هفت‌برکه: تومور پنج کیلویی از شکم بیمار با عمل جراحی در بیمارستان گراش خارج شد. حال عمومی بیمار خوب است.

به گزارش وبدا گراش، دوشنبه ۳ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ خانم جوانی با وزن ۴۸ کیلو به اتاق عمل بیمارستان گراش منتقل شد که در یک عمل جراحی سه‌ساعته، تیم انکولوژی به ریاست دکتر احمد عبداللهی، تومور داخل شکمی یک بیمار به وزن حدود ۵ کیلو را از بدن بیمار خارج کردند.

دکتر امیرحسن حسن‌زاده، متخصص بیهوشی بیمارستان گراش در گفتگو با وبدا گراش گفت: «این خانم جوان با وزن ۴٨ کیلو، روز گذشته، دوشنبه ٣ بهمن ماه، به اتاق عمل بیمارستان گراش منتقل شد که در یک عمل جراحی سه‌ساعته با تیم انکولوژی به ریاست دکتر احمد عبداللهی، تومور داخل شکمی این بیمار به وزن حدود پنج کیلو از بدن بیمار خارج شد. با توجه به ابعاد این تومور، از روی شکم نیز تومور قابل تشحیص بود.»

این متخصص بیهوشی در ادامه افزود: «معمولا انجام این اعمال جراحی بین ٢ ساعت تا ٨ ساعت زمان می‌برد. ولی این عمل جراحی، ٣ ساعت به طول انجامید.»

دکتر حسن‌زاده با بیان اینکه بیمارستان گراش پتانسیل‌های خوبی برای انجام اعمال جراحی مختلف دارد تصریح کرد: «در یک روز گذشته، در بیمارستان گراش هفت مورد جراحی سرطان انجام شد.»

دکتر احمد عبداللهی رییس تیم انکولوژی (سرطان‌شناسی) درباره وضعیت این بیمار گفت: «این خانم جوان پیش از این نیز چندین بار در یکی از بیمارستان‌ها تحت عمل جراحی قرار گرفته بود ولی موفقیت‌آمیز نبود. اما در بیمارستان گراش این عمل با موفقیت انجام شد و نیاز به عمل جراحی بعدی ندارد. حال عمومی بیمار خوب است و امروز از بیمارستان ترخیص خداهد شد.»

دکتر عبداللهی ضمن قدردانی از دکتر حسن‌زاده متخصص بیهوشی، رضا جلیل‌منش مسئول اتاق عمل، پرسنل اتاق عمل و پرسنل بیمارستان گفت: «در بیمارستان گراش همانند پیشرفته‌ترین مراکز درمانی، درمان بیماران انجام می‌شود و بیمارستان گراش محل مراجعه مردم تمام منطقه و استان‌های همجوار است.»

tomor