بستن

چرا به این نامزد رای ندادم؟

گریشنا: خوانندگان گرامی و با فرهنگ، فهرست نهایی نامزدهای شورای شهر و نیز ْرای آنان را مشاهده می کنید. از میان ۲۷ نفر ، ۷ نفر به شورا یافتند، برخی از شما حتی به همین ۷ نفر نیز رای نداده اید. نظر دقیق شما می تواند برای کاندیداها به عنوان شناخت آسیب های خود راهگشا باشد. با سپاس و تشکر از شما خواننده گرانقدر:

پرسش ما این است که چرا به این نامزد یا نامزدها رای ندادید؟

ردیف نام نام خانوادگی آرا نهایی
۱ علی‌اصغر حسنی ۱۰۸۰۱
۲ حبیب‌اله مهرابی ۱۰۷۰۱
۳ محمد ناصری ۷۱۶۳
۴ عبدالرضا هرمزی ۶۲۲۳
۵ علی‌اصغر لطافت ۴۸۲۱
۶ مهروش شیبانی عمله ۴۴۳۵
۷ جعفر یوسفی ۳۸۲۷
۸ فاطمه خواجه ۳۵۸۲
۹ ابوطالب مهرابی ۳۵۷۶
۱۰ محمد کریمیان ۳۱۳۴
۱۱ یعقوب صادقی ۳۰۸۲
۱۲ محمدعلی شامحمدی ۲۸۳۹
۱۳ هادی هادی‌پور ۲۶۲۳
۱۴ مهدی صمیمی ۲۵۱۵
۱۵ اصغر باقرزاده ۲۱۳۹
۱۶ محمد جواد حسن‌زاده ۱۹۷۵
۱۷ حسینعلی فقیهی ۱۶۰۰
۱۸ مرتضی وقارفرد ۱۵۶۶
۱۹ سعید وقارفرد ۱۴۲۹
۲۰ ابراهیم شیروان ۱۳۲۳
۲۱ مجتبی پورشمسی ۱۲۳۶
۲۲ عبدالحسین مهیایی ۱۰۸۶
۲۳ عباس خواستار ۱۰۶۹
۲۴ علیرضا خواجه‌زاده ۱۰۰۷
۲۵ مریم خیل‌تاش ۹۴۰
۲۶ احمد عظیمی ۹۱۲
۲۷ مهدی دژآباد ۴۶۹

 

مدیر گروه مطالعات فرهنگی رادیو فرهنگ سردبیر نشریه افسانه ویِژه گراش شاعر، پژوهشگر فرهنگ عامه، تاریخ و ادبیات در جنوب فارس مدیر انتشارات همسایه مدیرعامل موسسه فرهنگی هفت برکه

21 نظر

 1. با سلام
  من که در روز انتخابات در گراش نبودم ولی به نظر بنده یکی از علتهای عدم انتخاب شدن کاندیدا چند دلیل می تواند باشد:
  ۱-عدم داشتن سابقه کافی درامور اجراییات و مسایل شهری
  ۲-عدم شناخت نامزدها در میان مردم درنتیجه ناشناخته ماندن سوابق فعالیتهای آنان
  ۳-شیوه ناصحیح تبلیغات یا داشتن تبلیغاتی که به آن ضد تبلیغات اطلاق می شود(لازم به ذکراست تبلیغات فقط زدن بنرهای عریض و طویل و یا گذاشتن باند وآمپل فایر جهت گرفتن رای از مردم نیست)

  1. ، خود را اصلاح کنید، عصبانیت را کنار بگذارید، از روی انصاف و عقل توجیهات غیرمنطقی را دور بریزید، از فکر حذف افراد و شخصیت‌های دست بردارید، قیامت و سئوال و جواب یوم‌الحساب را باور کنید

 2. فهرست معرفی شده به نام پیشگامان (بعدا شیفتگان) خدمت از طرف برخی از اعضاء مسجد صاحب الزمان چند اشکال داشت:
  -افراد بی تجربه و بسیار جوان بودند
  -از سوی کسانی حمایت می شدند که به اختلاف محله ای دامن می زدند ( مثل سخرانی ر.م)
  – از طرف کسانی معرفی شدند که مشهور به همکاری با لاری ها بودند
  -اگر افراد اصلی آنها هم که قرار بود بیایند ،می آمدند ،اصلن رای نمی آوردند
  – در گرفتن امضاء ها و تاییدیه ها از روش مناسبی استفاده نشد و نتیجه اش بیشتر نارضایتی و بگو مگو بین خود اعضاء شد ( به ضد تایید منجر شد)
  – با عکس انداختن با روحانیون شهر ، این ذهنیت پیش آمد که مثل انتخابات مجلس ،استفاده ابزاری از روحانیت می کنند
  – سر لیست آنها از نظر گرایشات سیاسی و فکری مورد تایید مردم نبود
  -از روشهای تبلیغی پرخرج (در شهر) و غیر عادلانه و مخرب (در سایت ها )استفاده کردند
  -ژست و فیگور کاندیداها در عکس ، با فرهنگ گراش همخوانی نداشت و بیشتر به غربی ها شبیه بودند.
  -از همه مهمتر ،می خواستند نظر عده ای را به کل مردم گراش و حتی برق روزی ها تحمیل کنند .
  =مردم برخلاف خواست و تبلیغ بعضی ها، فارغ از وابستگی محله ای ، به فرزندان شجاع و خدمت کار خود رای دادند ( حسنی ومهرابی و…..)

  1. من می خواستم به چند تا از ائتلاف شیفتگان رای بدهم ولی در مسجد … و قتی آقای ( ر.م) در سخنرانی خود گفت :
   « درست است این لیست جوان هستند ولی افراد با تجربه ای مثل : ( ق.و ) و ( م .ن ) ، ( ع . د) و ( م .چ ) و… پشت سر آنها هستند .» خیلی ها در همان مسجد ، پچ پچ کردند و گفتند : اگر اینطور است بدرد نمی خورند . این افراد ….هستند.
   من هم حتی به بعضی که می شناختم و دوست بودیم ، رای ندادم

 3. شورای شهر افراد با تجربه میخواد مثل همین هایی که رای اوردند.متاسفانه در شهرمان گراش هنگامی که چنین انتخاباتی است فکر می کنند هرکه بیشتر پوستر بچسپاند رای می آورد ولی باور کنید آقایان دکتر حسنی وحبیب اله مهرابی وهرمزی و…که رای اوردند اگه پوستر هم نچسپانند رای میارنند.چون مردم میدانند این افراد دنبال مقام وشهرت نیستند ودنبال خدمت به مردم هستند ولی بقیه متاسفانه دنبال فرصت های شخصی بعدی شخصا برای خود هستند.

   1. با سلام . به عنوان مثال فقط میگم . اقای هرمزی که شما میگید . عاشق خدمت و … است . تو این ۶سال ببینید برای محله خودش یک اسفالت کرده تا برسه به کار های بزرگتر. همه اهل محل بیدله دیگه اعصابشون از دست این محل خورده

    1. محله بیدله مشکلش خود خانواده های اون محله هست که همکاری نمی کنند ، خونه یکی از آشناهامون تو یکی از کوچه های محله بیدله است همه خانواده های پول دادن بجز ۲-۳ تا خونه که پول نمی دادن و الان به همین خاطر آسفالت نشد.
     برید جاهایی که آسفالت شده سوال کنید و همکاری مردم رو ببنید و مشکلات رو به گردن شهرداری و شورای شهر نندازین.

 4. به نظر من هم مردم انگار حوصله ندارند یه کم انرژی بزارن و فکر کنن. فقط به هر کی رو میشناسن و زیاد دیدن رأی میدن!؟
  خیلی از این عزیزان واقعا مطالعه و درایت کافی برای تصمیم گیری در مورد یک شهر رو ندارن

  1. بر عکس نظر op ، من فکر می کنم مردم هم حوصله و هم درایت کافی و هم حافظه تاریخی قوی دارند.
   افرادی در شهر هستند که رای مردم را به نفع خود مصادره کردند و به افراد شجاعی مثل مهرابی و حسنی ، تهمت اقلیتی تندرو و مطرود جامعه زدند . مردم هم هوشیارانه با درس گرفتن از انتخابات مجلس ، به خوبی جواب آنها را دادند که چه کسانی اقلیت و مطرود مردمند ؟!!
   ای کاش به جای اینکه بچه های بیگاهنشان جلو بندازند و سپر بلای خودشان بکنند و توی ذوقشان بخورد ، خودشان می آمدند تا مردم و حتی هم محله ای ها و هم مسجدی ها یشان به آنها می فهماندند چقدر اعتبار دارند ؟ ولی اینها زرنگی کردند و جونا را قربانی خودشان کردند !!
   مثل آن دفعه که منافع شهر را قربانی خودشان کردند.
   دلم برای این جونای بی غل و غش و بیگناه می سوزد که با طناب آنها به چاه رفتن

 5. امیدوارم روزی برسد که جهت شورای شهر تیمهای کاری مرکب از تعدادی متخصص تحصیلکرده و با تجربه در رشته های :
  شهرسازی – مهندسی عمران – مدیریت شهری – مدیریت ورزشی – هنر و… ائتلاف تشکیل دهند و مردم با آگاهی کامل از نیازهای یک تیم کاری مدیریت شهری ، افراد شایسته را انتخاب کنند .

 6. همسایه عزیزسلام و ضمن تشکر از تمایی کسانیکه با حضور خود واعلام کاندیداتوری خودتنورانتخاباترا گرم کردند وتبریک مجددبه عزیزانی که انتخاب شدند معروض میدارم تا کی ماباید خود را گراشی ندانیم عزیزان دوستان برادرن ما قبل از اینکه یک ناساگی ویا برق روزی باشیم یک گراشی هستیم چرا دوست داریم من من بزنیم چرا سعی میکنیم خود را معصوم بدانیم… عزیزان همه به فراخور حال خود خدماتی به شهر ومردم رسانده اند و بعضا” هم اشتباهاتی داشته ایم بیائید از این پس دلها را به هم گره بزنیم وهر کس گوشه ای از کار ومشکلات عهده دار شویم تا انشاالله گراش اباد وپر خیر و برکت برای خود وایندگان رقم بزنیم . به امید انروز

 7. اگرچه یکی از تفاوت‌های برجسته این انتخابات شورا با انتخابات شش سال قبل در این است که مردم به رغم تبلیغات گسترده برخی کاندیداها، به ویژگی‌های جنسیتی رای نداند اما به نظر می‌رسد در میان این ۳۲ نفر هستند افرادی که شاید برتر از نفرات برگزیده نیز باشند اما به دلایل مختلف که یکی از آن، ‌ترافیک بالای کاندیداهای سیاهی لشکر است، نتوانستند به صورت دقیق خود را به مردم معرفی کنند و یا این‌که مردم با این تعداد بالای کاندیداها،‌ اساسا در جهت شناخت اصلح تلاش کمتری انجام دادند.

  البته بازهم لازم به تکرار است که رای مردم و نفرات منتخب کاملا میتن و قابل احترام است اما بحث این نوشته، سازوکاری است که در آن احتمال گم‌نام ماندن نفرات اصلح، نه تنها کم نیست که زیاد هم است.

 8. در گراش، یک تیپ از افراد صرفا بر اساس ویژگی‌های ظاهری و با به میدان آوردن برتری‌های چهره خود تلاش داشتند به شورا وارد شوند. از کسانی که در این حوزه فعال بود، اسخاصی بودند به نامهای ……..

 9. من همه اعضا منتخب رو نمیشناسم ولی وقتی اسم حبیب مهرابی رو در لیست دیدم واقعا خوشحال شدم، نمیدونم چرا تا حالا از ظرفیتها و تواناییهای ایشون استفاده نشده، ولی امیدوارم در دوره آتی مجلس ایشون رو راضی کنن که کاندید بشه،
  من اگه گراش بودم ۴ نفر اول رو بر اساس شناختی که از خودشون و توانایی هاشون دارم انتخاب میکردم، بقیه رو باید تحقیق میکردم، ولی الان مطمئنم همه این عزیزانی که رای آوردن حتما این توانایی رو داشتن که مردم بهشون رای دادن، امیدوارم موفق باشن و امیدوارم هم محله ای های من هم یه کم دیدشون رو بازتر کنن که توانایی اعضاست که میتونه به پیشرفت شهرمون کمک کنه که جناح بندی های بدون منطق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

21 نظر
scroll to top