هفت‌برکه: با برگزاری انتخابات، معتمدین عضو هیات اجرایی انتخابات خرداد ۱۴۰۰ در شهرستان گراش انتخابات شدند. 

به گزارش حجت عابدی شنبه ۲۳ اسفندماه، با حضور مجید غلام‌پور فرماندار گراش و اعضای هیات نظارت ۹  عضو اصلی و پنج عضو علی‌البدل هیات اجرایی شهرستان گراش برای برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست ‌جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، سال ۱۴۰۰انتخاب شدند.

نشست انتخاب و معرفی اعضای هیات اجرایی گراش با دعوت از ۳۰ معتمد و با حضور ۲۵ معتمد در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد و طی آن به ترتیب رحمت مهیایی، سعید شادمان، عباس نصری، قاسمعلی وقارفرد، احمد حسن‌نژاد، سید عباس جهانبانی، مصطفی سرخی، مهدی محسن‌زاده، اسماعیل فرهادی با کسب اکثریت آراء انتخاب و معرفی شدند. فرماندار، رییس دادگستری، رییس ثبت احوال و رییس آموزش و پرورش دیگر اعضای هیات احرایی هستند.

در هیات‌های نظارت دو درویشی ریاست هیات‌های نظارت انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای اسلامی شهر را در گراش بر عهده دارند.

محمد هاشم درویشی به عنوان رئیس، عبدالحسین مهروری نایب رئیس و مسعود محسن زاده دبیر، اعضای هیات نظارت بر انتخایات ریاست جمهوری را در شهرستان گراش تشکیل می‌دهند.

احمد درویشی به عنوان رئیس و محمد نام‌آور، رضا کارکن، جعفر اژدری و یوسف شادی پنج نفر اعضای هیات نظارت بر شورها در شهرستان گراش تشکیل می‌دهند.

مجید غلام‌پور فرماندار گراش در این جلسه با بیان این که مشارکت حداکثری مردم اولویت اصلی نظام است، اظهار داشت: «برگزاری انتخاباتی پرشور و دشمن‌شکن مرهون حضور و همراهی گسترده مردم است.»

مجید غلام‌پور حیثیت نظام را در گرو برگزاری انتخابات سالم دانست و افزود: «عمل به قانون، مهمترین اصل در برگزاری انتخابات است و از تمامی عوامل اجرایی و نظارت و بازرسی درخواست می‌شود تا در جریان این رویداد مهم، به مُر قانون عمل کنند.»

وی با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب چشم به انتخابات سال آینده دوخته اند، گفت: باید برحسب وظایف دینی، اسلامی و ملی خود در انتخابات شرکت کنیم و مردم باید بدانند که مشارکت بالا در انتخابات خیلی از مشکلات کشور را حل و بسیاری از معادلات بین المللی را به نفع ما رقم خواهد زد.

رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان گراش با بیان اینکه گفتمان نظام سیاسی جمهوری اسلامی مبتنی برحاکمیت آرای مردم است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران در طول ۴۲ سال گذشته با رعایت اصل جمهوریت انتخابات زیادی را پشت سر گذاشته است که امیدواریم در انتخابات پیش رو در ۱۴۰۰ برگ زرین دیگری بر افتخارات این مردم افزوده شود

محمد هاشم درویشی رئیس هیات نظارت بر انتخابات شهرستان گراش بر برگزاری انتخاباتی سالم و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های اخذ رای تاکید کرد و اظهار داشت: «برگزاری انتخابات سالم همراه با حضور حداکثری مردم محور تلاش دست اندرکاران انتخابات باشد.»

حاج احمد درویشی ضمن تاکید بر برگزاری انتخابات پرشور و با حضور حداکثری مردم، نظارت بر انتخاب اعضاء صندوق رای گیری شوراهای اسلامی شهر گراش و ارد را وظیفه هیات نظارت بر انتخابات شوراها عنوان کرد.

Ejraii

در کنار هیات اجرایی انتخابات شهرستان دو هیات اجرایی بخش ارد و بخش مرکزی نیز تشکیل می‌شود.

جلسه انتخابات معتمدین بخش مرکزی همزمان با جلسه معتمدین شهرستان در سالن فرمانداری گراش به ریاست عبدالله فضلی بخشدار مرکزی گراش برگزار شد. 

در بخش مرکزی ۲۳ نفر از معتمدین در جلسه حضور داشتند که در نهایت علی‌اکبر باقری، محمود طاهری، هدایت شکرپاره، حشمت‌الله بازیار همگی با ۲۲ رای و شعبان تقی‌نژاد، محمود حسین‌پور و محمود جوکار با ۲۰ رای به عنوان ۷ معتمد عضو هیات اجرایی انتخابات، برگزیده شدند.

مهدی پورشمسی، رضا کرمی، حسین مرادیان با دو رای و حمزه خرم و گداعلی حسینی با یک رای اعضای علی‌البدل هیات اجرایی انتخابات در بخش مرکزی هستند.

عبدالله فضلی بخشدار مرکزی گراش، معصومه فروزان نماینده اداره ثبت‌احوال، محمد قادری، نماینده آموزش و پرورش و حسن مرادی رییس جهاد کشاورزی چهار عضو دیگر هیات هیات اجرایی هستند.

ابراهیم مسلمی، محتشم منصوری و احمد محمدپور نیز اعضای هیات نظارت انتخابات شورای اسلامی روستاهای بخش مرکزی را بر عهده دارند.

عبدالله فضلی بخشدار مرکزی گراش با تشکر از حضور معتمدین در جلسه گفت: در بخش مرکزی فقط انتخابات هیات اجرایی شوراهای اسلامی روستاها برگزار می‌شود. معتمدین همکاری خوبی داشتند.

فضلی در مورد غیبت بعضی از مدعوین هیات اجرایی گفت: «بعضی از افراد که جزو معتمدین بودند چون تمایل داشتند در انتخابات شورای اسلامی روستا نامزد داشتند از حضور در جلسه انصراف دادند.»

بخشدار مرکزی گراش در مورد فضای انتخابات در بخش مرکزی گراش گفت: «در روستاها معمولا به دلیل کوچک بودن محیط و مسائل قومی استقبال خوبی از انتخابات شورای روستا می‌شود و البته اعضای فعلی شوراها برای حضور هنوز مردد هستند. ما از همه اقشار برای حضور در انتخابات دعوت می‌کنیم.»

ثبت‌نام انتخابات شوراهای روستاها از ۱۶ تا ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ است. ثبت‌نام به صورت غیرحضوری است اما افراد با حضور در فرمانداری گراش می‌توانند به صورت حضوری نیز ثبت‌نام کنند.

13991223 Bakhsh Markazi 2