هفت‌برکه: پایگاه خبری پلیس از دستگیری دو مرد و سه زن به اتهام پرتاب گاز نیتروژن به داخل ۷ مدرسه در لارستان خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس؛ ‌یک روز پس از واقعه مسمومیت دانش‌آموزان در چند مدرسه لارستان امروز ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۱ سردار “سعید منتظرالمهدی” به نقل از فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در پی مسمومیت تعدادی از دانش آموزان مدارس طی روزهای اخیر در سطح استان فارس، شناسایی و دستگیری عاملان این موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.
 
وی ادامه داد: تحقیقات فنی و اطلاعاتی پیرامون این موضوع ادامه داشت تا اینکه ماموران  اطلاعات فرماندهی انتظامی شهرستان لارستان با همکاری ماموران اطلاعات سپاه ۵ نفر را در این خصوص شناسایی و دستگیر کردند.‌

نیروی انتظامی اعلام کرد:  افراد دستگیر شده دو مرد ۵۰ و ۲۲ ساله و سه خانم که یکی از آنان دانش آموز مردودی ۲۱ ساله بوده‌اند، تصریح کرد: این افراد به صورت تیمی اقدامات خود را انجام می‌داده‌اند و طی روزهای اخیر با پرتاب گاز نیتروژن به داخل ۷ مدرسه در شهرستان لارستان باعث مسمومیت ۵۳ نفر از دانش آموزان شده بودند.

سردار منتظرالمهدی با بیان اینکه ۳ خانم دستگیر شده ضمن انجام اقدامات از آن فیلمبرداری و به شبکه‌های معاند از جمله اینترنشنال ارسال می‌کرده‌اند، گفت: متهمان در تحقیقات انگیزه خود از این اقدامات را ایجاد جو بدبینی نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همچنین ایجاد فضای ناامنی در مدارس اعلام کردند.

وی با بیان اینکه تحقیقات تکمیلی از این متهمان ادامه دارد، افزود: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و با افراد هنجارشکن به شدت برخورد می شود.

مسمومیت گروهی دانش‌آموزان در تعدادی از مدارس لارستان صبح روز دوشنبه ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۱ رخ داد. (خبردر هفت‌برکه)

Police Habibi 1

خبر تکمیلی : ۱۹ اسفندماه در خبر صدا و سیما گزارشی از اعترافات یکی از کارکنان بیمارستان لار و دخترش به عنوان متهمین اصلی این پرونده منتشر کرد.