هفت‌برکه – گریشنا: به همت گلدسته عبدالرحیم فتح‌پور، بوستان محله‌ای غدیر در شهرک پاسداران گراش ساخته می‌شود.

به گزارش هفت‌برکه مراسم کلنگ‌زنی بوستان محله‌ای غدیر صبح سه‌شنبه ۲۱ فروردین‌ماه برگزار شد. این بوستان محله‌ای در بلوار شهدا ابتدای خیابان فتح‌المبین، کنار ساختمان غدیر قرار دارد. در مراسم کلنگ‌زنی این بوستان فرماندار، امام جمعه، شهردار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از مسئولین و مردم این محله حضور داشتند.

13970121 Park Ghadir 1

اصغر فرودی فرماندار گراش در سخنان کوتاهی از همیاری خیرین در زمینه‌های مختلف تشکر کرد: «هر کجا مردم وارد شده‌اند کارها به خوبی به پیش رفته است. همکاری مردم و دولت نشانه اعتماد متقابل است و در نتیجه آن شاهد پیشرفت همه جانبه خواهیم بود. نمونه آن پروژه‌های سال گذشته شهرستان است. در سال ۹۶ در مجموع ۵۸ میلیارد تومان پروژه افتتاح شد. بودجه این پروژه‌ها ۳۱ میلیارد از محل اعتبارات دولتی، شش میلیارد کمک‌های خیرین و ۲۰ میلیارد از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بوده است.»

فرماندار گراش بر نگهداری مطلوب مجموعه‌های خیرساز تاکید کرد:«تقاضا دارم که محموعه‌ای مرتب، شیک و بادوام ساخته شود. ساختن یک مرحله است و نگهداری یک‌ مرحله بزرگتر و این محموعه باید به خوبی نگهداری شود.»

احمد فقیهی‌کیا شهردار گراش در مورد مشخصات بوستان غدیر گفت: «این بوستان در مساحت ۲۲۰۰ متر مربع با امکاناتی همانند آب‌نما، فضای سبز و نمازخانه ساخته می‌شود. این پروژه به صورت کامل توسط خیر ساخته می‌شود.»

بانو فتح‌پور به همراه همسرش حاج جانعلی جابری هزینه این پارک محله‌ای را پرداخت می‌کنند. جابری قول داد این پارک در سریع‌ترین زمان ممکن ساخته شود. بوستان محله‌ای غدیر بعد از بوستان محبی در میدان دارایی و بوستان مسلمانی در شهرک فرهنگیان سومین بوستان خیرساز گراش است.

در میان مراسم افتتاح اصغر صمیمی عضو شورای روستای چک‌چک و ساکن شهرک پاسداران با اعتراض به محل ساخت این پارک گفت: «شهرک پاسداران از کمترین امکانات شهری برخوردار است. مشخص کنید که ما جزو گراش هستیم یا نه؟ بچه‌های ما باید کجا بازی کنند، حتی سطل زباله نداریم.»

شهرداری گراش بعد از این مراسم در پرسش خبرنگار هفت‌برکه در مورد درخواست این شهروند، گفت: «این پارک محله‌ای در نقطه‌ای قرار دارد که همه اهالی شهرک پاسداران و حتی مسکن مهر می‌توانند از آن استفاده کنند. در مورد درخواست‌های دیگر هم امروز بازدیدی از خیابان این شهروند خواهیم داشت و مشکلات بررسی خواهد شد.»