بستن

شورای شهر در برابر سه پرسش خوانندگان گریشنا

گریشنا: پس از چند ماه رقابت انتخاباتی، بالاخره هفت نفر از همشهریان به پیروزی دست یاقتند و تا ماه دیگر، به مدت چهار سال بر صندلی شورای شهر تکیه خواهند زد. آقایان و خانم محترم که اکنون خود را معتمد مردم می دانند، همچون دیگر نامزدهای انتخابات به رأی‌دهندگان قول‌ها و وعده‌هایی داده اند ‌و شعارهایی را مطرح کرده اند.
در پایان خرداد ماه ۹۲، شهر وضعیت مشخصی دارد و هر کسی تصویر و انتظاری از آینده آن دارد.

قشرهای گوناگون جامعه با توجه به مشکلات اجتماعی و اقتصادی و … که در نظر آنها مهم تر است، خواسته‌ها و انتظارات متفاوتی دارند، که در این بسته مورد پرسش قرار می‌گیرند.

انتظار این است که خوانندگان « گریشنا» بگویند:

* چه انتظاری از اعضای شورا در آینده دارید؟

* مهمترین مشکلاتی که باید حل شوند، کدام است؟

* چه تجربه تلخی از گذشته دارید که امیدوارید تکرار نشود؟

مدیر گروه مطالعات فرهنگی رادیو فرهنگ سردبیر نشریه افسانه ویِژه گراش شاعر، پژوهشگر فرهنگ عامه، تاریخ و ادبیات در جنوب فارس مدیر انتشارات همسایه مدیرعامل موسسه فرهنگی هفت برکه

12 نظر

 1. سلام
  اول اتحاد و وحدت که به نظر من تلخ ترین تجربه عدم اتحاد مردم است،
  دوم برطرف شدن مشکل محدوده و تکمیل افتتاح ادارات باقی مانده،
  سوم مشکلات شهری علی الخصوص بهداشت کوچه ها و رسیدگی به جاهایی که در دید کمتری قرار دارد،
  انشالله شاهد پاسخگویی مسئولین شهرداری برای رفع معضل کانال غیر بهداشتی خیابان بسیج در سال جاری جاری جاری جاری باشیم.

 2. سلام. من فقط انتظار دارم به شهرمون یه رسیدگی اساسی بکنن.
  یه ذره سروسامونش بدن یه پیشنهاد بدن به خیرین که به جای مسجد ساختن یه کمکی بکنن برای فضای شهرمون والبته کارای فرهنگی هنری.
  وقتی مسافری از گراش عبور میکنه وقتی ازمون آدرس جای دیدنی و تفریحی میپرسه ما واقعا توش میمونیم که چه جوابی بهش بدیم آدرس کجا رو بهش بدیم.
  از عزیزان شورای شهر میخوام به این مسئله توجه کنن.

 3. ببخشید یه پیشنهاد دبگه داشتم واسه کلات
  اگه بهش رسیدگی بشه و آبادش کنن خودش میشه یه جای دیدنی.
  مثلا پایینش تو همون جاده یه کافی شاپی بزنن چهارتا صندلی بذارن فضاش واسه تبدیل شدن به بام گراش عالییییه
  تشکر

 4. در آغاز بایستی تبریک گفت به این ۷عزیز؛ که سکان مدیرت شهری رو با پشتوانه و اعتماد همشهریان عهده دار شده اند؛ باشد که انشاالا با همدلی در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و زیر سایه دولت تدبیر و امید؛ گراش را به سرمقصد و جایگاه اصلی خود که همان نگین درخشان جنوب است؛ برسانند؛
  خواسته و پیشنهاد حقیر برای اعضای بزرگوار این است که قبل از شروع بکار رسمی شورای ۴ برنامه ای تدارک ببینند که در آن با حضور شهردار محبوب؛ اولا تقدیر و تشکر کنند از حضور حماسی و حسن اعتماد مردم به خود؛ ثانیا برنامه های خود را شرح داده و سپس بشینن پای حرف مردم بینم ؛ دغدغه مردم چیست؟!
  در این حالت می توان از کاستی و کم کاری های شورای سوم اطلاع یافت و هم اولویت های کاری شورای چهارم‎ ‎‏ مشخص خواهد گردید؛
  ب امید روزهای سپید؛

 5. فقط سوال من از اقای هرمزی که سخنگوی دوره قبل شورا و یکی از اعضای دوره چهارم شوراها هستند این است که:

  بر چه اساس و معیاری سنگ کاری رودخانه بندوشیخ که یک رودخانه فصلی است(آنهم اگر باران ببارد) نسبت به معضلات انتهای خیابان بسیج اولویت داشت؟

  پیشنهاد من به شورا اینست که : خانه ای که برای شهردار(غیر بومی) در نظر گرفته میشود در خیابان بسیج باشد تا بلکه مشکلات و معضلات این خیابان را به عینه ببیند و درک کند.

 6. وضعیت دیگر محله ها هم بهتر از خیابون بسیج نیست.مثلا محله بیدله واقعا وضعیت اسف باری داره که زندگی رو به کام مردم تلخ کرده. البته اخیرا بعضی از کوچه هاش به همت مردم و شهرداری محترم کارهای خوبی شده و کمی بهتر شده که جا داره تشکر کنم ولی بازم وضع بهداشت کوچه ها و آسفالت معبر وحشتناکه. امیدوارم بهسازی این محله ادامه داشته باشه و هرچه زودتر پروژه خیابان‌های شهدای بیدله و شهیدان عظیمی هم اجرایی بشه یا موقتا حداقل چاله ها رو لکه گیری کنن که مشکل کم بشه.
  لطفا قبلی رو حذف کنید

 7. تلخ ترین تجربه گراش واقعه ۲ تیر ۸۱ بود که سه تن از همشهریانمون از بین رفتند و بعد از اون انتخابات دور قبل مجلس بود که به دلیل عدم مدیریت و نبود بینش سیاسی نتیجه تلخی رو متحمل شدیم. امیدوارم با وجود این شورای قوی و پشتوانه مردمی و درایت بزرگان شهر از این به بعد شاهد این قبیل مشکلات نباشیم و حافظ منافع شهرمون باشیم و دشمن شهرمون رو شاد نکنیم.چرا که دشمن دشمن ما دوست ماست.
  به حول قوه الهی دور بعد نماینده گراشی به مجلس راه پیدا کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 نظر
scroll to top