هفت‌برکه: با انتخاب معتمدین محلی عضو هیات اجرایی فرآیند برگزاری چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان گراش آغاز شد. 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری گراش سه شنبه ۸ خردادماه ۱۴۰۳، در نشست مشترک اعضای معتمدین محلی، هیات نظارت بر انتخابات و فرماندار و اعضای حقوقی و اداری هیات اجرایی انتخابات، با توجه به اصل ۱۳۱ قانون اساسی مبنی بر الزام در برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری ظرف مدت ۵۰ روز، نخستین جلسه ستاد انتخابات شهرستان گراش برگزار شد.

این جلسه به ریاست محمود طاهرزاده فرماندار گراش و با حضور رئیس دادگستری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، رئیس هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری، رئیس اداره ثبت احوال و دعوت از ۳۰ نفر از معتمدین شهر گراش و بخش مرکزی برگزار شد.

 مهدی محسن زاده، احمد درویشی، مرتضی محسنی، حسین فولادی، ابراهیم مهروری، نعمت الله خرم، محمدرضا ایزدی و غلامعباس سپهر به عنوان اعضای اصلی معتمدین هیات اجرایی برگزیده شدند. این ۸ نفر به همراه فرماندار، رئیس دادگستری شهرستان، دادستان، نماینده شورای اسلامی شهرستان و رئیس ثبت احوال شهرستان هیات ۱۳ نفره اجرایی انتخابات را تشکیل می‌دهند.

فوزیه کاظمی، مرتضی دارشی و مهدی نوروزی سه نفر علی‌البدل هیات اجرایی شهرستان هستند. 

در بخش ارد نیز ابوذر یوسفی، مسعود مولایی، احمد اسکندری، عباسعلی دلام، عبداله فتحی، احمدعلی دلام، ابراهیم خرم دل و نرجس حامدپور ۸ عضو اصلی معتمدین هیات اجرایی انتخابات بخش ارد خواهند بود. 

Entekhabat 14 

طاهرزاده: شهید رییسی در دل ملت ایران ماندگار شد

فرماندار گراش در جلسه انتخاب معتمدین هیات اجرایی گفت: هشتم تیرماه سال جاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد که امیدواریم شاهد حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای باشیم.تعیین شعب اخذ رای و اعضای شعب در اولویت بوده که بر حسب برنامه زمانبندی انتخابات مورد توجه قرار دارد.

وی با تاکید بر اهمیت حضور و مشارکت مردم در برپایی انتخابات افزود: مشارکت حداکثری یکی از مولفه‌های مهم برگزاری انتخابات در کشور است که دشمنان تلاش دارند این امر محقق نشود.

فرماندار گراش با اشاره بر اینکه عوامل اجرایی انتخابات رکن اصلی برگزاری انتخابات هستند، تصریح کرد: رعایت قانون و قانون مداری در برگزاری انتخابات، بی طرفی عوامل اجرایی و نظارت و همچنین صیانت از آرای مردم، به عنوان حق الناس باید در دستور کار باشد.

وی انتخابات را مظهر قدرت ملی دانست و اضافه کرد: حضور ملت بزرگ ایران در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی همواره پرشور و اثر بخش بوده است و انتخابات نیز مظهر مشارکت و مردم سالاری دینی است.

فرماندار گراش به تحقق راهبرد رهبر معظم انقلاب اسلامی در مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت انتخابات پیش رو تاکید کرد و افزود: قطع به یقین با بهره گیری از این راهبرد ارزشمند، چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز در کشور عزیزمان ایران اسلامی با شکوه برگزار می‌شود.

طاهرزاده با اشاره به اینکه خون شهدای خدمت برای کشور برکت به همراه دارد، گفت: شهید آیت‌الله رئیسی برای همیشه به عنوان رئیس‌جمهور خادم و محبوب، در دل ملت ایران ماندگار شد.

فرماندار گراش با بیان اینکه شهیدجمهور و همراهان الگوی تمام عیار اخلاق، مدیریت و ولایتمداری بودند، تصریح کرد: با پشتیبانی رهبری متعهد هستیم هیچ خللی در روند خدمتگزاری ایجاد نشود.

وی با قدردانی از مردم ولایتمدار گراش که همیشه پشتیبان انقلاب اسلامی بوده‌اند، گفت: مردم عزیز گراش با حضور قدرشناسانه خود در ویژه برنامه‌های شهادت آیت الله دکتر رئیسی و همراهان ایشان نشان دادند که کارها را رصد می‌کنند و برای خادمان واقعی خود با این حضور ارزشمند سنگ تمام می‌گذارند.

فرماندار گراش همچنین در این جلسه ضمن تاکید لازم بر برنامه‌ریزی برای تدارک و فراهم کردن مقدمات انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، اظهار داشت: تجربه برگزاری موفق انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در اسفند ماه سال گذشته می‌تواند در زمینه برگزاری هر چه بهتر این انتخابات موثر باشد.

Entekhabat 14 2