بستن

بودجه امسال شهرستان گراش: ۸۳ میلیارد تومان

هفت‌برکه: در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان گراش اعلام شد با افزایش ۷۶ درصدی، امسال ۸۳ میلیارد تومان بودجه در قالب اعتبار تملک دارایی سرمایه‌ای، قانون استفاده متوازن و سه درصد نفت و گاز امسال به شهرستان گراش اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری گراش، محمود طاهرزاده یکشنبه هشتم مردادماه ۱۴۰۲، در دومین نشست کمیته برنامه‌ریزی گراش، از اختصاص ۸۳ میلیارد تومان اعتبارات دولتی به این شهرستان خبر داد و افزود: این اعتبارات از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی، ردیف ۳ درصد سهم نفت و گاز، و قانون استفاده متوازن بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان توزیع شد.

وی با بیان اینکه عمده این اعتبارات صرف اجرای طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام می‌شود، اظهار داشت: تکمیل و شتاب‌بخشی به ۳۵ طرح عمرانی نیمه‌تمام در شهرستان گراش از محل اعتبارات سال جاری مورد توجه قرار گرفته است.

فرماندار گراش گفت: عمده اعتبارت مورد نظر در قالب ۱۸ فصل، در حوزه راه و حمل و نقل، صنعت و معدن، کشاورزی و منابع طبیعی، آب و فاضلاب، خدمات شهری ، روستایی و عشایری، حفاظت محیط زیست، بهداشت و درمان، ورزش، آموزش و پرورش، آموزش فنی حرفه‌ای، فرهنگ و هنر، بنیاد مسکن، گردشگری و موارد دیگر هزینه می‌شود.

وی تصریح کرد: ۱۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل تملک دارایی‌های سرمایه ای استانی، ۳۷ میلیارد تومان ار محل ردیف ۳ درصد سهم نفت و گاز و ۳۱ میلیارد تومان از محل قانون توازن، از مجموعه اعتباراتی است که به شهرستان گراش اختصاص یافته است و اعتبارات محل دیگر از جمله بودجه در اختیار نماینده و اعتبارات خشکسالی و سایر منابع مالی استانی و ملی طرح‌های عمرانی هنوز مشخص نشده است.

طاهرزاده افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی مکلفند نسبت به جذب کامل اعتبارات استانی، ملی و سفر استانی دولت تلاش کنند و یکی از مهمترین شاخص‌های ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها میزان جذب اعتبارات مربوطه است.

محمود طاهرزاده با اشاره به محرومیت منطقه، کمبود امکانات و وضعیت آب و هوایی خاص، خواستار توجه بیشتر در زمینه افزایش اعتبارات عمرانی از محل های مختلف برای شهرستان گراش شد.

رئیس کمیته برنامه ریزی و توسعه شهرستان گراش از جذب ۶۷ درصدی بودجه سال گذشته توسط دستگاه های اجرایی شهرستان خبر داد و گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی تا ۳۱ شهریورماه سال جاری وقت دارند تا به صورت صد درصد اعتبارات اختصاصی را جذب کنند و توسعه شهرستان در گروه تلاش مسئولین در جذب بودجه است.

وی تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام را امری ضروری دانست و اضافه کرد: بر اساس مصوبات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، این اعتبارات در موضوعاتی همچون اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان به عنوان یکی از سیاست‌های مهم دولت و همچنین توسعه خدمات در مناطق محروم توزیع شده است.

فرماندار گراش با اشاره استفاده از ظرفیت نماینده برای تحقق و جذب اعتبارات بیشتر خاطر نشان ساخت: نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی نقش مهمی در دریافت اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های مهم در گراش دارد و باید از این ظرفیت استفاده شود.

وی با تقدیر از هیات های مذهبی و تشکل‌ها و تشکر از حضور شایسته مردم گراش در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی، افزود: این مراسم هر روز پر رنگ تر از قبل در بزرگداشت پرچمدار قیام عاشورا و بدون هیچ مشکلی در سطح شهرستان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان دین خدا احمقانه و کورکورانه تلاش می کردند، پیام حسینی را کمرنگ نشان دهند، تاکید کرد: مردم خداجو با برگزاری مراسم با شکوه تاسوعا و عاشورا حسینی پاسخ مناسبی به دشمنانی که قصد داشتند، عزاداری های مردم را کمرنگ کنند نشان دادند.

 

خبرنگار همکار هفت‌برکه از سال ۱۳۸۶ کارشناس روابط عمومی فرمانداری گراش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 نظر
scroll to top