هفت‌برکه: در ویژه‌برنامه اصلی هفته دفاع مقدس امسال از چند تن از رزمندگان، خانواده‌های ایثارگران درگذشته و مدیران بسیجی تقدیر شد. 

به گزارش پندری  ۳ مهر ۱۴۰۰، به مناسبت هفته دفاع مقدس، مراسم گرامی‌داشت و تجلیل از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس گراش در زمین چمن ناحیه مقاومت برگزار شد. سردار آبنوش سخنران ویژه‌ی این برنامه بود. این مراسم با دمام‌زنی هیات علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) و مداحی علی‌اکبر غلامی آغاز شد.

اولین سخنران برنامه، سرهنگ ستاری، فرمانده ناحیه سپاه گراش بود. او ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و رزمندگان گفت: «عملیات‌های بزرگی که در دفاع مقدس انجام می‌شد، کسی فکر نمی‌کرد چنان برق‌آسا دشمن تا دندان مسلح را به خاک سیاه نشاند. اگر قرن‌ها از دفاع مقدس می‌گذشت، برای کسی قابل باور نبود که افرادی که دانش نظامی را در هیچ دانشگاهی فرانگرفته‌اند، همچون عملیات‌هایی را رقم می‌زدند.»

او در پایان گفت: «ان‌شاءلله بتوانیم قدردان همین شیردلان و شیرزنانی که رزمندگان ما را حمایت کردند، باشیم.»

داوود دهقان که راوی دفاع مقدس است، مجری برنامه بود.

سردار آبنوش، مهمان و سخنران ویژه‌ی این مراسم بود. او در ابتدا از حضور مردم در این جلسه تشکر کرد و گفت: «هفته‌ی دفاع مقدس، با اربعین و شروع تعلیم و تربیت تقارن پیدا کرده است. این تقارن تصادفی نیست. در ۲۰۰ سال گذشته تقریبا چند ماه بود که در جهان جنگ بوده. اما در ۴۰ سال گذشته هر روز جنگ بوده. یک طرف مظلوم و‌ یک‌طرف هم ظالم. دشمن همه چیز داشت ولی ما بودیم و امام حسین(ع).»

او در ادامه گفت: «چهل‌ویکمین سال دفاع مقدس را گرامی می‌داریم که تمام شاخه‌ها و مجموعه‌های غیرشیعی هم اذعان دارند که ایران باعث اقتدار بوده است. در شرایطی این مراسم را برگزار می‌کنیم که بر همه‌ی توطئه‌های دشمن فائق آمدیم. دشمن در سرزمین‌ها سنگرهای خودش را از دست داده است. از افغانستان و فلسطین و یمن که میلیاردی هزینه کردند، عقب‌نشینی کردند. و این انقلاب‌ قله‌ها را فتح می‌کند.»

سردار آبنوش به پیام‌های دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: «دفاع مقدس‌‌ برای تمام کردم دنیا پیام دارد. دفاع مقدس رمز مقاومت را به جهان اعلام می‌کند. این پیام عمومی دفاع مقدس است.» سخنران برنامه در پایان گفت: «هر کس اولویتش دفاع از انقلاب است، از دید ما پاسدار انقلاب است. گرچه یونیفرم ما را به تن نداشته باشد.»

در پایان برنامه از رزمندگان و ایثارگران گراش، به نمایندگی از کل رزمندگان تجلیل و قدردانی شد.

اسامی رزمندگان دفاع مقدس که در این مراسم تجلیل شدند:
محمد یوسفی
محمدعلی بهرامی
مصطفی جاوید
مهرزاد حقارت
محمود فیوضات
اسدالله قامت
سیدمرتضی معصومی گراشی
علی آذرمینا
فتح‌الله اسدی
غلامحسین نوبهار

از خانواده‌های برخی رزمندگان نیز تجلیل شد:
خانواده مرحوم عبدالرضا زاهدی
خانواده مرحوم حاج‌علی افشار
خانواده مرحوم مرتضی محمدنژاد
خانواده مرحوم محمود نوروزی

از سه تن از مدیران بسیجی و جهادگر نیز تجلیل به عمل آمد:
حسین مهروری ـ شهردار
حسن مرادی ـ مدیر جهاد کشاورزی
قدرت‌الله فانی ـ مدیر اداره برق

14000703 Razmandeh 4