هفت‌برکه – گریشنا: سرقت از دو منزل در خیابان بسیج و بلوار شهید منفرد در آستانه‌ی تعطیلات نوروز، هشدار دوباره‌ای به مردم گراشی در مورد امنیت منازل بود.

به گزارش هفت‌برکه، دیشب، جمعه ۲۵ اسفندماه، سارقانی به منزل جواد خواجی در بلوار شهید منفرد و منزل خلیل صداقت در خیابان بسیج دستبرد زدند و مقداری پول نقد و طلا را با خود بردند.

سرقت در بلوار منفرد

Mask Serqat جواد خواجی در گفتگو با هفت‌برکه درباره ساعت وقوع سرقت از منزلش می‌گوید: «ما بین ساعت ۷:۳۰ تا ۱۱ دیشب به یک مهمانی خانوادگی رفتیم. وقتی به خانه برگشتم، همین که کلید را در قفل گذاشتم، متوجه غیر عادی بودن آن شدم. در گاراژ را هم پشت‌بند انداخته بودند. به همین خاطر، قبل از ورود به خانه با پلیس ۱۱۰ و قوم و خویشان تماس گرفتم که خودشان را برسانند. وقتی دامادهایم رسیدند و از بالای دیوار حیاط نگاه کردند، گفتند در هال باز است.» خواجی می‌گوید پلیس حدود بیست دقیقه بعد از تماس به دم منزل رسید.

او درباره موقعیت منزلش هم توضیح می‌دهد: «در کنار منزل ما یک ساختمان نیمه‌کاره قرار دارد که نگهبانش خیلی از مواقع حضور ندارد. من تا رسیدن پلیس، چند بار زنگ این ساختمان را زدم که کمک بگیرم ولی کسی نبود. فکر می‌کنم با شنیدن صدای همین زنگ‌ها، سارقان خبردار شده‌اند و از پشت بام فرار کرده‌اند.»

خواجی در مورد اموال سرقت شده از منزلش نیز می‌گوید: «بیشتر از ۱۳ میلیون تومان شامل پول نقد از جمله مقداری درهم امارات، و مقداری طلا از جمله یک ساعت طلا به سرقت برده‌اند. سارقان آنقدر وقت داشته‌اند که با خیال راحت در خانه همه چیز را زیر و رو کرده‌اند.»

او از همراهی پلیس آگاهی در ساعات بعد از وقوع سرقت برای انجام تحقیقات و انگشت‌نگاری هم خبر می‌دهد، و می‌گوید تاکنون سرنخ‌هایی مثل مشکوک شدن به دو اتوموبیل در کوچه به دست آمده است، و امیدوار است بررسی دوربین یکی از همسایه‌ها بتواند سرنخ‌های بیشتری هم در اختیار پلیس قرار بدهد.

سرقت در خیابان بسیج

منزل خلیل صداقت در خیابان بسیج، کوچه شهید عباسپور، نیز دیروز مورد سرقت واقع شد.

جعفر صداقت، برادر صاحبخانه، در گفتگو با هفت‌برکه می‌گوید: «این اتفاق بین ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب رخ داده است، یعنی زمانی که ساکنان خانه در صحرا بوده‌اند.» به گفته‌ی صداقت، سارقان بعد از ورود به خانه، در هال را خرد کرده‌اند و بعد از دستبرد نیز با باز کردن لنگر در حیاط از خانه خارج شده‌اند.

صداقت می‌گوید از این منزل نیز حدود ۵۰۰ هزار تومان پول نقد و مقداری طلا از جمله دستبند و گلوبند و انگشتر و گوشواره به سرقت رفته است.