هفت‌برکه – گریشنا: با اجرای ۱۰۰ برنامه فرهنگی و ورزشی، اداره ورزش و جوانان گراش دهه فجر را گرامی‌ می‌دارد. برگزاری جشنواره ورزش روستایی و عشایری در آغصه و کورس استانی سوارکاری از شاخص‌ترین این برنامه‌هاست.

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان گراش، رئیس این اداره برنامه‌های ورزشی دهه فجر امسال را پر بارتر از سال‌های قبل دانست و گفت: همزمان با دهه فجر بیش از ۱۰۰ برنامه فرهنگی ورزشی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در این شهرستان  اجرا می‌شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گراش با اشاره به برنامه‌های این اداره در دهه فجر ادامه داد: محوریت تمام برنامه‌های فرهنگی ورزشی دهه فجر اشاعه فرهنگ انقلاب اسلامی، پاسداشت آن و انتقال پیام انقلاب به نسل جوان است.

علیرضا ثابت سروستانی در معرفی مهمترین برنامه‌های فرهنگی و ورزشی این اداره  گفت: «میزبانی مسابقات سوارکاری کورس و پرش استان در ۲۲ بهمن و  همایش بزرگ پیاده روی در مرکز شهرستان از برنامه‌های شاخص دهه فجر است.»

وی برگزاری پیاده‌روی‌های خانوادگی و کوهپیمایی‌ ویژه بانوان را از جمله این برنامه‌ها برشمرد و گفت: «امیدواریم این اداره با کمک هیات های ورزشی بتواند ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل موجود در ورزش شهرستان را در تثبیت و در مسیر ادامه روند حرکت انقلاب اسلامی قرار دهد.»

ثابت با اشاره به آغاز مسابقات روستایی شهرستان گفت: «جشنواره ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی در روستاهای بخش مرکزی و بخش ارد با حضور کل روستاهای شهرستان در رشته‌های فوتبال، شطرنج، تنیس روی میز، دو و میدانی، فستیوال فوتسال، والیبال، پرس سینه، گل فنی، سوارکاری، پیاده روی همگانی برگزار می‌شود. اختتامیه جشنواره بازی های بومی و محلی شنبه ۱۳ بهمن‌ماه با حضور مسولین استان در روستای آغصه برگزار می‌شود. در بخش عمرانی نیز دو پروژه خانه ورزش روستایی در دهستان فداغ و روستای لب اشکن افتتاح می‌شود.»

رییس اداره ورزش و جوانان گراش در معرفی برنامه‌های هیات ورزشی در این دهه گفت: «برگزاری و میزبانی کارگاه آموزشی شکستن اجسام سخت در رشته کاراته، مسابقات اسکیت سرعت و نین جوتسو جنوب استان، ۴۰ برنامه فرهنگی ورزشی توسط هیات دانش آموزی و همچنین برگزاری مسابقات بانوان و آقایان در رشته‌های تکواندو، والیبال، بسکتبال، ژیمناستیک، سوارکاری، شنا، نجات غریق، تنیس روی میز، کاراته ، تیروکمان، استعدادیابی هندبال، طناب کشی کارکنان ادارات اعزام تیم های ورزشی به مسابقات استانی و کشوری و شهرستان‌های همجوار از برنامه‌های هیات‌های ورزشی در بهمن امسال است.»

ثابت جز برنامه‌های ورزشی از برنامه‌های فرهنگی این اداره نیز نام برد: «برگزاری مراسم سوگواری ایام فاطمیه و حضور ورزشکاران در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن از دیگر برنامه‌های ورزش و جوانان شهرستان در دهه مبارک فجر است. ورزشکاران و جوانان شهرستان مانند سالیان گذشته با حضوری پرشورتر و گسترده‌تر با لباس‌های متحدالشکل در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت خواهند کرد و بار دیگر نشان‌ می‌دهند حافظ آرمان‌های این انقلاب هستند.»

13970711Sabet