هفت‌برکه (گریشنا): در ششمین روز از برنامه‌های دهه فجر، در بازدید از برنامه‌ بخش ارد، جلسه شورای اداری ارد نیز با حضور فرماندار شهرستان، بخشدار ارد و جمعی از روسای ادارات شهرستان و شواری بخش ارد برگزار شد.

به گزارش هفت‌برکه، دیروز هفدهم بهمن ماه ۹۶ در ادامه برنامه‌های افتتاحیه و کلنگ‌زنی بخش ارد، جلسه شورای اداری ارد نیز در سالن نمایندگی آموزش و پرورش گراش با حضور اصغر فرودی، فرمانداری گراش، سجادی، بخشدار ارد برگزار شد. (خبر افتتاح و کلنگ‌زنی در گریشنا)

خواسته‌های شورای ارد از فرماندار

افتتاح شهرداری ارد، مرکز بهداشت شبانه‌روزی ارد و نبود سالن ورزشی مناسب برای ورزشکاران خانم و آقا سه خواسته‌ی مهم سجادی، بخشدار ارد از اصغر فرودی، فرماندار شهرستان گراش بود که در جلسه شورای اداری مطرح شد.

Arad04

فرودی: شهرداری ارد هر چه سریعتر باید تاسیس شود

اصغر فرودی، فرماندار شهرستان گراش، با بیان این موضوع که تلاش بر این است که هر چه سریع‌تر شهرداری در ارد تاسیس شود گفت: «ابتدا من گلایه‌ای داشته باشم هم از طرف خودم و هم از طرف مردم شریف ارد، از بعضی ادارات که دعوت بودند ولی در این جلسه حضور پیدا نکردند و یا بعضا نماینده فرستادند، مثل اداره آموزش و پرورش، فرماندهی نیروی انتظامی، فرماندهی سپاه و دانشکده علوم پزشکی بدون عذر موجه نیامدن جای گلایه زیادی دارد. با تعامل بسیار خوبی که شده است و سیاست‌های کلی که دولت تدبیر و امید دارد شاهد هستیم که مشکلات یکی پس از دیگری رفع می‌شود و یا در حال رفع شدن است.»

فرماندار به یکی از خواسته‌های اصلی و مهمی که مردم و مسئولین ارد داشتند، اشاره کرد: «تبدیل این بخش به شهر خواسته‌ی مهمی بود که به محض اینکه در دولت دوم تدبیر و امید مبحث تقسیمات کشور باز شد این اتفاق افتاد و ارد شهر شد و این را می‌طلبد که شورای اسلامی، متمدین، امام جمه و بخشدار با هم همکاری کنند تا آن شرایطی که طبق رف همه نقاط کشور برای تبدیل یک منطقه به شهر داشته باشد را فراهم کنند، اول باید یک فرد واجد شرایط را به عنوان شهردار معرفی کنند، دوم یک ساختمان برای شهرداری و ساختمان برای اسکان شهردار در نظر بگیرند، خودرو، ملزومات اداری، سرانه‌ای که به میزان جمیت شهر واریز می‌شود. همه ما آمادگی داریم تا این کار انجام شود آنچه که وظیفه ما بوده است انجام داد.»

فرودی در ادامه افزود: «یکی دیگر از پروژه‌های مهم ارد بحث گازرسانی است که نهایی شده و ۹۵ درصد کار انجام شده است و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال گاز را به شبکه تزریق کنیم. یکی دیگر از مباحث بحث انتقال آب این منطقه از سلمان فارسی بود که این قضیه را هم پیگیری کردیم هر چند کمی کند پیش رفت ولی الان فاز۳ شروع شده است و امیدواریم هر چه سریعتر تا نیمه اول سال جدید آب سد را در این منطقه داشته باشیم.»

فرماندار شهرستان با اشاره به اینکه موضوع ورزش یکی دیگر از موضوات مهم است اظهار داشت: «با اینکه پروژه‌های جدید طبق قانون بودجه ممنوع است اما توانستیم یکی از این پروژها را در بودجه بگنجانیم، همین سالن ورزشی ارد است که توانستیم مجوز بگیریم و با صحبتی هم که با مدیر کل داشتیم قول اتمام این سالن را دادند. بعد از سالن محبی اولویت با سالن ورزشی ارد است به علاوه اینکه مجوز زمین چمن مصنوعی هم برای ارد، زینل‌آباد و آغصه گرفته‌ایم که ان شالله به زودی اجرایی خواهد شد.»

فرودی در پایان خاطرنشان کرد: «تونل ارد با اعتباری بالغ بر ۲۰۲ میلیارد تومان در حال احداث است که باعث پیشرفت و توسعه بسیار خوبی در منطقه می‌شود و طبق قولی که از اداره راه شهرساز داده است بزودی انجام می‌شود. برای مدرسه خشنود هم اعتبار جذب شده است و امیدواریم بزودی به مرحله اجرایی برسد. »

Arad03

 جوکار: ۱۳ پروژه در دست اجرا برای بخش ارد

مهندس جوکار، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گراش، با بیان اینکه ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض در بخش کشاورزی به ارد داده شده است گفت: «در بخش ارد بیش ار ۱۳ پروژه داریم که قریب به ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض در آبیاری تحت فشار، تسطیح لیزری، لایه روبی و… که از این مبلغ ۱۵ درصد از طرف کشاورز بوده و مابقی تسهیلات بلاعوض داده شده است. مرکز خدماتی که در اینجا داریم نزدیک به ۴۵۰ مترمربع زیر بنا دارد و تا زیر سقف رسیده است و انتظار داریم که از اعتبارات دولتی و خیرین استفاده کنیم و این مرکز را به اتمام برسانیم، در حال حاضر قریب ۷ نفر نیرو در بخش ارد داریم که امیدوارم با کمک خیرین بتوانیم به زودی این ساختمان را تمام کنیم چون در تامین مابقی اعتبارات دچار کمبود شده‌ایم.»

11