زیر پوشش قرار دهد.

در بخشی پایانی این طومار نیز نوشته شده است: ما مردم شهیدپرور و ولایی شهرستان لامرد، به صراحت اعتراض خود را نسبت به این امر و تاسیس ادارات کل صنعت، معدن و تجارت و کشاورزی در لار ابراز داشته و اعلام میداریم برای جلوگیری از بروز هرگونه تنش به خواسته برحق ما توجه و عنایت کرده و با توجه به سوابق گذشته و تلخ از مسئولان لار انجام امور ادارات شهرستان همچنان از طریق مرکز استان فارس صورت پذیرد.

به گزارش فارس، چند روز پیش نیز نمایندگان کشاورزان لامردی با تجمع در نمازخانه جهاد کشاورزی این شهرستان و پس از آن در دیدار با فرماندار لامرد ضمن اعتراض شدید به این تصمیم، خواستار پیگیری سریع این موضوع شده و اعلام کردند که همچنان باید اداره جهاد کشاورزی لامرد زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی استان فارس فعالیت کند.

عکاس پایگاه خبری هفت‌برکه گراش

8 نظر

   1. متاسفانه این عناد و لجبازی و کینه توزی در مسئولات لاری و عده ی اندکی از مردم لار مثل همین “محمدرضا” هست. کاریش نمیشه کرد. وقتی اداره کل شدن نفعش فقط واسه لار هست همین عده ازش طرفداری میکنن دیگه.

 1. سلام و مرحبا بر امام جمعه و فرماندار و مردم لامرد
  اصلا قابل مقایسه نیست پیشرفت لامرد با لار
  تفکرات خودبینی لار و عدم توزیع عادلانه خدمات باعث شده که تمام شهرستانها و شهرها و بخش ها نسبت به این امر اعتراض کنند
  الان بیان پاسخگو باشند
  ویا اگر راس میگن یکی از این اداره کل ها رو به عنوا حسن نیت در بیرم بزنن اگه دم از عدالت میزنن

 2. عجب از کی تا حالا مسیر گراش لامرد از مسیر گراش شیراز زیادتر شده بعد مسئولیت این مسیر پرخطر گراش تا لامرد مگه زیر نظر اداره کل راه و ترابری لارستان نیست بگو ببینم تا الان این اداره کل برای این مسیر چه اقداماتی انجام داداه؟

 3. پیشرفت لامرد مثل پیشرفت کشورهای حاشیه خلیج فارس است. با پیدا شدن چنتا چاه نفت یه هو وضعشون خوب شد. اگه تونستید امارات را با ایران از نظر قدمت و فرهنگ و اصالت مقایسه کنید لامرد رو هم می تونید با لار مقایسه کنید.
  حال کردی مغالطه رو؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 نظر
scroll to top