بستن

اداره فرهنگ و ارشاد گراش در میان برترین‌های فارس

هفت‌برکه: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گراش به عنوان یکی از پنج شهرستان برتر استان فارس در سال ۱۴۰۱ انتخاب شد. سجاد فتحی، رییس اداره، در کنار روسای ادارات چهار شهرستان دیگر یعنی ارسنجان، کازرون، اوز و پاسارگاد لوح تقدیر و هدایای خود را از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نشستی در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۴۰۲دریافت کردند.

فتحی در گفتگو با هفت‌برکه ضمن تشکر از همکاران و هنرمندان و فرهنگ‌دوستانی که این موفقیت را برای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش به ارمغان آوردند، گفت: «ملاک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برای انتخاب این بود که پس از بررسی فعالیت‌ها و عملکرد همه‌ی ادارات فرهنگ و ارشاد استان در سال ۱۴۰۱ در حوزه‌های مختلف هنری، فرهنگی، روابط عمومی، پیگیری طرح‌های عمرانی و شورای فرهنگ عمومی، پنج شهرستان به عنوان شهرستان‌های برگزیده معرفی شدند.»

به گزارش فرهنگ فارس، همزمان با سالروز شهادت مصطفی چمران، صبح روز چهارشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۲، نشست هم‌اندیشی مدیر کل و روسای ادارات شهرستان‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در تالار گفتگوی اداره کل آغاز شد و در پایان این گردهم‌آیی پنج شهرستان برتر فرهنگ و ارشاد اسلامی تکریم شدند.

در این نشست که قرار بر برگزاری از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ بعدازظهر بود، حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ضمن خیرمقدم و تبریک ایام ماه مبارک ذی الحجه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مصطفی چمران، عنوان نشست را با نام شهید امیرحمزه خبازی از شهدای فرهنگ و ارشاد، همراه دانست و برگزاری فصلی اینگونه نشست‌ها را جهت بهره‌برداری هرچه بیشتر از ظرفیت شهرستان‌ها ضروری عنوان کرد. قانعی ضمن اعلام برقراری نشست‌ها در پایان هر فصل، توجه بیشتر به شهرستان‌ها را رویکرد کلان اداره کل خواند و کنکاش علل اعمال شدن یا نشدن این رویکرد را امری مهم در بهبود، پیشرفت و شناسایی ظرفیت‌های شهرستان‌ها بیان کرد.

سلیمانی، مسئول امور شهرستان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، نیز با اشاره به ۳۷ شهرستان استان که رتبه یک کشور را یدک می‌کشند، گفت: «اهمیت برنامه‌ریزی ارائه خدمات فرهنگی هنری، وظایف در شهرستان را دو چندان می‌کند که برگزاری نشست  هم‌اندیشی و بیان نقطه نظرات و راهکار مدیران ادارات شهرستان‌ها در امر برنامه‌ریزی و پشتیبانی ستادی، کمک شایانی خواهد داشت.»

گفتنی است، نشست صبح مربوط به گفتگوی معاونین اداره کل و روسای شهرستان‌ها و نشست بعدازظهر، جهت جمع‌بندی و ارائه راهکارهای در تسریع امور شهرستان‌ها و تقدیر از پنج شهرستان برتر قرار گرفت.

در این مسیر شهرستان‌های ارسنجان، کازرون، اوز، گراش و پاسارگاد لوح تقدیر و هدایای خود را از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس دریافت کردند.

 

سردبیر پایگاه خبری هفت‌برکه عضو هیات مدیره موسسه فرهنگی هنری هفت‌برکه گراش دکترای ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 نظر
scroll to top