هفت‌برکه: با دریافت کد ماده ۲۳، امکان دریافت بودجه‌های دولتی برای ادامه جاده چک‌چک فراهم شد. 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده، طرح ساخت جاده «چک‌چک» پس از سه سال پیگیری‌های مداوم مهندس حسین‌زاده بالاخره به طرح‌های ملی پیوست و کد ماده ۲۳ از سوی سازمان برنامه و بودجه دریافت کرد.

شروع این طرح که از سال ۱۳۸۷ آغاز شد، تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت داشته که بخش عمده آن نیز در سال‌های گذشته و با پیگیری‌های مهندس حسین‌زاده ساخته شد؛ به گونه‌ای که در ابتدای دوره نمایندگی ۴ کیلومتر پیشرفت داشت و اکنون به ۱۷ کیلومتر رسیده است.

مهندس حسین‌زاده ابراز امیدواری کرد که با پیوستن جاده «چک‌چک» به طرح‌های ملی،‌ عملیات تکمیل این جاده سرعت یابد و در آینده نزدیک شاهد ساخت ۱۷ کیلومتر دیگر و اتصال کامل توابع به مرکز شهرستان گراش باشیم.

نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم در مجلس شورای اسلامی در خصوص مراحل پیوستن این طرح به طرح‌های ملی گفت: «ابتدا مشاوری در حوزه مدیرکل راه و شهرسازی انتخاب و تمامی پیوست‌های زیست‌محیطی، پدافند غیرعامل، طرح توجیهی و محاسبات فنی و… با هزینه‌ای بالغ بر ۳ میلیارد تومان در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ آماده شد.»

وی افزود: «در ادامه تاییدنامه‌ها و تصویب‌‌نامه‌های مورد نیاز در سطح استان و کشور دریافت شد که مهمترین آن موافقت و امضای وزیر وقت راه و شهرسازی، مهندس اسلامی بود. پس از دریافت موافقت‌نامه‌ها، طرح به سازمان برنامه و بودجه ارسال و در اواخر بهمن ماه سال ۱۴۰۱ کد ماده ۲۳ آن دریافت و جاده چک‌چک به طور رسمی به طرح‌های ملی پیوست.»

حسین‌زاده با گرامیداشت یاد و خاطره سردار رستم قاسمی، از تلاش‌ها و عنایت‌های ویژه رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، استاندار فارس، مجمع نمایندگان فارس، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و مدیرکل راه و شهرسازی لارستان قدردانی کرد و گفت: از همراهی و همدلی امام جمعه، فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر گراش نیز تشکر می‌کنم.

 جاده چک‌چک ۳۴ کیلومتر طول دارد که شهر گراش از سمت غرب به سه راهی ارد متصل می‌کند که با تکمیل آن مسیر دسترسی توابع به مرکز شهرستان آسان‌تر خواهد شد.

ChakChak