محمد ناصری، حسین فقیهی و جعفر یوسفی در دومین روز نام‌شان را برای انتخابات شورای چهارم ثبت کردند. هر سه نفر اعلام کرده‌اند که به صورت مستقل در انتخابات شرکت می‌کنند.

محمد ناصری

محمد ناصری

در گفتگو با خبرنگار گریشنا، محمد ناصری با تایید این خبر گفت: «امروز ظهر ثبت نام کردم و کد رهگیری را هم گرفتم، اما چون وقت تنگ بود، بخشی از کار ناتمام ماند که انشالله فردا تکمیل‌اش می‌کنم.» ناصری می‌گوید عزم نامزدی برای انتخابات را از ماه‌ها قبل داشته است، و این را تمرینی برای نامزدی انتخابات مجلس در آینده می‌داند. او که خود را نماینده قشر فرهنگی می‌داند، در خصوص استقلال‌اش هم اظهار می‌کند: «من در کارهایم با سفارش عمل نمی‌کنم. سلیقه‌ام فرق می‌کند و محدودیت را دوست ندارم. باید به کاری که می‌کنم اعتقاد و ایمان داشته باشم. به همین دلیل به صورت آزاد و مستقل حضور یافته‌ام.»

محمد ناصری متولد ۱۳۴۳ در گراش است. ناصری در انتخابات شورای اول نیز نامزد شد و با ۱۴۳۴ رای در جایگاه یازدهم ایستاد. فعالیت ناصری در این سال‌ها بیشتر در حیطه آموزشی به ویژه آمادگی دانش‌آموزان برای کنکور بوده است. بسیاری از متولدین دهه شصت محمد ناصری را با مدیریت دبیرستان کامروا به یاد می‌آورند. ناصری اکنون در دبیرستان‌های گراش زبان تدریس می‌کند و مدرک کارشناسی ارشد زبان خود را از دانشگاه شیراز گرفته است.

حسین فقیهی

Hosein Faghihi

حسین فقیهی نیز از جمله نامزدهایی است که سابقه فعالیت فرهنگی و مطبوعاتی دارد. او می‌گوید: «بر اساس سفارشات و تقاضاهایی که مطرح می‌شود، احساس نیاز می‌کنم که باشم. هرچند نمی‌دانم چه کسانی می‌آیند. تصمیم دارم ثبت نام کنم، ولی در صورتی می‌مانم که احساس نیاز کنم.»

حسین فقیهی چهره فعالی در انتخابات سال‌های اخیر است. او در دو انتخابات ریاست جمهوری گذشته حضور فعالی در ستاد محمود احمدی‌نژاد داشت. بسیاری گمان داشتند که او در دوران احمدی‌نژاد وارد ساختار سیاسی شود اما این اتفاق عملا نیافتد. تلاش او در انتخابات شورای گذشته نیز ناکام بود. فقیهی در چندین شرکت خصوصی از جمله گلت و تارمین سابقه مدیریت دارد و آخرین فعالیت  اجتماعی او انتشار پنج شماره نشریه عصر گراش در دوره جدید بود.

حسین فقیهی بعد از کاردانی در رشته فنی به سراغ روانشناسی رفت. بعد از گرفتن مدرک کارشناسی روانشناسی او در حال حاضر مشغول تحصیل در دوره کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی در کیش است.

جعفر یوسفی

Jafar Yousefi 2جعفر یوسفی، دبیر کانون دانش‌جویان و دانش‌آموختگان گراش (کاداگ)، فعالیت‌های تبلیغاتی‌اش را ماه‌ها قبل از این شروع کرده بود، و امروز در آخرین ساعات عصر نام‌اش را ثبت کرد. وقتی از یوسفی می‌پرسیم چرا روز اول ثبت نام نکرده است، می‌گوید: «دیروز دنبال کارهای فارغ التحصیلی‌ام بودم.» او که می‌گوید به هیچ کدام از مساجد نزدیک نخواهد شد، حتی اعضای ستادش را هم مشخص کرده است.

جعفر یوسفی فرزند نگهدار متولد ۱۳۶۵ و تاکنون جوان‌ترین نامزد ثبت‌نام کرده برای انتخابات است. او که در دوره فرمانداری مسعود خواست‌خدایی در فرمانداری حضور داشت در حال حاضر کارمند کمیته امداد امام‌خمینی است. جعفر یوسفی در کنار مدیریت شرکت شهر ارتباطات گراش معروف به اچم نت، مسئولیت هیات تنیس گراش و دبیر کانون دانشجویان و دانش‌آموختگان گراش (کاداگ) را نیز بر عهده دارد.

هنوز فرصت زیادی باقی است که گزینه‌های محتمل دیگر تصمیم نهایی‌شان را بگیرند. شنیده‌ها حاکی است که رایزنی‌ها برای مجاب کردن حبیب الله مهرابی و دکتر فتحی به نامزدی همچنان ادامه دارد.  علی اصغر حسنی هم جزو گزینه‌هایی برای حضور در شورای شهر با او صحبت شده است.

ثبت‌نامی‌های شورای شهر گراش تا روز دوم به ترتیب حروف الفبا:

 Shamohammadi محمدعلی شامحمدی                   Hosein Faghihi حسین فقیهی

محمد ناصری محمد ناصری                                 Jafar Yousefi 2جعفر یوسفی