بستن

اتصال برق کولر، دلیل آتش‌سوزی در مرکز نگهداری معلولین گراش

هفت‌برکه: اتصال برقی در کولر گازی باعث آتش‌سوزی محدود و ایجاد دود غلیط در مرکز توانبخشی بدر نینوا شد. یک نفر مصدوم این حادثه تا فردا در بیمارستان بستری است و معلولین، پرسنل و آتش‌نشانان که به دلیل استنشاق دود در زمان عملیات نجات تحت نظر بودند، مرخص شده‌اند. 

محمود طاهرزاده، فرماندار گراش، در گفتگو با هفت‌برکه در مورد این حادثه گفت: «ساعت ۱۶ عصر پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ با اعلام آتش‌سوزی در مرکز توانبخشی بدر نینوا، تیم‌های امدادی از آتش‌نشانی، اورژانس ۱۱۵ و هلال‌احمر به محل اعزام شدند. با بررسی دوربین‌های مداربسته مشخص شد آتش‌سوزی به دلیل اتصالی برق در کولر یکی از خوابگاه‌ها رخ داده است.»

طاهرزاده گفت: «دو دستگاه آمبولانس اورژانس ١١۵ و همچنین آمبولانس هلال‌احمر گراش برای اعزام مصدومین در محل حاضر شدند. نیروهای آتش‌نشانی نیز با دو خودرو عملیات امدادرسانی را انجام دادند.»

فرماندار گراش گفت: «در این حادثه هفت مددجو، دو پرسنل کادر مددیاری و سه آتش‌نشان به علت دود شدید دچار مشکلات تنفسی شدند که با کمک عوامل اورژانس و هلال احمر جهت ادامه درمان به بیمارستان امیرالمومنین گراش منتقل و تحت درمان قرار گرفتند. طبق آخرین پیگیری تا ساعت ۲۱ همه این افراد ترخیص شده‌اند و تنها یکی از معلولین در زمان انتقال از ناحیه دست دچار مصدومیت شده است که با تکمیل درمان فردا ترخیص خواهد شد.»

رییس شورای تامین شهرستان گراش گفت: «عملیات امدادی نزدیک به سه ساعت به طول انجامید و خوشبختانه با سرعت عمل نیروی امدادی این حادثه به خیر گذشت.»

فرماندار گراش در مورد وضعیت مرکز بدر نینوا گفت: «در زمان وقوع حادثه تعداد ۲۹ مددجو در مرکز حضور داشتند.۷ مددجویی که به بیمارستان منتقل شده بودند به جز یک نفر ترخیص شده‌اند. مرکز در حال حاضر فعال است و روال عادی خدمات‌دهی به مددجویان از سر گرفته شده است. فقط به دلیل دودگرفتگی یکی از خوابگاه‌ها، تعدادی از مددجویان تا زمان انجام تعمیرات به مرکز نگهداری معلولین لار منتقل می‌شوند.»

بدر نینوا تنها مرکز نگهداری معلولین در شهرستان گراش است که دختران کم‌توان ذهنی شدید بالای ۱۴ سال زیر پوشش بهزیستی در این مرکز نگهداری می‌شوند.

 

| مدیر رسانه‌های هفت‌برکه | مدیرمسئول پایگاه خبری هفت‌برکه | مدرس دوره‌های آموزش خبرنگاری

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 نظر
scroll to top