گریشنا (هفت‌برکه): اعضای شورای اسلامی شهر گراش استعفای حبیب‌الله مهرابی را پس از یک هفته پذیرفتند.

در تماس تلفنی خبرنگار هفت‌برکه با حبیب‌الله مهرابی، او ضمن تایید استعفایش و قبول شدن آن از طرف شورا به این حرف بسنده می‌کند: «همانطور که در نامه استعفایم نوشته‌ام، به منظور حفظ انسجام شورا و تحقق شعارهای انتخاباتی اعضای منتخب، از عضویت در شورا استعفا دادم.» متن نامه‌ی استعفای مهرابی در گریشنا منتشر می‌شود، اما او بقیه صحبت‌ها را به آینده موکول می‌کند.

دکتر مرتضی فتحی، عضو شورای شهر گراش، نیز در گفتگو با هفت‌برکه، با تایید استعفای مهرابی گفت: «ایشان یک هفته قبل استعفایشان را به شورا ارائه کرده بود، و ما بعد از بررسی‌ها و جلسات متعدد، روز دوشنبه استعفای او را پذیرفتیم.» دکتر فتحی درباره‌ی دلیل استعفای مهرابی نیز می‌گوید: «ایشان به صورت علنی چیز خاصی به ما اعلام نکرده است. در نامه‌ی استعفایشان، فقط برای شورا آرزوی موفقیت کرده بودند و گفته بودند برای انسجام بیشتر شورا استعفا می‌دهند.» دکتر فتحی از تلاش خودش و اعضای دیگر شورا و مسئولین شهر برای راضی کردن مهرابی به ماندن در شورا نیز صحبت می‌کند: «ما از راه‌های مختلف وارد شدیم که ایشان را راضی کنیم. خودم با آقای خورشیدی به دیدار ایشان رفتیم. مسئولین و دوستان را هم فرستادیم. اما هیچکدام نتیجه نداد.»

دکتر فتحی درباره‌ی ترکیب آینده‌ی شورا نیز می‌گوید: «نفر اول علی‌البدل آقای مهندس هرمزی است که ما با او صحبت‌هایی کرده‌ایم. فرمانداری راسا از او دعوت می‌کند که در هفته‌ی آینده به جمع شورا بپیوندد.»

زمزمه‌ی استعفای حبیب‌الله مهرابی از چند هفته پیش به گوش می‌رسید. او بعد از مراسم تحلیف اعضای شورا در ابتدای شهریورماه، چند جلسه متمادی از حضور در جلسات شورا سر باز می‌زد. شاید بتوان گفت کشمکش اصلی او با اعضای شورا بر سر انتخاب رییس شورا و همچنین انتخاب زارع، شهردار پیشین گراش، اتفاق افتاد. او اکنون با استعفایش، یک چالش بزرگ را به چالش‌های شورا در همین ابتدای کار افزوده است.

Habibollah Mehrabi 02