هفت برکه: ۱۵ گوسفند دورتادور شهر قربانی شدند تا بلا از شهر دور بماند. مرگ چند جوان طی دو هفته به دلایل مختلف، انگیزه‌ی این حرکت مردمی بود. قرار است گوشت‌های قربانی بین فقرا در سطح شهر تقسیم شود.

به گزارش هفت برکه، علی‌اکبر امانتی، عضو هیات امنای مسجد باب الحوائج(ع)، مسئولیت جمع‌آوری صدقه برای خریداری گوسفندان قربانی را بر عهده داشت. او در گفتگو با هفت‌برکه می‌گوید: «متولی این حرکت مردمی، مسجد باب الحوائج(ع) است. بعد از یک فراخوان به صورت عمومی و تبلیغات خیرخواهانه مردمی برای انجام قربانی و دفع بلا، مبلغ ۴۵ میلیون تومان جمع‌آوری شد.»

امانتی با اشاره به خریداری ۱۵ گوسفند و ذبح آن در تاریخ دوم خرداد ماه در ده نقطه از شهر ادامه داد: «دو گوسفند در خیابان گلزار شهدا، یک گوسفند در ورودی شهر از سمت اوز میدان ولایت، یک گوسفند در ‌میدان شهید بهشتی (بیمارستان)، دو گوسفند جلو مسجد ولی عصر(عج)، دو گوسفند جلو خیابان بسیج، دو گوسفند جلو پایگاه سپاه، دو گوسفند سر نئزه،یک گوسفند کنار شهرداری، یک عدد بلوار کوثر، و یک راس گوسفند در خیابان شهید غلامی ذبح شدند.»

او می‌گوید قصد تکرار جمع‌آوری صدقه و قربانی کردن، برای رفع بلا به صورت ماهانه را در شهر دارند: «از آن جایی که صدقه و قربانی کردن حیوانات برای دفع بلا در اسلام سفارش شده است، تصمیم داریم که این حرکت را هر ماه در سطح شهر تکرار کنیم. اگر هزینه‌های جمع‌آوری شده به خرید گوسفند نرسید هم می‌توانیم از حیوانات حلال گوشت دیگر مثل مرغ برای ذبح و انجام قربانی استفاده کنیم.»

همشهریانی که می‌خواهند در این حرکت مشارکت داشته باشند، می‌توانند با شماره‌ی ۰۹۱۷۵۶۰۲۲۱۲ مربوط به علی‌اکبر امانتی هماهنگی را انجام دهند. گوشت‎‌های قربانی دیشب و امروز در پایگاه‌های بسیج، مساجد و هیات‌ها توزیع شده و خواهد شد تا در قالب بسته‌های نیم کیلویی به دست نیازمندان شهر برسد.

ghorbani