هفت‌برکه – گریشنا: روابط عمومی شهرداری گراش در گزارشی از اجرای همزمان ۳۳ پروژه عمرانی در نقاط مختلف شهر گراش خبر داد.

بخشی عمده فعالیت‌های عمرانی شهرداری تکمیل مسیرهای نیمه‌تمام است. با تکمیل بلوار آزادی، خیابان بسیج به بلوار خلیج فارس متصل می‌شود. با تکمیل بلوار فلسطین نیز بخش‌هاش شمال شرقی شهر به بلوار خلیج فارس متصل می‌شود و بلوار خدیجه کبری(س) نیز دسترسی فاز سه شهرک شهید بهشتی و دانشجویان دانشکده علوم پزشکی را به ترمینال و جاده گراش – اوز تسهیل می‌کند. اجرای رفوژ ادامه بلوار خلیج فارس انجام شده است و جاده گراش – لار کاملا به صورت بلوار در می‌آید.

لگه‌گیری و روکش آسفالت در نقاط مختلف شهر در حال انجام است. بعد از روکش بلوار معلم، آسفالت خیابان بسیج نیز در دو فاز تعویض و روکش شد.

پیاده‌رویسازی و اجرای جدول خیابان امام به مرحله نهایی رسیده است و قطعه آخر آن در روزهای آینده به پایان می‌رسد. بعد از خیابان امام، نوبت به بلوار سرداران می‌رسد و در بلوار خلیج فارس نیز پیاده‌رو و مسیر دوچرخه‌سواری ساخته می‌شود.

در بخش زیباسازی و اصلاح معابر، مثلثی ورودی خیابان پرواز در دست ساخت است و آبنمای طبقاتی در ورودی خیابان شهید محقق ساخته می‌شود.

در بخش پارک‌های محله‌ای، سه پارک در سه سمت شهر در دست ساخت است: در غرب گراش و ورودی مسکن مهر، پارک خیرساز غدیر ساخته می‌شود؛ در سمت شمال گراش و خیابان دانشگاه، پارک فدایی ساخته می‌شود؛ شهرداری در شهرک ایمان نیز ساخت پارک محله‌ای را آغاز کرده است.

در بخش پروژه‌های تاریخی، پروژه جاده کلات به مرحله سنگ‌فرش و نورپردازی رسیده است و  پروژه هفت‌برکه در حال انجام است و بخش پارکینگ آن تکمیل شده است. باغ گل‌ها و باغ ایرانی در بوستان شهر به مساحت ۵.۴ هکتار ساخته می‌شود. مرمت خانه علی‌پور نیز آغاز شده است.

اما دو کار زیربنایی نیز در برنامه شهرداری قرار دارد: طرح تفضیلی شهر گراش در مرحله نهایی قرار دارد، و اجرای کمربندی شمالی – شرقی گراش نیز در برنامه آینده است.

این‌ها بخشی از پروژه‌های فعال شهرداری گراش است که در ادامه می‌توانید تصاویر این پروژه‌ها را مشاهده کنید:

 

Shardari 97 1

 

همین عکس‌ها را در قالب یک ویدیو از روابط عمومی شهرداری گراش ببنید