هفت برکه (گریشنا): در همایش «نردبان» از بیست و هفت نفر از برترین‌های کنکور در دو سال اخیر تقدیر می‌شود. نردبان همچنین با برگزاری سه برنامه‎‌ی جانبی سعی در افزایش بار علمی همایش نسبت به سال‌های قبل دارد.

همایش نردبان طی دو روز، پانزدهم و شانزدهم شهریورماه در سالن اجتماعات دانشکده علوم پزشکی گراش برگزار می‌شود. (پیش خبر همایش در گریشنا)

Nardeban96 Poster

سه نشست تخصصی و یک جشن؛ دو روز همایش «نردبان»

امیر‌حسین نوبهار، دبیر برگزاری «نردبان» با اشاره به این که در حال حاضر موضوع مورد اهمیت برای دبیرخانه همایش بالا رفتن سطح علمی همایش است می‌گوید: «نخستین نشست در صبح اولین روز همایش، پانزدهم شهریور، با عنوان «نشست تخصصی توسعه‌ی آموزش در گراش با نگاهی به آموزش و پرورش» برگزار می‌شود. در این نشست جمعی از فعالین اجتماعی، معلمین و اهالی رسانه به موضوع جایگاه آموزش گراش و ارزیابی آن خواهند پرداخت.» او توضیحی از نحوه‌ی برگزاری این نشست می‌دهد و اضافه می‌کند: «در نشست اول سه کارشناس برنامه‌ی خود را ارائه می‌دهند و دیگر اعضای حاضر در جلسه حق اظهار نظر و نقد و بررسی دارند.»

«بررسی وضعیت مشاوره تحصیلی در شهر» عنوان برنامه‌ی جانبی دوم همایش نردبان است که در عصر پانزدهم شهریورماه برگزار خواهد شد. نوبهار می‌گوید: «عصر روز اول برگزاری همایش، انجمن روانشناسی گراش جلسه‌ای با موضوع مشاوره تحصیلی برگزار خواهد کرد که با رویکرد علمی، وضعیت مشاوره تحصیلی در شهر را مورد بررسی قرار می‌دهد.»

دبیر برگزاری نردبان، با عنوان این موضوع که برنامه‌ی سوم به صورت «هم‌اندیشی دانشجویان شهر» صبح روز دوم همایش، برگزار می‌شود، گفت: «این هم‌اندیشی در راستای استفاده‌ از ظرفیت دانشجویان در پیشبرد مقاصد علمی شهر در محل سالن کنفرانس دانشکده علوم پزشکی برگزار می‌شود. همچنین که اشاره شد این برنامه به صورت هم‌اندیشی است و حاضرین زیر نظر مدیر نشست، گفت‌وگو و تبادل نظر می‌کنند. دانشجویان علاقه‌مند به شرکت در این برنامه می‌توانند از طریق [این صفحه] اقدام به ثبت‌نام کنند. جشن تجلیل از نخبگان نیز پنج‌شنبه شب، شانزدهم شهریورماه ساعت ۲۰ در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده علوم پزشکی برگزار خواهد شد. این برنامه یک سخنران کلیدی از میان اساتید دانشگاهی گراشی نیز دارد که فعلا در حال رایزنی هستیم.»

BargozarKonandegan

حرکت علمی مستمر، هدف اصلی برگزارگنندگان

او در تشریح هدف همایش و نحوه‌ی انتخاب نفرات برتر گفت: «قصد داریم با پیگیری مسائل علمی و آموزشی شهر با استفاده از ظرفیت دانشجویان همشهری یک حرکت علمی مستمر را کلید بزنیم. با توجه به برگزار نشدن همایش در سال گذشته امسال از رتبه‌های برتر دوسال اخیر تجلیل می‌شود که سرجمع بیست و هفت نفر هستند. ملاک اصلی ما در انتخاب منتخبین، برتر بودن رتبه با توجه به زیرگروه و منطقه‌بندی و با استفاده از آمار بود. اما از آن‌جایی که آقای رضایی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان، رئیس اسمی همایش است و آموزش و پرورش نهاد برگزار‌کننده، چند نفر نیز از بین پذیرفته‌شدگان دانشگاه فرهنگیان با هدف تقویت نیروهای فرهنگی و تشویق دانشجویان برای حضور در دانشگاه فرهنگیان، انتخاب شدند.»