گریشنا: امروز سالروز شهادت یازده تن از همشهریان گراشی است که در سال ۱۳۶۷ در آسمان دریای خلیج فارس مورد اصابت موشک ناو هواپیما بر آمریکا قرار گرفت. یادشان گرامی باد.

صحبت نو گراش : ساعت ۹ بامداد روز ۱۲ تیر ۱۳۶۷″ ۳ ژوئیه ۱۹۸۸″ در حالی که ۶۶ کودک ایرانی همراه خانواده های خود، شادی کنان در صندلی های خود در هواپیمای ایرباس ۶۵۵ مستقر می شدند از سرنوشتی که در انتظار آنان بود، بی خبر بودند. یازده تن از همشهریان ما در این حادثه جان خود را از دست دادند.  ده عضو خانواده ی بندی و محمدعلی خدادادی اکنون سال ها ست در گلزار شهیدان گراش آرمیده اند. پیش از این ضرورت احداث یادمان شهدای این حادثه در نشریه ی صحبت نو به چاپ رسیده بود.

 

 
بخش اول مستند موج زنده

 

 

 
بخش دوم مستند موج زنده

 

18461 140

18470 551

18460 196

بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت سالروز سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران

ایرانی‌ها اعطای مدال به عامل جنایت آمریکایی ۱۲ تیر ۶۷ را فراموش نمی‌کنند

وزارت خارجه کشورمان در سالروز سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران با صدور بیانیه‌ای با بازماندگان این حادثه جنایتکارانه آمریکا ابراز همدردی کرد.

خبرگزاری فارس: ایرانی‌ها اعطای مدال به عامل جنایت آمریکایی 12 تیر 67 را فراموش نمی‌کنند

 به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت یاد شهدای هواپیمای مسافربری ایران که در دوازده تیرماه سال یکهزار و سیصد وشصت و هفت هدف حمله جنایتکارانه نیروهای آمریکایی قرار گرفت، با بازماندگان این اقدام ضدبشری ابراز همدردی کرد.

وزارت امور خارجه در این بیانیه تأکید کرده است: بدون تردید حافظه تاریخی ملت ایران هیچگاه این اقدام غیر انسانی و اعطای مدال به عاملین این جنایت را از یاد نخواهد برد و عاملین آن در پیشگاه وجدان بشری محکوم بوده و مدعیان حمایت از حقوق بشر باید پاسخگوی سکوت در مقابل این اقدام شرارت آمیز و بی اعتنایی به بدیهی ترین ارزش های انسانی باشند.