بستن

امام جمعه: با روحیه قیم‌مآبانه عده‌ای در لار مقابله می‌کنیم

امام جمعه گراش برای دومین هفته پیاپی به سیاست عده‌ای از مسئولین شهر لار اعتراض کرد.

نمازجمعه‌های ماه رمضان همواره با حضور پرشمار مردم برپا می‌شود. در دومین نماز جمعه رمضان امسال سالن حسینیه اعظم پر از نمازگزارن روزدار بود. حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی امام جمعه گراش نیز خطبه اول را به مناسبت سالگرد وفات حضرت خدیجه(س) به موضوع ازدواج اختصاص داد. اما خطبه دوم یک بار دیگر به مسائل این روزهای شهرستان اختصاص یافت.

وظیفه ماست با روحیه قیم‌مآبانه مقابله کنیم

امام جمعه گراش با توجه به مسائل مطرح شده در خطبه دوم نماز هفته گذشته از حمایت‌های مردم گراش و امامان جمعه شهرهای همجوار تشکر کرد. حسینی با اشاره به روحیه قبم‌مآبانه عده‌ای در لار گفت: « این روحیه روحیه زشت و پلیدی است و وظیفه ماست با روحیه قیم‌مآبانه مقابله کنیم. یک تعدادی زیر صد نفر هستند این روحیه را دارند و یک عده مسئولین با این گروه همراه شده‌اند. به نمایندگی از شما و ائمه جمعه جنوب کشور این مساله را پیگیری خواهم کرد.»
حسینی با اشاره به ارتقا دو اداره لارستان به اداره کل گفت: «شهرستان‌های مجاور قرار شده اعتراض خودشان را اعلام کنند.»
حسینی با اشاره با نقل دو خاطره از سفر خود به کردستان و تاجیکستان گفت: «من در سفرهای داخل کشور و خارج از کشور منادی وحدت بوده‌ام. بنده آدمی نیستم که بخواهم باعث تحریک مردم شوم.»

لارستان بزرگ فقط لار نیست.

امام جمعه گراش با توصیه به مسئولین لارستان گفت: «بهتر نیست به فکر زیر ساخت های شهری خودتان باشید. مثلا ورودی شهر لار از سمت جهرم شایسته یک شهر نیست. روحیه قیم‌مآبانه هم به شما هم به دیگران ضربه می‌زند. همین روحیه قیم مابانه است که نمی گذارید بخشی همانند اوز که همه شرایط دارد را دارد شهرستان شود. یا جویم با بیش از ۶۰ ساله سابقه بخش بودن از محرومیت‌ها رنج می‌برد و همین طور بیرم.»
حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به استفاده از عنوان لارستان بزرگ گفت: «لارستان اسم یک شهر نیست. شما فکر می کنید لارستان بزرگ یعنی لار. لارستان بزرگ یعنی خنج و لامرد و مهر و گراش و …چرا مغالطه می کنید؟»

مسابقه عادلانه برای توسعه

امام جمعه گراش گفت:‌«استان فارس باید در آینده تفکیک شود. بگذارید همه بخش‌ها در یک مسابقه عادلانه پیشرفت کند. بیایید در جهت ارتقا رشد و عمران کل این منطقه قدم برداریم. این راهی که شما می روید به ترکستان است. شما هم جلو ترقی خودتان را گرفتید و هم جلو ترقی مناطق دیگر.»

45 نظر

 1. نفی برای سایر شهرستان ها ندارد!!!!!!!..استان فارس ۳۰ شهرستان دارد با تشکیل این اداره کل شش یا هفت شهرستان زیر پوشش قرار می گیرد آیا به امور بهتر پرداخته نمی شود؟؟؟؟!!
  …حالا چون اداره راه و شهرسازی گراش مستقل نیست،ارتقا اداره کل راه برای سایر شهرستان ها ناخوشایند بوده!!!!!.سری به لامرد بزنید و ببینید که خوشایند بوده یا ناخوشایند….تازه دو معاونت مهم اداره کل راه لامردی هستند پس چی می گید.سری به این سایت بزنید و ببینید که نظر شهروندان لامردی چیستhttp://mohrestan.ir/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%B1%D8%AF%DB%8C/

  1. لاری متعصب چرا برای جویم۶۰ساله،اوز و بیرم پاسخی نداشتی؟؟؟؟!!!
   بهتر است حقیقت را بیان میکردی،کدوم اداره معونش لامردی هستند؟جواب:در آینده نزدیک به شرط و شروطها
   ۶۰سال است که ما از یک بخشدار جویمی-بومی محروم هستیم و هر بار به بهانه‌ای ازطرف فرمانداری وتو میشد.

 2. این خبر مجوز اداره کل بدون شک تلاشی است در جهت بازیابی هژمونی لار در منطقه که سالهاست مردم منطقه سعی در خلاصی از آن دارند و این تصمیم و گام در جهت تثبیت این هژمونی است. در حالی که عملا فرمانداری های ویژه و ادارات کل این فرمانداری ها نه تنها در لار بلکه در شهرستانهای دیگر کشور که پیش تر فرمانداری های ویژه را اخذ نموده اند این ادارات کل توانایی جذب بودجه و اعتبارات در سطحی قابل توجه تر از گذشته را ندارند و عملا تغییر عمده ای از این بابت حاصل نخواهد شد. و تنها تغییر قابل توجه بازگشت تصمیم گیری از سطح شهرستانهای منطقه به لار و اعمال نفوذ لار و تداوم هژمونی لار در منطقه خواهد بود که تجربیات گذشته و دیدگاه تصمیم سازان لار آینده روشنی را پیش رو قرار نخواهد داد.

 3. به نظر می رسد امام جمعه محترم قدری اسیر هیجانات شده اند. انصافا مطرح کردن این بیانات در تریبون مهم نماز جمعه نازیباست. همچنین ایشان دقیقا به همان عده کمتر از صدنفر هم تفهیم اتهام نکرده اند!!! دقیقا جرم لاری ها چیست؟! به فرض که عده ای هم در لار به زعم امام جمعه محترم قیم مآب باشند، چرا ایشان تمام لار را خطاب قرار می دهند و از اعتراض کردن شهرستان ها به تخصیص ادارات کل اظهار خوشحالی می کنند؟! خوب است مثلا امام جمعه لار هم مقابله به مثل کنند و جواب ایشان را بدهند؟! اما همانطور که گفتم این صحبت های عوامانه در شان و جایگاه تربون نماز جمعه نیست.

  1. آیا صحبتهایی که طی چند سال اخیر در نماز جمعه لار علیه گراش و نماینده مردم و همچنین علیه لامرد و جهرم مطرح میشد در شان و جایگاه تریبون نماز جمعه بود؟؟؟؟؟؟
   چرا خار چشم دیگران را میبینید و فرس چشم خود را انکار میکنید؟؟چطور است که هر حرف زشت و زورگویی و تهمت و تفرقه افکنی و تخریب دیگران در نماز جمعه لار توسط نسابه(ره) در شان و جایگاه تریبون نماز جمعه بود اما ایستادگی در برابر زورگویی و زیاده خواهی‌های لار در نماز جمعه گراش در شان و جایگاه تریبون نماز جمعه نیست؟؟؟؟ اینجاست که باید گفت شما خودخواه و نژاد پرستید و خود را محق‌تر از دیگران میدانید. به گمانم گلبول‌های قرمز خون شما بیشتر از گراشی‌ها و لامردی‌ها و خنجی‌ها و مهری‌ها بستکی‌ها و اوزی‌ها و بیرمی‌ها و جهرمی‌ها و شیرازی‌ها و در نهایت ایرانی‌هاست. کمی به خود بیایید و در پی جبران گذشته تاریک خود در قبال دیگر شهرها باشید و این نفرت را از خود بشویید.

   1. کدام نژاد پرستی ماهم خونیم.کم ها کاستی هارا قبول دارم.باید به گراش رسیدگی بیشتری شود.
    ولی مطمئن باشید که لامردی ها برای گراش و مردم آن اشک تمساح میریزند

  2. دقیقا موافقم جای اینگونه مباحث در تریبون مهم نماز جمعه نازیباست ،البته و صد البته برای شهرهای همجوار.(خودمان میتونیم یک مورد اون:
   -امام جمعه وقت آقای نسابه:”اگر آن شخص بیاید-منظور شکراله زندوی-زمان انتخابات-دشمن درجه یک لار است و خطری بع مراتب بیشتر از حسنی ما را تهدید میکند.بیرم را جدا میکند و چه‌ها که نمیکند)

   1. اقای محسن لاری فکر کنم شما همه جیز رو یادتون رفته .تاریخ رو بخون ببین توی تاریخ جی نوشتن این لار بخاطر خودش دست به جه کارهای که نزده.از کشتن سربازان کراش از کمک به حکومت برای حمله به کراش.هم در درکیری در شهرستان که منجر به شهید شدن ۳ تن از کراشی ها شد ببینید که این نیرو قاتل از جه شهری اجازه وارد شدن به شهر کراش دادن.اقای محسن لاری شهرستان لار اکر قدرت کرفت حاظر همه شهرستانهای و شهرهای هم جوار رو به نابودی بکشه .مکر در زمان که اقای حسنی نماینده لار بود شما لاریها در نماز جمعه کم فحش و ناسزا کفتین .لار همیشه در این فکر هست که خودش به هر لحنی که به مردم رفتار کند اشکالی ندارد ولی وقتی کسی مثل خودشون رفتار میکند مثل اسرائیل عمل میکند و به فکر نابود کردن هم جوار میوفتن که جرا مظلوم میخواد در برابرش ایستادکی کند و حق خودش رو بکیرد

  3. آقا محسن… لطفاً عادلانه جواب دهید.
   ۱- چرا گراش مرکز شهرستان، نمایندگی اداره راه و شهرسازی دارد ولی اوز مرکز بخش، اداره مستقل راه و شهرسازی دارد؟
   ۲- چرا اداره کل راه و شهرسازی لارستان برای شهرستانهای لار و لامرد بودجه دارد که اتوبان و تونل احداث کند ولی به گراش که میرسد برای جاده چک چک و تونل بالنگستان میگوید بودجه نداریم و بیایید بصورت خیریه و مشارکتی جاده را تمام کنیم؟ چرا؟
   اینست نسخه مسموم لاریها به مدیرکل غیربومی که آماده خدمت خالصانه و عادلانه به کل منطقه بکنند.

  1. اقای فیروز
   نه مردم امام جمعه رو نزاشتن تو باس.میدونید لار مثل جی میمونه مثل یزید که وقتی حرف حق از امام حسین به کوشش میرسید با فریبکاریش میخواست حرف زدن مردم و امام حسین رو بوج نشون بده ولی خدا حق هست

 4. مشکل می دونید کجاست؟

  اینه که ما از یک عمر ظلم برادران لاری خسته شدیم و مطمئن هستیم که با این اداره کل ها، مشکلات ما گراشی ها دو چندان میشه.
  و گرنه کی بدش میاد بجای مراجعه به شیراز، به شهر مجاور با ربع ساعت فاصله مراجعه کنه

  مشکل از خوی استکبارگرانه عزیزان مجاور است، که نمونش رو در استقرار یک پلیس +۱۰ ساده و یا اداره ثبت یا ارشاد میشه دید

  مشکل از همون تفکرات عصر حجری لارستان بزرگه، عزیز دل!!

 5. مشت نمونه ی خرواره
  اداره کل راه و شهرسازی مگه قرار نبوده تو چند ساله اخیر برای کل منطقه کار کنه اونم با در نظر گرفتن عدالت/خوب چطور گراش بعد ۳۰ سال هنوز یه کمربندی نداره ولی تو لار خیابون های داخل شهر که وظیفه شهرداری بوده و تیر برق که وظیفه اداره برق باز هم شاهدیم که اداره کل با مدیریت اسبق چنان اذعان میکرد که تحت فشار بوده که چندین خیابون و روشنایی داخل شهر لار رو تامین کردیم/از کدوم بودجه/از بودجه شهرستانهای مهر،گراش،خنج،لامرد و یا شهرهای اوز و بیرم و بنارویه و …./اگر در لار کار بشه میشه عین عدالت لابد ولی اگر در شهرهای دیگه کار شد میشه منت و صدقه و…./اما برویم در بخش کشاورزی اگر به دیده انصاف نگاه کنیم باز به اذعان خود مسولین ذی ربط در خود شهر لار که ما کشاورزی نداریم مگر نه بیشتر مربوط به جویم و بنارویه و گراش و …. هست پس چرا به نام دیگران به کام شما باشد.
  در بخش صنعت ،خدایش کدام صنعت کدام معدن در لار وجود دارد .اگر به عدالت اونهم نسبی اعتقاد داریم پس لامرد ارجع هست تا لار .بگذریم دوست عزیز به سایت مهرستان هم سر زدیم باز هم که گلایه و درد دل دیدیم که در راس اون فرماندار لامرد که نارضایتی خوشون رو اعلام کردن.
  موفق باشید لارستانی عزیز به خود اییم شاید……

 6. آقا محسن این رو لازم دونستم خدمتتون عرض کنم در تماسی که امام جمعه گراش با امام جمعه لار داشتن ،‌ ایشون هم از عده ای در لار که روحیه قیم مابانه دارن ناراضی و ناراحت بودند.

 7. اقا این رو باید بدونیم تا وقتی در ادارت شهرستان و شهرهای هم جوار کراش لاری ها کار میکنند این لاری ها هم به خودشون اجازه میدن که از جوب و هوج استفاده کنند.اکر اونهای که غیرت دارند با جلو بزارند و مردم با غیرت بشت سرشون وایستن و این همه لاری ها رو بیرون کنند و جلو نا عدالتی ایستادکی کنند مثل مختار که با سرباز کم جلو ظلم استاد و حق بیروز شد این جوری هم ما بیروز میشیم.ولی اجازه به وطن فروشهای کراش از جندتا که بیغیرت کراش که کنار لار هستن و همیشه بخاطر منافع و مقام خودشون حاظر همه کراشی ها رو با حرف های بوج ساکت کنند دستشون رو قط کینم میتونیم به بیروزی برسیم

 8. سلام یه خورده منصف باشید ما هر چی قبولی کنکور ی خوب داریم از سر صدقه مدارس لار و لاریها هستش. من به نوبه خودم به عنوان یک گراشی بسیار برای مردم لار احترام قایلم.گراشیها واقعا در همه امور بی بخار هستند.فکر میکنن با پول میشه همه چیز رو درست کرد .

  1. شما احترامت رو واسه خودت نگهدار.متاسفم واستون که نسبت به شهرتون غیرت ندارید و پشتیبانش نیستید.
   وقتی اونا ظلم میکنن مظلوم ( گراشی) حق داره از خودش دفاع کنه.دیگه به خودمون اجازه نمیدیم که ساکت بشینیم و اونا همچنان ظالم و زورگو باقی بمونن
   فک کنم قضاوتش ساده باشه که حق با کیه

  2. خانم یا آقایی که خیلی به لاریها مینازی…
   بدبخت بیچاره ی ترسو و بزدل…
   آن استاد و معلم محترمی که تدریس میکند حقوق از بیت المال میگیرد و کسی هم که حقوق بیت المال را میگیرد وظیفه دارد.
   مثل اینکه شما کلاً تو باغ نیستی!!! و خبر از شاه استادهای گراشی و مدارس گراش ندارید. ۱سربزنی تو مدارس و آمار رو ببینی و بخونی بد نیست. بیشتر به دانستنیهات اضافه میشه…
   خوب همیشه این آمار قبولی و استادهای برجسته تو روزنامه میزنن… کو چشم بیننده و گوش شنونده…!!!؟!
   واستون متأسفم.

  3. با عرض سلام خدمت تمامی دوستان
   در پاسخ به این دوستمون بگم که گراشیها نه بی بخار هستند و نه بی غیرت مثل شما که البته معلوم نیست واقعا کجایی هستی و این حراجیف رو می نویسی…

  4. با سلام.
   به خدا قسم از لاری هایی که پیشرفت گراش رانمیخواهند متنفرم.ولی باور کنید که محدود هستند.عموم مردم لار ازپیشرفت گراش خوشحال میشوند.اگر کم کاری از نماینده دبدید به بزرگی خودتان ببخشید..باید جبران کنند.این لامردی ها برای گراش اشک تمساح میریزند.اینها به منافع خود فکر میکنند.وگرنه دلشان برای گراش نسوخته.مطمئنم که مردم فهیم گراش این را میدانند.
   چرا شما هرکاری که در جهت پیشرفت لارباشه رو بهش ایراد میگیرید.مگه نه اینکه شما همه فرزندان لارستان هستید که ازاش جدا شدید..شما بگید در جنوب کشور و جنوب فارس بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرستانی که استان نشده کدومه؟؟؟
   درسته که لامرد ذخایر زیر زمینی داره ولی اگه به این بود که عسلویه باید پایتخت میشد.خداییش فقط جهرم میتونه ازلحاظ جمعیت در کنار لار قرار بگیره که اون هم به لحاظ موقیت نزدیکی به شیراز و تعداد کم بخش های تابعه و … امکانش نیست.
   آخه اگه به لار نمیدادن یعنی باید به لامرد بدن.شما بگید شیراز به غیر جمعیت چه ویژگی ممتاز دیگری داره واسه استان بودن که ای پتانسیل پتانسیل میکنند.
   باید مشکلات گراش از لحاظ پیگیری در اولویت نماینده باشه که خیلی جا ها بوده.در زمینه رسانه.در زمینه دانشگاه علوم پزشکی.
   باور کنید ارتقا ادارات لار بعد از خود لار بیشترین منفعت رو برای گراش خواهد داشتا هم خونیمونباید اینگونه دشمن هم باشیم.چند تا از بهترین دوستان من گراشی هستند.خوهشمندم نظرم را انتشار دهید.

 9. خدمت سروران عرض می کنم اداره کل راه و شهرسازی لار از اداره راه و شهرسازی لار جداست یعنی اداره راه لار نیز باید به اداره کل مراجعه کند تا خدمات بگیرد مانند کمربندی لار و ورودی که جزو کارهای اداره راه لار بوده ولی بعد از ۸ سال تمام نشده ولی دو معاونت اداره کل راه لامردی هستند و تمام بودجه ها را جذب منطقه خودشان کردند .

   1. آقا حسین
    سوال اینجاست چرا تبعیض آشکار؟ چرا جابجا؟ چرا یک مرکز شهرستان نمایندگی اداره راه دارد اما مرکز بخش اداره راه مستقل دارد؟
    مسوولین و مردم هم اگر مخالف ارتقا ادارات در لار هستند بخاطر همین بی عدالتی هاست.

 10. من با اینکه لاری هستم ولی همیشه با گراشی ها خوب بودم و هستم. چون هم هم زبون و هم فرهنگ هستیم باهاشون و هم کلی قوم و خویش گراشی داریم. از شهرستان شدن گراش هم خوشحال شدم و هروقت امکانات بدن به گراش ما لاری ها بیشتر خوشحال میشیم البته به جز عده کمی، چون دو قدم راه که بیشتر نیست تا گراش….. ولی با اقای حسنی مشکل دارم که تو چهار سال کل منطقه و نه فقط لار حتی گراش رو به عقب برد. مطمئن باشید کل شدن اداره ها به نفع شماست و به نفع ماست.اتحاد لاری ها و گراشی ها و اوزی ها علیه لامردی ها که دشمن اچمی زبون ها هستند به نفع همه هست

 11. لارستان بزرگ لارستان بزرگ ……این حرف ها دیگه تموم شد دیگه لارستان بزرگی وجود نداره و من هم بسیار از این موضوع خوشحالم .
  این را به بعضی مسولین لاری که زمین های گراش را در تقسیمات کشوری جزو لار انداخته اند بگویم که هیچ غلطی نمی توانید بکنید ، سیاست های لاری ها دقیقا با سیاست های اسراییل غاصب یکسان است آنها زمین های فلسطینی ها را به زور گرفتند لاری ها نیز همین کار را در قبال گراش و دیگر شهرهای اطراف انجام دادند . اسراییلی ها در آن زمین ها شهرک سازی می کنند لاری ها نیز قرار بود در کوند گراش شهرک آزمایش درست کنند که با یاری خداوند ناکام ماندند. اسراییلی ها خود را از همه برتر می دانند لاری ها نیز همین طرز تفکر را دارند. اسراییلی ها سیاست های موذیانه دارند لاری ها نیز همین طور… به طور مثال زندانی که دارند بین گراش و اوز می سازند در واقع طبق قانونی که در مجلس شورای اسلامی تصویب شد قرار شد زندان ها را از داخل شهر ها به بیرون از شهر ها منتقل کنند که متاسفانه در سکوت مسولین گراش و اوز ، لاری ها این کار را نیز با موذی گری تمام انجام دادند، این همه زمین را اطراف لار رها کردند و دست گذاشتند روی جاده گراش- اوز.
  مسولیین بی بخار لاری نه تنها برای خودشان کاری نمیکنند بلکه با تمام قدرت جلوی پیشرفت دیگر شهر ها را میگیرند.
  امیدوارم خداوند گمراهان را به راه راست.

 12. روزی داخل اتوبوس با یک لاری همسفر شدیم . بحث همین محل زندان شد. گفتم الآن اوز و گراش که زندان ندارند . لار زندان داره . خوب باید اطراف لار ساخته بشه نه بین گراش و اوز .
  گفت: گفتن زندان باید خارج شهر باشه . زمینهای بین گراش و لار داخل شهر لار محسوب می شود !!!و آینده این دو شهر و روستای بائن تبدیل به یک شهر می شوند و می شود مرکز استان لارستان بزرگ !!!!

  آیا این مشابه طرح نیل تا فرات اسرائیل نیست؟؟

 13. خداوند امام جمعه گراش رو حفظش کنه!ولی آیا نباید در این وضعیت به فکر وحدت بود؟؟؟
  این نماینده لار که از بس بیطرف بود لاریها بهش اعتراض داشتن.
  در بحث وصل شدن فارس از طریق لامرد به دریا نماینده لار سکوت کرده بود که با اعتراض لاریها مواجه شده بود.باور کنید لامردی ها برای گراش اشک تمساح میریزند ودلشان برای گراش نسوخته.اینها دشمن اچمی زبانها هستند.

 14. ما لامردیها حاضریم جای مهر و گراش را عوض کنیم .
  سالهاست که با گراشیها قرابت و رفت و آمد داریم . گراش شهر غیرت و ایستادگی است .
  اگر سری به تاریخ بزنید می توانید درک کنید که اگر تفنگچیان زنگنه ای و تراکمه ای از لامرد نمی آمدند بستکیها چه بلایی سر لار آورده بودند .
  مگر یادتان رفته که زنان ودخترانتان از ترس آبرویشان خودشان را به آب انبارها انداختند .
  آری اگر لامرد نبود لار هم نبود ……

 15. همین کوته فکری هستش که خطه جنوب فارس رو محروم تر از همیشه کرده ..آقا گراش تا لار ۱۵ کیلومتره نهایت هر اتفاقی در این دو شهرستان بیفته به نفع همه هستش .. آقای امام جمعه اگه واقعا دلسوزی جمعی از خیرین رو جمع کن یه کارخانه بزرگ بزنن تو گراش تا واسه همه خوب باشه ..

 16. دکتر نوربخش در ادامه صحبت های خود بیان داشت : ما از مسئولین نظام جمهوری اسلامی و دفتر مقام معظم رهبری می خواهیم به عاملانی که باعث تفرقه در منطقه می شوند تذکر داده شود .

  این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به جایگاه منصب امام جمعه اظهار داشت : نماز جمعه بسیار با اهمیت است و مردم وحدت و همدلی را از منصب نماز جمعه انتظار دارند و از امامان جمعه لامرد و گراش می خواهم از آن بصیرت و آگاهی که دارند مردم را به وحدت دعوت کنند و به بعضی از اختلافات که فتنه گرانی از آن استفاده می کنند ، نگذارند سو استفاده ای صورت پذیرد

 17. با سلام خدمت برادران عزیز من نه لاری هستم نه گراشی ولی از هر دوشهر دوست و رفیق بسیار دارم .در باره این اختلافات که بین دو شهر به وجود امده باید بگم سربلندی لار برای گراش هم هست ما باید هر کاری بکنیم تا بتونیم امکانات رو وارد منطقه بکنیم لار و گراش نداره مهم وحدت بین منطقه است و مهم ارتقا و افزایش امکانات برای مردم در سهولت زندگیست پس بیاییم پشت سر امام جمعه های شهرمان تفرقه ها رو کنار زده و وحدت را پیشه کنیم . باتشکر حزب وحدت منطقه جنوب فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

45 نظر
scroll to top