هفت‌برکه: با توقف بازی فوتبال نونهالان، مادر باردار گراشی با بالگرد اورژانس به شیراز منتقل شد. 

به گزارش هفت‌برکه، جمعه ۵ آذرماه قرار بود بازی دوستانه‌ی دو تیم نونهالان هلال‌احمر گراش و سپاهان داراب در زمین چمن هلال‌احمر برگزار شود که اعلام شد قرار است هلی‌کوپتر اوٰرژانس برای انتقال یک زن باردار ۲۷ ساله به گراش بیاید. بازی شروع و با آمدن هلی‌کوپتر، ۲۰ دقیقه متوقف شد تا عملیات انتقال به سرعت انجام شود. 

Orjans HelyCopter

ناصر دلخوش، رییس اورژانس ۱۱۵ گراش، به هفت‌برکه گفت: «مادر ۲۷ساله‌ی گراشی نیاز به اعزام به شیراز داشت که به تشخیص دو پزشک متخصص زنان، امکان اعزام زمینی وجود نداشت. با درخواست اورژانس هوایی، بالگردی از داراب به سمت گراش اعزام شد و ساعت ۱۱ صبح جمعه ۵ آذرماه، بیمار با بالگرد منتقل شد.»

ناصر دلخوش در مورد مراحل اعزام این بیمار گفت: «بیمار باید به بیمارستان نمازی شیراز منتقل می‌شد. در ابتدا قرار بود بالگردی از شیراز حرکت کند که منتقی شد. بالگرد لار نیز امکان پرواز نداشت و در نهایت تصمیم گرفته شد که بالگرد اورژانس داراب به گراش اعزام شود.»

با توجه به این که زمین چمن هلال‌ احمر محل تعیین شده برای فرود بالگردها در گراش است، هم‌زمان بازی تیم نونهالان هلال‌ احمر نیز در حال برگزاری بود که برای رعایت ایمنی، این بازی ۲۰ دقیقه متوقف شد. 

حسن جبرالدینی، روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی هلال احمر گراش، به هفت‌برکه گفت: «به منظور آماده‌سازی تیم فوتبال نونهالان هلال احمر، یک دیدار تدارکاتی بین تیم‌های نونهالان هلال احمر گراش و سپاهان دارابگرد داراب در دو رده سنی زیر ۱۳ و ۱۴ به صورت مجزا قرار بود در روز جمعه ۵ آذر به میزبانی گراش در مجموعه ورزشی هلال احمر برگزار شود، یک ساعت قبل از بازی، با مراجعه نیروهای اورژانس ۱۱۵ متوجه شدیم که یک بیمار اورژانسی باید به شیراز منتقل شود. پس از هدایت بازیکنان دو تیم به بیرون از محوطه‌ی چمن ماموریت، بازی با وقفه ۲۰ دقیقه‌ای به جریان افتاد. جالب این که هم هلی‌کوپتر و هم تیم فوتبال سپاهان هر دو از داراب به گراش آمده بودند.»