هفت‌برکه: حاج محمدحسن حسنی، مدرسه‌ای که پدرش حاج باباحسن در سال ۱۳۶۰ ساخته بود را، از نو ساخت.

به گزارش هفت‌برکه آیین بازگشایی دبستان حسنی با حضور با حضور دکتر حسین زاده نماینده لارستان، خنج ، گراش و اوز در مجلس، احمدی‌زاده معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری فارس و هیات همراه، مسئولین شهرستان، خیرین و معتمدین و اولیا دانش آموزان ۱۹ بهمن‌ماه برگزار شد.

آموزشگاه ۹ کلاسه حاج باباحسن حسنی با ۱۰۱۵ متر مربع ساختمان جدید، ۳۲۰ متر مربع بازسازی و ۱۷۵۰ متر مربع فضا سازی با هزینه ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان ساخته شده است.

Madreseh Hasani

حاج باباحسنی مدرسه حسنی را در سال ۱۳۶۰ ساخته بود و در طی سال‌های گذشته این مدرسه در مقاطع مختلف دبستان، پیش‌دبستانی، راهنمایی فعالیت داشته است. دی ماه ۱۳۹۷ بازسازی این مدرسه به همت حاج محمدحسنی حسنی از خیرین بنام گراش آغاز شد و در طی دو سال با پیگیری مهندس قاسمعلی وقارفرد به پایان رسید.

حاج محمدحسن حسنی ساختمان فعلی آموزش و پرورش گراش را نیز در دهه ۶۰ ساخته است. دو سال پیش کلنگ ساختمان جدید این اداره نیز به زمین زد شد که هنوز اقدامی برای ساخت آن انجام نشده است.

سید احمد احمدی‌زاده معاون سیاسی استاندار فارس گفت: «اقدامات خوب و ارزشمندی در حوزه ارتقا فرهنگ انجام شده است. مرکز آموزشی زیبایی که ساخته می‌شود باعث شادی و نشاط دانش‌آموز و کادر آموزشی و بالا رفتن کیفیت تعلیم و تربیت می‌شود.»

ذبیح‌الله رضایی مدیر آموزش و پرورش گراش در مراسم بازگشایی این مدرسه گفت: «نهضتی به راه انداخته‌ایم تا مدرسه فرسوده خیرساز توسط فرزندان و نوادگان بانی خیر بازسازی شود. این چندمین مدرسه است که در مدارس قدیمی بازسازی می‌شود. بازسازی مدرسه حسنی، سلیمی و اکبری با پیگیری مجمع خیرین مدرسه‌ساز در برنامه قرار دارد.»

رضایی با اشاره به مشکلات مسکن فرهنگیان گفت: «یکی از ویژگی‌های خاص و جاذبه‌های آموزش و پرورش گراش تلاش برای اسکان همکاران فرهنگی است. ساختمان قدیمی مدرسه بازسازی شده و به عنوان مجردسرای فرهنگیان استفاده خواهد شد.»

مدیر آموزش و پرورش با اشاره به اقدامات خیرین گفت: «بالای ۹۵ درصد ساختمان‌های آموزشی گراش توسط خیرین ساخته شده است و در استان بی نظیر است. از مهندس حسین‌زاده می‌خواهیم طرح حمایت از خیرین در مجلس را پیگیری کنند. ساختمان ساخته می‌شود ولی ما به عنوان دولت نمی‌توانیم خدمات حداقلی مانند آب بدهیم. این موارد باید در قانون دیده شود.»

محمدرضا پاک سرشت معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش گراش در مورد همکاری ادارات خدماتی در مورد راه‌اندازی مدارس گفت: «ادارات برق گراش برای مدارس شهر و بیرم برای مدارس نوساز روستایی و دهستان‌ها همکاری کاملی با ما دارند با اداره گاز هم تعامل خوبی داریم. اما در زمینه انشعاب آب برخی از مدارس مشکلاتی داریم و امیدواریم که آبفا همکاری بهتری با آموزش و پرورش داشته باشد.»

مدرسه‌ای در کنار زیارت

کلنگ‌زنی آموزشگاه ۴ کلاسه روستای کنار زیارت دیگر برنامه مدیریت آموزش و پرورش گراش در دهه فجر امسال بود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان گراش هزینه ساخت این آموزشگاه به صورت مشارکتی بین موسسه خیریه صولت عنیبه، به نمایندگی آقای حاج کریم جعفری و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان فارس تامین خواهد شد.

حاج احمد محبی بانی آموزشگاه محبی در مسکن مهر، در ادامه تکمیل این دبیرستان، زمین فوتبال چمن مصنوعی را با هزینه ۲۰۰ میلیون تومان در حیاط مدرسه ساخته است. این زمین چمن ۲۱ بهمن‌ماه افتتاح شد.

در دبستان شهید عالمی در شهرک شهید بهشتی، سالن ورزشی شهید فخری زاده به مساحت ۸۵ متر مربع با هزینه ۱۰۰ میلیون تومان افتتاح شد. از این سالن به عنوان کلاس درس تربیت بدنی و اتاق بازی و یادگیری، که لازمه آموزش به صورت نوین است استفاده خواهد شد.